Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna Ne Kadar İnanıyorsunuz? - Sayfa 19 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna Ne Kadar İnanıyorsunuz?

Cevap: Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna Ne Kadar İnanıyorsunuz?

ceyrek final oynadıkda şampiyonluk kaldı

Bir çok faktörün bilinçli ya da bilinçsiz olarak doğru şekilde bizim lehimize çalışması sonucunda yine de küçük bir ihtimal olmasına rağmen imkansız değil.

- Bütçeyi doğru kullanmak ve dengeli bir takım oluşturmak,

- Teknik kadronun istikrarlı ve sürekli olması,

- Oyuncu kadrosunun büyük değişiklikler yapılmadan ufak düzeltmelerle en iyi hale getirilmesi,

- 2-3 yıl öncesinden doğru seçilmiş bir sistemde sürekli oynuyor olmak,

- Yeni alınacak ve altyapıdan çıkacak oyuncuların bu sisteme göre hazırlanması veya seçilmesi,

- Takımda kazanma alışkanlığı ve kendine güvenin oluşturulması,

- Medya ve halkla ilişkilerin son derece profesyonel bir şekilde yönetilmesi

İlk aklıma gelenler bunlar. Bu ve aklıma gelmeyen diğer faktörlerle birlikte 2-3 yıllık bir planlama sonucunda Şampiyonlar Ligi finali oynayacak seviyeye geliriz. Yani ManU, Real, Barca, Bayern gibi takımlara yakın bir yerde olabiliriz. Bundan ötesi insan faktörüne dayandığı için, kesin konuşmak anlamsız olur.

Çeyrek final bu sene benim için tatmin edici bir sonuç olur.

Önümüzdeki seneyi konusmak için daha erken.

Su an takimimizin kadro degero 140m Euro seviyesinde ve 30.siradayiz.En yuksek Barcelona ve R. Madrid 600 m civari.sonrasinda gelenler 400 den asagiya dogru siralaniyor.

Gelirlerimiz ise Deloitte nin son raporuna gore 95 m Euro ile yine 30.siradayiz.Buna sadece macgunu(stadyum), franchising ve tv yayin hakki gelirleri dahil. Samp.liginden alinan gelirler vs dahil degil.

5 sene icinde herhangi bir tokezleme yasamadan madden yukselisimizi surdurursek(mesela yillik gelirimizi 200m Euro civarina yukseltirsek) ve buna paralel kadro degerimizi de 250m-300m seviyelerine cikarabilirsek ben onumuzdeki 5-10 sene icinde Samp.Ligi sampiyonu olacagimiza %100 inaniyorum hatta bence 10 yili bulmayacak.

Başarının başarı getireceğine inanıyorum. Bu sene olmazsa bile gelecek senelerde final oynama şansımız yüksek.

Çıtayı yükselttik artık.

bu sene bile alma şansımız var.yeterki çeyrek ve yarı finalde barça gelmesin.şayet gelmezse ben bu sene bile olabileceğine inanıyorum.neden olmasın.2000 yılında o kupayı kaldırırken kaç kişi inanıyordu kupayı alabileceğimize (Elediğimiz takımlar;dortmund,o dönem epl de fırtına gibi esen leeds,eto'o lu kadrosuyla mallarco ve finalde henryli overmarslı arsenal.)ki o dönemde de her kuradan sonra buraya kadar laflarını çok duyardık.o yüzden benim hocaya da oyunculara da inancım tam.ama dediğim gibi finalden önce barça ile karşılaşmamız lazım.

Başkanın söylemlerine göre 3 sene içinde olmamız gerek en kötü. :)

Her sene bir önceki seneden daha iyi mevkiyi hedeflediklerini söylemişti.

bu sene olmaz ligi alalım kadrodaki vasatları temizleyelim kaliteli yerli ve yabancı transferlerle elit kadroyu kuralım ondan sonra oturur düşünürüz mesela

1-İnler (ön libero)

2-Arda (sol açık)

3-Rami (stoper)

4-Adriano ( sol bek)

5- Valencia (sağ açık)

Bu sene degil belki ama bir sene kesinlikle olacaktır. Bir türk takımı alacaksa bu kesinlikle Galatasaray olacaktır zaten.

Yanlız benim istegim bu başarıların devamlı, sürekli olmasıdır. Her sene en kötü bir son 16, yada çeyrek finali alışkanlık haline getirmemiz lazım. Bu şekilde zamanla ülke puanıda artacaktır ve ŞL'ye 3 takımla gideceğimiz günlerde gelir.

Gelecek sene biz ve fenerin ŞL de gruplara kalması.

AL'de ise 3 takımdan 2 sinin gruplara kalması çok önemli. Fener zaten gruplarda elenir, biz bir üst tura devam ederiz.

AL'de de 1 takımı son 16 ya sokabilirsek tamamdır.

real madrid-bayern münih

GALATASARAY-psg

barcelona-dortmund

juventus-porto

bayern münih-barcelona

GALATASARAY-juventus

GALATASARAY-bayern münih

GALATASARAY şampiyonlar ligi şampiyonu

Şimdilik bu kadarı bizim;

Çeyreği Geçersek;

Yarıyı Geçersek;

Finali Geçersek;

Şimdilik 8'de 1'i olabilir. Bir gün tamamı bizim olacak :ayatollah:

Hedeflerimizi gerçekçi olarak belirlemeliyiz. Biraz özveri biraz kura şansıyla Yarı finale geçerisek bu çok büyük bir başarı olur.

Sunu aklimiza sokmamiz lazim

1- Parayla olmaz

2- Oyuncu transferliyle de olmaz

Bizim gibi takimlar icin uzun sureli bir surec bu. Sabir lazim ama o bizde var mi bilemiyorum ..

Sonuna kadar inanıyorum. İnanmıyorum diyeni terlikle kovalarım. İnanmak parayla değil ya arkadaş inanacaksınız. Olur olmaz ama inanacaksınız.

Üst Alt