# Semih Şentürk - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Semih Şentürk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Semih Şentürk

Yahu bu adam yedek klübesinden geldi gol kralı oldu hadi onu geçtim Avrupa Şampiyonası'nda müthiş performans gösterdi.

Nasıl oluyor da beleşçi oluyor anlamıyorum,Semih Türkiye'nin en kaliteli striker'ıdır.Tek başına oynasa Guiza'dan daha fazla gol atacağı kesin.

Rakiplerin direncinin dustugu anlarda girip bilmem kac tane gol atti. Ayni sezon ilk 11'de basladigi maclarda oldukca vasatti zira.

Eger bu adam Turkiye'nin en iyi striker'i ise Mustafa Pekdemek yeni Rooney, Dardanelspor'lu Koray Kurt da yeni Flippo Inzaghi'dir.

Kesen Guiza'yi goruyoruz dedin de, senin dedigine gore Guiza'nin da super topcu olmasi lazim. Semih 17 gol attiysa Guiza 20-30 gol atti La Liga'da. Avrupa Sampiyonasinda sampiyon Ispanya'nin kadrosundaydi ve Rusya macinda mukemmel bir gol atmisti. Semih Turkiye standartlarinda golcudur, Avrupa'da kayiptir ve hele hele arkasinda Alex gibi bir adam olsa o gollerin 10'da birini atamazdi. Fener'deki hanzoluklarin ben de farkindayim ama bu Semih'i otomatikman iyi futbolcu yapmaz.

Semih sonradan girince yorgun (ve Turkiye'de gayet kotu) defansin zaaflarini degerlendiren bir adam. Tek artisi nerede duracagini ve nereye kosacagini biliyor, tabi Guiza'da yapiyor bunlari. Ondan baska bir halti yok. Guiza'yi 10 kere tercih ederim Semih'e.

Semih sırtı dönük çok iyi top tutup,iyi pas dağıtabilir.Ayrıca bitiriciliği ve fırsatçılığıda vardır.Bana göre Guzia'ya bin basar.

fb'de yedek olan oyuncu bizde kadroya giremez.

Bu transferin tek artısı psikolojik üstünlük olabilir.Diğer türlü GS'nin Semih'e ihtiyacı yok. Zaten Türkiye'nin en kaliteli golcüleri bizde,bırakın Türkiye'yi Avrupa'nın sayılı hücum hatlarındanız.Semih haberi bana çok inandırıcı gelmedi. Öyleyse bile bu sadece psikolojik olarak yapılan,gözdağı verilen bir transfer olur çünkü fb Arda ile uğraşıp duruyor. Bir misilleme gibi geliyor bana.

Guiza 20-30 gol atmasına ben "Zafer Biryol effect" diyorum.

Eğer Guiza'nın 20-30 gol attığına bakacak olursak,Eto'nun ya da Forlan'ın da bu kadar gol attığını görüyoruz.Ama Eto'o ve Forlan kendi pozisyonlarını hazırlarlar,Guiza öyle değil.Guiza'da Semih gibi,ayağına top atılınca gol atabilen bir oyuncu.Adamın gol kralı olduğu sene arkasında bana göre müthiş yetenekler olan Arango ile Ibagaza vardı.

Hah Guiza'nın Semih'ten ne artısı var dersen,asist yapabilen bir oyuncu olması.

Yahu Kezman kesti Guiza kesti.Kesen Guiza'yı da görüyoruz.Yahu bu adam 17 gol attı 2007-2008 sezonunda,attığı 17 golde mi beleş?Bizim Orkun'a çok klas bir bacak arası hatırlıyorum mesela...

Kezman,Guiza diyorsun sanki feneri çok tanımıyomuşsun gibi.Yönetimden gelen büyük bi baskı var,Kezman'a bonservis vermişsin 10 milyon öro,Guiza'ya vermişsin 16 milyon öro.Yok bi de yedek mi bıraktıracaksın.Ha dersin niye kalmasın,fenerde işler öyle yürümüyor.Yoksa Selçuk'tan ve Maldonado'dan en ufak bir artısı olmayan Cristian,Uğur Boral'dan çok bir fark görmediğimiz Dos Santos neden oynuyorlar?Güzelim yetenek Özer Hurmacı,keşke bizde olsa diyeceğim Uğur Boral ve Vederson çürüyor orada.

Tamam hocam Daum oyle, Zico oyle, ki Aziz bile 3 yil sampiyonluk sozu verdigi bir ortamda elindeki formda, golcu, en iyi cart curt ne derseniz santraforu kenarda bekletip risk altina girmez bundan emin ol. Ppeki Aragones'e dis gecirebildiler mi? Aragones'te Semih'i oynatmadi. Simdide vatandasi diye Guiza'yi oynatti diyceksin. Bunun sonu yok. Semih sana gore iyidir bana ve coguna gore Galatasarayin santraforu olacak kabiliyette bir oyuncu degildir.

Bak acik ve net soyluyorum, kimsenin begenmedigi Guiza 3 tane Semih eder. Keske bizde olsada bu adamin ne oldugu gorseler. Ayni sey Gonul, Ozer ve Deniz icinde gecerli.

Semih le ilgili yaşanan en büyük yanılsamanın sebebi semih'in kendisini inanılmaz geliştiren bir oyuncu olması. Çok şey öğreniyor. Alex'in mevkiisinde bile rahatça oynayabiliyor artık. Bu adam kendini geliştirdi. Drogba bu seviyeye kaç yaşında geldi örneğin? Ama bazı arkadaşlar 3-5 sene önceki semihten örnekler veriyor. Semih Arda gibi yeteneğiyle patlamadı bir anda. Fırsatçı ve zeki bir futbolcuydu, bunun üzerine yıllar içinde fizik gücünü arttırdı, kafa toplarında üstünlüğü ele geçirdi, top saklama özelliğini en üst düzeye çıkardı ve en önemlisi pas özelliğini çok geliştirdi. Semih hiçbir maçta guiza kadar top kaybetmez, takımına bu kadar zararlı olmaz. Santraforların başarısını "sadece" golle ölçmek doğru değildir. Kısacası semih bir yıldız oyuncu özellikleriyle doğmadı arda gibi ama kendini geliştirdi üstüne koydu ve üst düzey bir forvet oldu. Kezmandan bahsediyorsunuz, kimse semih i oynatmadı diyorsunuz. Kezman ı semih e tercih eder misiniz? Muhtemelen cevabınız hayır, ama kezmanı oynattı hocaları diye emsal gösteriyor, ikili oynuyorsunuz. Ha kezman ı tercih eden varsa, ona saygı duyarım işte. "Allah!" deyip uçan adama da saygı duymuştum mesela ben. Adam inanmış sonuçta...

Bu kadar yedek bekleyip bu kadar fazla gol atan adam hala tartışılıyorsa bize gelsin bizde Fenerde attığının 3 katını atsın yine tartışılsın, top sürmüyor densin önemli değil benim için.

Genç Semih Anelka, Kezman ve son olarakta 14 milyon € verilen Guiza altında hep sonradan düşünülen futbolcu oldu.

Peki bu hocalar salak mı Semih daha verimliyken Kezman 'ın, Guiza 'nın yedeği? Semih neden bunları kesemiyor? Her zorda kaldığında can simiti görevi görmesine rağmen diğer hafta bakıyosun Semih yedek. Bu durumu Semih 'ten başka kaldıracak zor futbolcu vardır.

Kezman, Guiza gol atsada atmasada her hafta oynamak isteyecek, yedek kalmayı sorun yapacak. Semih ise Fener 'in öz evladı, oyna dersin oynar golünü atar, bekle dersin bekler.

Bence Semih 'in oynayamama sebebi bu.:)

Semih le ilgili yaşanan en büyük yanılsamanın sebebi semih'in kendisini inanılmaz geliştiren bir oyuncu olması. Çok şey öğreniyor. Alex'in mevkiisinde bile rahatça oynayabiliyor artık. Bu adam kendini geliştirdi. Drogba bu seviyeye kaç yaşında geldi örneğin? Ama bazı arkadaşlar 3-5 sene önceki semihten örnekler veriyor. Semih Arda gibi yeteneğiyle patlamadı bir anda. Fırsatçı ve zeki bir futbolcuydu, bunun üzerine yıllar içinde fizik gücünü arttırdı, kafa toplarında üstünlüğü ele geçirdi, top saklama özelliğini en üst düzeye çıkardı ve en önemlisi pas özelliğini çok geliştirdi. Semih hiçbir maçta guiza kadar top kaybetmez, takımına bu kadar zararlı olmaz. Santraforların başarısını "sadece" golle ölçmek doğru değildir. Kısacası semih bir yıldız oyuncu özellikleriyle doğmadı arda gibi ama kendini geliştirdi üstüne koydu ve üst düzey bir forvet oldu. Kezmandan bahsediyorsunuz, kimse semih i oynatmadı diyorsunuz. Kezman ı semih e tercih eder misiniz? Muhtemelen cevabınız hayır, ama kezmanı oynattı hocaları diye emsal gösteriyor, ikili oynuyorsunuz. Ha kezman ı tercih eden varsa, ona saygı duyarım işte. "Allah!" deyip uçan adama da saygı duymuştum mesela ben. Adam inanmış sonuçta...

Bireysel fikirlere saygi duyman guzel bisey, zira bende Kezman'i Semih'e tercih ederim :)

Bu adamın bizim takımda işi yok,karambol golcülüğünden başka işe yaramıyor,çirkef,fenerli ve takımda görmek istemiyorum.:mad::mad::mad:

alisamiyendeki macta yaptigi pislikleri biliyoruz bu yamuk kafanin aman yerinde kalsin ezik istemem bu yamuk kafayi takimimda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt