# Sergio Romero - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Sergio Romero

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Sergio Romero Transfer Haberleri

yani mete,senin romero hakkında görüşün nedir?

Romero ismi ilk gectiginde istatistiklerine bakarak Hollanda gibi takımların leblebi gibi gol attıgı bir ligde fena kaleci degil demistim. Zira zaman icerisinde daha fazla macını alıcı gözüyle izlemeye basladıkca bizim aradıgımız o "imkansızı yapacak" kaleci olmadıgı kanısına vardım. Olabilirligi olan kaleciler arasından bir sıralama yaparsak:

Akinfeev *****

Frey ****

Marchetti ****

Ruffier ***

Onur ***

Romero bunların arasına giremez bence suan icin.

Cevap: # Sergio Romero

Zapata vari Keedi-maymun tipi kalecilerdendir yani refleks kalecisi ama denge hak getire...

Carrizo bundan daha iyi, Diego Alves'i zorlayabiliriz, yine bir kedi kaleci olan ve bana fazla guven vermeyen Ochoa. Tavsiyem Rubinho olabilir hatta Sorensen bile.

Romero beğendiğim bir kaleci ama başkan dünya çapında bir kaleci alacağız dedi. O yüzden sanmıyorum Romero olacağını. Buffon ya da Akinfeev olabilir diye düşünüyorum ben.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın önceki akşam NTVSpor'da katıldığı canlı yayında, "Bir hafta içinde sürpriz bir kaleciyle anlaşabiliriz" diyerek, gündeme getirdiği file bekçisinin, Arjantin Milli Takımı'nın kalesini koruyan AZ Alkmaar'lı Sergio Romero olduğu belirlendi.

Teknik Direktör Fatih Terim'i takımın başına getiren ve ilk bombasını Johan Elmander ile patlatan sarı-kırmızılıların, 24 yaşındaki Romero'nun peşinde oldukları belirlendi. Genç eldivenin, kendisiyle temas kuran sarı-kırmızılılara olumlu yanıt verdiği öğrenildi.

AZ Alkmaar'ın, Sergio Romero için 7 milyon euro bonservis bedeli istediği, Galatasaray'ın ise 5 milyon euroya bu transferi bitirmenin hesaplarını yaptığı vurgulandı. Cim-Bom'un, Hollanda ekibinden indirim talep ettiği ve 5 milyon euronun üzerine çıkmayı düşünmediği kaydedildi.

Başkan Aysal'ın danışmanı Bülent Tulun'un, Arjantinli kalecinin menajeri Fernando Hidalgo ile yaptığı görüşme olumlu sonuçlanırken, kulüplerin anlaşması halinde bu transfer resmiyet kazanacak.

kaynak:1 Numara Romero - Milliyet.com.tr

AZ Alkmaar'ın gecen yıllarda kimi kaça sattıgına bakalım kaldı ki Romero aman aman bir kaleci değil.

Dembele en degerli oyuncuları 6m euroya gitti. Stoper onlibero David Mendes 2.5m euroya gitti. El Hamdaoui 5m euroya gitti hem de Ajax'sa. Yani bu adam 4m euro etmeli ancak.

Bence kötü kaleci, 1.92 ama yan toplarda kötü zaten Arjantin'den ne zaman sağlam kaleci çıktı ki? 4m euroya bile almam, kalsın.

Sergio Romero konuştu

Galatasaray'ın transfer listesinde olan AZ Alkmaar'ın Arjantinli file bekçisi Sergio Romero, transferi hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın transfer listesinde olan AZ Alkmaar'ın Arjantinli file bekçisi Sergio Romero, AZ Alkmaar'dan ayrılması halinde Hollanda dışında bir takıma transfer olacağını söyledi.

Galatasaray başkanı Ünal Aysal'ın 'sürpriz bir kaleci transferi olacak" diyerek işaret ettiği adaylar arasında yer aldığı iddia edilen Romero, Hollanda basınına transferi hakkında açıklamalarda bulundu.

AZ Alkmaard'da mutlu olduğunu ve sadece para için Hollanda'da başka bir takıma transfer olmayacağını dile getiren Romero, "Hollanda'da kendimi iyi hissediyorum. Ailem ve ben de burada çok mutluyuz. Sadece para için Hollanda'da başka bir takıma transfer olmayı düşünmüyorum. AZ Alkmaar'dan ayrılacak olursam Hollanda dışında bir diğer takıma gidebilirim" dedi.

Geçen sezon başında İtalya Serie A takımlarından Genoa'nın da ısrarlı bir şekilde kadrosuna katmak istediği Romero için Galatasaray'ın da nabız yokladığı biliniyor. Bonservis bedeli yaklaşık 7 milyon avro civarında olan Romero'nun menajeri Fernando Hidalgo ile önümüzdeki günlerde bir araya gelecek olan Bülent Tulun, transfer görüşmelerini bir sonuca bağlayacak.

1 Haziran'da başlayacak olan Copa America'da Arjantin Milli Takımı forması altında mücadele edecek olan Sergio Romero'yu Maarten Stekelnburg'u Manchester United'a satmaya hazırlanan Ajax'ın da ciddi şekilde istediği Hollanda basında yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

Kaynak: Webaslan.com

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt