⚽ ŞL 19/20 A Grubu M:1 | Club Brugge 0-0 Galatasaray | MS | 18 Eylül - Sayfa 138 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Koşu mesafesi yazısını okuduktan sonra hemen listenin en alt sırasına indim Galatasaray'ı bulmak için hani kaçıncıyız ilk sıralara girebilmiş miyiz diye en ufak merakım bile olmadı direk en alt sıraya indim hatta Psg ve Real nasıl bizden az koşmuş nasıl oldu o iş diye merak ettim

İşte takımımızın özeti budur aslında kalite olarak elit takımlar hariç diğer takımlardan daha kalitesiz bir takım değiliz ama biz maçı kazanmak için onlar kadar mücadele etmiyoruz

Slavia Prag grubunun zayıf halkası ama adamlar Inter deplasmanında kazanmak için mücadele ettiler
Salzburg neden böyle sağlam bir giriş yaptığını belli ediyor

Yahu bunları geçtim Bayern&M.City gibi elit takımlar bile kalitenin tek başına yeterli olmadığını mücadele etmeleri gerektiğini biliyor koşu mesafesine bakın adamların bizim 115 kilometreyi geçtiğimiz maç olmadı hiç

Bu bağlamda istatistik bence bize pek birşey anlatmaz hatta yanıltabilir. Bu takımın kondisyonunu yeterli seviyede bulmuyorum ama 115 km koşmamış olmak değil, saha içinde pozisyon alamamak ve topu ayağına alan oyuncunun pas verecek uygun pozisyonda arkadaşını bulamamış olması bizi yavaş gösteriyor. Asıl soru şu; topsuz alanda Galatasaray neden sahayaya iyi yayılamıyor?

Bence koşmak değil efektif koşmak önemli. Beşiktaş'ın grubu lider tamamladığı 2018 sezonu grup maçlarında eğer atlamadıysam bir maçta en çok 107 km koşmuşlar. Deplasmanda 1-3 yendikleri Porto maçında; Beşiktaş 106.4 km Port 107.7 km koşmuş. Kendi evlerinde Leipzig'i yendikleri maçta 101 km, rakip 105.4 km koşmuş. O sezonun finalinde Real Madrid Liverpool'u 102.6 km koşarak 3-1 yenmiş, rakibi 110.7 km koşmuş.

Farklı bir açıdan baktığımızda yukarıda verilen istatistik çoğu takımın rakibi oranında koştuğunu da gösteriyor. Aksi bir durum olmadıkça rakip ne kadar koşuyorsa siz de ister istemez topun peşinde o kadar koşuyorsunuz.

Benim için pas oyunu oynamamızda bir sıkıntı yok. Milletin içimizden geçer dediği PSG de pas oyunu oynuyor ne var ki sahaya dağılımları harika, işte bizim başaramadığımız asıl şey budur. Bunun kondisyon, maç eksiği, oyuncuların birbirine alışmaması, taktik vs. gibi bir sürü sebebi olabilir. Terim'in çözmesi gereken kısım topsuz alandaki oyundur. Eğer bunun başarırsak daha etkili bir futbol oynarız.

Bu sene 60 M euroluk satış yapmış ve hiçbir kısıtlama yaşamayan bir takımla oynadığımızı, deplasmanda ise 20 küsür maçtır galip gelemediğimizi, yaptığımız kilit transferlerin transfer sezonunun son günlerinde takıma katıldığını hatırlayıp alınan 1 puana memnuniyet duyarak önümüzdeki maçı beklemeliyiz.
Şampiyonlar liginde deplasmanda alınan 1 puan elit 5-6 takımdan biri değilsen makbuldür.

Koşu mesafesi yazısını okuduktan sonra hemen listenin en alt sırasına indim Galatasaray'ı bulmak için hani kaçıncıyız ilk sıralara girebilmiş miyiz diye en ufak merakım bile olmadı direk en alt sıraya indim hatta Psg ve Real nasıl bizden az koşmuş nasıl oldu o iş diye merak ettim

İşte takımımızın özeti budur aslında kalite olarak elit takımlar hariç diğer takımlardan daha kalitesiz bir takım değiliz ama biz maçı kazanmak için onlar kadar mücadele etmiyoruz

Slavia Prag grubunun zayıf halkası ama adamlar Inter deplasmanında kazanmak için mücadele ettiler
Salzburg neden böyle sağlam bir giriş yaptığını belli ediyor

Yahu bunları geçtim Bayern&M.City gibi elit takımlar bile kalitenin tek başına yeterli olmadığını mücadele etmeleri gerektiğini biliyor koşu mesafesine bakın adamların bizim 115 kilometreyi geçtiğimiz maç olmadı hiç

Bu koşu mesafesi olayı önemli de fazla abartılıyor, takım yapısıyla alakalı daha çok, Klopplu Dortmund 120 koşuyordu, salı 103 koşmuşlar mesela, arada 2 oyunculuk fark var neredeyse. Set oyunu oynayan takımlar daha az mesafe kateder, topu rakibe verenler ise daha çok. Bence temel sıkıntı, bizim pas oyunumuzu geliştirmemizle alakalı.

2013te de 104-105 falan koşuyorduk, Beşiktaş 115lere çıkarmıştı ama tokatlayıp duruyorduk.

valencia chelseayi deplasmanda 1-0 yendi olympiakos tottenhamla 2-2 berabere kaldı zagreb atalantaya 4 attı slavia prag intere evinde ecel terleri döktürdü ..Biz şampiyonlar liginin en kötü takımlarından biri olduğumuzu kabul edip ona göre beklentiye girmeliyiz Hoca da yönetim de bu yönde açıklamalar yapmalı fazla uçup kaçınca millet boşa gaza geliyor .. Brugge geçen yıl ŞLde monaco deplasmanında 4 attı - dortmund deplasmından 1 puanla döndü biz şunları yapsak ortalığı bayram yerine çevirirdik bu deplasmandan 1 puan gayet iyi bir sonuç..

Yahu böyle bir mantık olabilir mi..
senin kadronda 2,3 milyondan aşağıya alan adam yok.,Bu normalmi sence..
Bu kadar para verip bu kadar yeni oyuncu alıyorsan bu oynanan futbolun açıklaması yok.

Ciddi şekilde duran top çalışmalı takım.
Nzonzi, Babel, Falcao, Luyindama gibi tehdit oluşturabilecek futbolcularımız var.
Lig olsun, avrupa olsun.
Neredeyse korner ve serbest atışlardaki heyecanımız sıfır.
Bu konunun üstüne gidersek meyvesini bir şekilde alırız.

Çalışmayı geçtim hiç gerek yok.Bir tane şu topa sert vuracak belli bir yükseklikde topu ceza sahasına atacak adam olsa sadece bunda maç kazanırız..

Ama belhandanın iyi duran top kullandığı düşünülen bir ortamdan ne hayır gelirki..o yok seri var oda kız gibi vuruyor topa..
işin fiyasko tarafı teknik ekip bunu ısrarla görmesine rağmen hala aynı adamlara attırıyor.

Adamların her duran topu neredeyse etkili oldu.

Ya ben bizim kadroyu çok beğeniyorum sorun bende mi acaba sadece az biraz zamana ihtiyacımız var hepsi o.
Mali olanaklarımız göze alındığında tek tek ele alınınca tabiki gayet iyi kadromuz var pek kimsenin bu görüşe karşı çıkacağını düşünmüyorum bende.Ama Bülent-Popescu / Arif-Hakan / Okan-Suat gibi uyumlu ikililer ya da üçlüler henüz yok bu da zaman alır mutlaka.Umarım kısa sürede olur da hedeflediğimiz başarılara ulaşma yolunda sıkıntı yaşamayız.

Üst Alt