⚽ ŞL 19/20 A Grubu M:1 | Club Brugge 0-0 Galatasaray | MS | 18 Eylül - Sayfa 136 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Babel,feghuli'den iyi diyen adam istedii kadar hayatı boyunca futbol ile ilgilensin.Demekki bütün hayatını boşa geçirmişsin
Babel sayesinde pozisyonlara giriyorsun ve goller atıyorsun kaç maçtır bilmem farkında mısın. Bak top saklamasını ve faul aldırmasını saymıyorum bile. Feghouli geçen sezon 2 tane şansa gol attı diye bu onu iyi oyuncu yapmaz. Öğren de gel hadi

Arkadaşlar. Kanatlar yavaş yavaş diyip duruyoruz da. Bunun tek nedeni bekler. Geriden cikanlarin ofansif hiç bir etkisi yok.

Fatih hocanın kafasındaki bence şu. İçe kat eden kanatlar sayesinde, beklerin daha etkili oyun sağlaması. Ama bekler çok etkisiz. Feg ve Babel sürekli çok uzun mesafede ileri cikiyor

Rakibiyin bekleri kac kez cikti ? 2000li yillarin taktigiyle oynanmaz futbol degisti.. o fatih akyel'in cikisi felan unutacaksin baba..
Adamlarin kanatlari ucup geciyor .. bekler defansta bekledi butun mac ..

Eleştiriler kısmen haklı ama ben dünkü maçta Galatasaray'ı beğendim. Brugge'n en büyük artısı kontra atak futbolu ve ilerde bir nevi 3 adet Onyekuru ile oyanamasıdır. 70. dakikadan sonra ise bittiler. Biraz daha oturaklı bir takım olsak 70'den sonra maçı alabilirdik.

Galatasaray durağan ve yavaş oynuyor ya da öyle görünüyor. Bunun en büyük sebebi takımın saha içinde pozisyon alamamasıdır. Kim nerede, nasıl duracağını net olarak bilemiyor. Ayağına topu alan oyuncu çoğu zaman topu kime vereceğini hesap edemiyor çünkü uygun pozisyonda olan bir arkadaşı yok ve o yüzden çok fazla yan pas izliyoruz.

PSG - Real Madrid maçına da kısmen bir baktım. Topu defanstan çıkartışları, rakip sahaya yerleşimleri Galatasaray'dan farksız değil ya da Galatasaray onlardan farksız değil. Onlarla aramızdaki fark ki bu fark aslında küçük ama oyuna etkisi çok büyük; pozisyon almayı biliyorlar. Araya arkadaşlarını kaçırıyorlar ve pozisyon yaratıyorlar. Yani Grup A'da 3 adet pas yaparak, 1 adet topu rakibe verip kontra atak deneyen takım var.

Bunun için iki şeye ihtiyacımız var; kondisyon ve maç eksiğimizi gidermek, takımın uyum yakalaması ve sahaya daha iyi yayılması. Bence takımın kondisyonu çok iyi değil o yüzden ekonomik oynuyor. Oyuncular koşmak yerine topu koşturmayı tercih ediyor. Bu oyun anlayışımızdan kaynaklandığı gibi oyuncuların bence minimum efor sarfetmek istemelerinden dolayı da kaynaklanıyor. Sahaya yayılamamızın ve bölgeler arası boşlukların kalması da bu sebepten gibi geliyor. Bu temel şeyler eksikse 4-4-2, 4-3-3, 4-1-4-1 vs. kağıt üstünde kalan şeyler oluyor.

Bunu ben de dusunuyorum da bunda ister istemez Babel sola,Belhanda ortaya kaymaz mi?O zaman da eskisinden bir farki kalmiyor.

Babel niye kaysın ki,sola geçtiğinde onun için de işkence.Karşısına adamı alıyor ağır kaldığı için ya atağın efektifliğini azaltacak bir pas veriyor ya da sıfıra gidip markajdan kurtulamadığı için isabetsiz bir orta açıyor.Ceza sahasının orada gezinen bir 2. forvet olarak oynasa (Talisca gibi mesela.) hem takıma daha iyi pozisyon hazırlar hem de daha çok şut açısı bulur hem de cepheden,en iyi yaptığı şey de bu değil mi zaten?Bir de dün de gördük,Falcao bayağı markaj yedi.Falcao-Babel yanyana oynarsa Babel bu durumdan dolayı kanattakinden de fazla boşluk bulacaktır.Teorik bunların hepsi tabi,ama pratikte kesinlikle denenmeyi hak ediyor bence bu sistem.

Bu sistemin teorideki eksiği ise,Feghouli orta sahaya destek verecek kadar tempolu oynamıyor şu an.Bizim 4-4-2'lerde hep bu var çünkü.Öyle yardırıp giden kanattan ziyade tempolu ama orta sahaya daha yakın oynayan kanatlar.İşin ilginci Belhanda'nın son maçlardaki görüntüsü de Feghouli'den farksız ama toparlayacağını düşünüyorum Belhanda'nın.Feghouli de biraz daha toparlarsa bence tutar bu sistem.Tutmazsa da Feg yerine Lemina,onun da yerine Seri falan düşünülebilir.Ama tek bildiğim,Babel'in kanatta oynadığı her sistemde ataklarımız temposuzluktan kırılıyor.Top sol tarafa sıkışıp kalıyor kimse de gelmediği için ataklar hiç olup gidiyor.

Ciddi şekilde duran top çalışmalı takım.
Nzonzi, Babel, Falcao, Luyindama gibi tehdit oluşturabilecek futbolcularımız var.
Lig olsun, avrupa olsun.
Neredeyse korner ve serbest atışlardaki heyecanımız sıfır.
Bu konunun üstüne gidersek meyvesini bir şekilde alırız.

Babel sayesinde pozisyonlara giriyorsun ve goller atıyorsun kaç maçtır bilmem farkında mısın. Bak top saklamasını ve faul aldırmasını saymıyorum bile. Feghouli geçen sezon 2 tane şansa gol attı diye bu onu iyi oyuncu yapmaz. Öğren de gel hadi

Asıl şansa bala gol atan oyuncu BABEL.
kayseri maçındsa top adama çarpamasa kim bilir nereye gidecekti.
Adam o kadar yaşlanmış ki dün maçta penaltı noktasında kaleciyle karşı karşıya golü yazamadı.

Feghuli geçen sene Onyekuru ile birlikte şampiyonluğun en büyük mimarlarından.

Madem babel ile pozisyonlara giriyoruz o zaman ligde neden denizli ve ve konya maçında puan kaybettik?
Neden brugge gibi köy takımına bile gol atamadık?
Neden kayseriyi 9 kişi kalınca yenebildik?
Neden babel efendi güzel top oynatmıyor takıma?

Babel geldiğinden beri doğru düzgün kanat aksiyonları yapamadığımızı GÖREMEYECEK kadar futbol cahilisin.
Her topu ezdiğin,kaybettiğini veya iki kişinin arasına dalıp çıkamadığını GÖREMİYORMUSUN?

Tempo yapmıyoruz ki oyun stilimiz değişti daha çok pas yapa yapa işi bitirmeye çalışıyoruz , pas hızımız şu an yavaş ama takım birbirine alıştıkça daha iyi olur kimse birbirini tanımıyor daha.

Tempo futbolun bir gerçeği,bu kadar dinamizmden uzak bir takımın özellikle deplasmanlarda başarılı olma şansı yok.Rakip kaleden bir hayli uzakta oynuyoruz zaten oyunu.Bu kadar üretkenlikten uzak bir futbol bir stil değil bir sorundur.

Tempo futbolun bir gerçeği,bu kadar dinamizmden uzak bir takımın özellikle deplasmanlarda başarılı olma şansı yok.Rakip kaleden bir hayli uzakta oynuyoruz zaten oyunu.Bu kadar üretkenlikten uzak bir futbol bir stil değil bir sorundur.

Mor , Ömer falan eklenmeli işte o yüzden 11'e 2 oyuncu bile baya değiştirir takımı ama hoca ben aynı stil devam edecem diyorsa 2 sini de 11 e almaz.

Üst Alt