⚽ SL 21/22 H:24 | Alanyaspor 1-1 Galatasaray | MS | 6 Şubat - Sayfa 124 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 21/22 H:24 | Alanyaspor 1-1 Galatasaray | MS | 6 Şubat

Alışılmış artık, Galatasaray karşısında net kırmızı gerektiren hareket bile tartışılıyor. Bu yanlışların bir yerden döneceğini düşünüyordum; dönse de zaman alacak gibi görünüyor maalesef; TFF-MHK malum. Önümüzdeki 3 maçı kazanıp bu gerginlikten bir an önce sıyrılmamız gerekiyor...

Bakın bugün ilk defa bu takım gol yemez diyebildiysem eğer bu hoca ve oyun sayesinde. Bu güveni verdi bu saatten sonra üzerine yavaş yavaş koyarak gitmesini bekliyorum

Takim niye ceza sahasına giremedi de demeyin bunu yapabilmek için iki şey lazım ya gomis gibi bir hücum oyuncun yada kontratak, Alanyalı oyuncular kontratak imkanı tanımadılar ne anlatıyoruz orta sahada bunu başarmak icin topu sokup alabilmen lazım bunu yapacak oyuncu yok takımda.

Terim gittiğinden beri hocaya bok atma yarısındasın, burnunu karıştıran burnunu karıştırıyor diyeceksin.
Takım derli toplu düzende oynuyor, bu kadar aptal oyuncunun olduğu takımdan ne bekliyorsun.

Tutturmussun rakip 10 kişi niye atağa çıkmıyoruz diye, lan atağa çıksan kontradan yaslayacaklar yine bok atacaksınız alanyaya karşı atak mı oynanır diye.
Bu rakibe karşı nasıl oynanması gerekiyorsa oyle oynadı takım, senin ezildigin hatayı madara ettiler, burada muallak zakasizca hareketler dışında pozisyon vermedin.
Bosuna bok atmayın şuan ligin en diri takımı Alanya, rakibin oyuncu kapasitesini analiz ettin mi? Hepsi kalıplı ve güçlü aynı anda hızlı adamlar, zaten aynı prensiple oynarken oncekinden daha iyi hoca geldi ve daha derli toplu ve özguvenli oynamaya başladılar.
Senin takımının en önemli sorunu bok gibi korkmalari ve sürekli kale önünde hata yapmaları, ayrıca orta sahalarinin yerlesimi ve boşa kaçması, Efecan denen herifin o yaşına rağmen sürekli koşturup boşa çıkması. Burada elestirecegin nokta Alanya'nın sürekli hareketli oynayıp ona göre oyuncuları varken senin takımın neden pas oyunu oynamak için kontra takımı olarak kurulup statik oyunculardan olması.

Burada suclu olan hoca değil bunu kuran, muhendisliği yapan kişiler.
Sende bok gibi oynayıp sünepe gibi davranan akbaba 2. kariyer sezonunu yaşıyorsa, Alanya'da işleyen disliden olup sürekli orta sahayi süpüren berkan başlarsa iyi olup sonradan düşüyorsa. Bu statik takımı kurup oynayın diyen adamları git eleştir itin götüne sok.

Takımın forveti yok kaç haftadır, misal 10 gündür gezen gomisi neden daha ônce bitiremeyip hazır hale getirmesine olanak sağlanmasına laf et.
Misal bu takımın neden sağbeklerinden birinin kör diğerinin, biyonik hale geldiğini sor, tek işe yarayan bek oyuncusunu neden gönderildiğini sor.

Takımın mimarisi hatalı, kaba inşaatı bitirip lan bu odaların hali ne diyorsun sonra geri kalan işi tamamlayacak mimar ve ekibine kardeşim neden bu binanın odaları küçük, ve apartman şekilsiz diyorsun.
Bu adam bu takımı en fazla düzene oturtur ve Lucescu dönemi gibi az buçuk verim ile gidersin, sonra kendi takımını kurmasını saglarsin ve istediği oyunu oynamak için izlersin.
Bir haftadir yok kaleci mi transfer edilir, 3.lig kalecisi diyip durdunuz. Herifi getiren kişi nokta atışı yaptığını hala gormiyorsaniz maç falan izlemeyin.
talihsiz bir yazı olmuş maalesef, ftnin gitmesi gerektiğini defalarca söyledim, o karar ne kadar doğruysa torrentin gelmesi de bi o kadar yanlış. unutun şu adamı.

takım derli toplu oynuyor falan aşırı komik maç başı 2-3 gol yeme ortalamasıyla oynuyorsun. inanılmaz kolay pozisyon veriyoruz nerde der nerde top? adam gibi biri gelse eleştirilmezdi 4. maç sonunda ilk puanını 10 kişiye karşı zar zor alabilen adamı da bırakın da eleştirelim. ts maçının ilk yarısı dışında takım kötü. farioli örneği veriyorum, alanyasporun kadrosu bizden daha mı iyi? adam gelir gelmez etki etti takıma. bülent varken rezil oynuyorlardı.

yazdığın bütün konularda eleştirdim bu arada şahsen, onları eleştirince torrentin yetersiz bir hoca olduğunu söyleyemeyecek miyiz?

pena iyi kaleciymiş bu arada evet, istediği kadar iyi olsun mevzu o değildi 20 günlüğüne yabancı kaleci kiralamak saçma, hala aynısını düşünüyorum.

o kontenjan orta saha için kullanılsa daha mı mantıksızdı

Bakın bugün ilk defa bu takım gol yemez diyebildiysem eğer bu hoca ve oyun sayesinde. Bu güveni verdi bu saatten sonra üzerine yavaş yavaş koyarak gitmesini bekliyorum

Takim niye ceza sahasına giremedi de demeyin bunu yapabilmek için iki şey lazım ya gomis gibi bir hücum oyuncun yada kontratak, Alanyalı oyuncular kontratak imkanı tanımadılar ne anlatıyoruz orta sahada bunu başarmak icin topu sokup alabilmen lazım bunu yapacak oyuncu yok takımda.
yüklensek 10 kisiden büyük ihtimalle kontradan gol yerdi bizimkiler 1 puanı hep kacırdık bu maclarda

alanya deplasmanı 1 puan ıyı bızım ıcın

hangi konu unuttum , defansif olarak 11 kişinin yerleşimi ve hareketlenmesi topa göre biraz değişti evet bunda hemfikirim. Bugün ama Pena kurtardı mağlubiyeti.

Kayseri maçının esas trasnfer sonrası maç olacağını düşünüyorum ( ki kayseri son maçlarında çıkışta , Hikmet karaman havalarda biraz ) net bir 11 ve iç sahada hakikaten etkili oyun bekliyorum.

Alışılmış artık, Galatasaray karşısında net kırmızı gerektiren hareket bile tartışılıyor. Bu yanlışların bir yerden döneceğini düşünüyordum; dönse de zaman alacak gibi görünüyor maalesef; TFF-MHK malum. Önümüzdeki 3 maçı kazanıp bu gerginlikten bir an önce sıyrılmamız gerekiyor...
Adami krampon altiyla tras etmiş juanfran iti bunu sorguluyor

Sabaha kadar gul terimin elinde gomis ve 6 numara olsaydi zaten gonderemezleri terim kendi basini yedi doğru durust santrafor ve 6 numara aldirmayarak. evet.terim 2 kat daha iyi oynatiyordu
Yav he he aldirsaydi yazın gomis gibi adam o halde..20 tane noktan yedek oyuncu aldiracagina ilk olarak 6 numara aldirsaydi.
2 sene önce önüne beleş gelen 6 numarayi istemeyen de kendisi. Nzonzi gibi adamı kullanamayan adam kendisi.
O olsa böyle oynatirdi da bu olsa böyle oynatirdi.
Hehe küllah vereyim oraya anlat.

Önümüzdeki sezon sakatlanmayan Boey, kendine gelmiş Muslera,Gomis, bir yardiran çalim atan kanat ve Gedson benzeri bir 8 no ile bu boktan ligi karışlarız. Ne hakemi ne de Tff'yi kimse konuşmaz burada.

Taylan,berkan ve cicaldau bu haldeyken,anholt zorunluluktan sagbek,solda omer maci satarken oyun falan eleştiremiyorum kusura bakmayin ama ikinci yarı kotuyduk dogru.gecen sezonsa burda baya ezilmistik oyun olarak 1-0 kazansakta. Boey,gomis ve pulgarla,anholtun solbeke gecmesiyle daha iyi olur ve gecis oyununu oynarız en azindan beklerle beraber.baska da diyecek bisey yok.oyuna gec mudahale edildi ama oyuna giren feghouliyi de gorduk.halil daha once girebilirdi o ayri.hala trabzon macindaki oyundan ötürü umitliyim

Dikkat ettiğim bir nokta daha var , adamlar 10 kişi kalmış , dakika 80 ler falan ve korner kullanacaklar .

Bizim ceza sahasına 6 kişi geliyor. yani kafalarında "bu adamlar zaten kontranın K sini yapamayacak - o tehtid yok" diye biliyorlar.

Bunu kıracak bir seri yakalaması lazım. Yoksa 10-15 aralğında ligi bitirmeye oynayacağız. Ki ben hala ve hala inatla 3 ve 4üncülük arzusundayım ve yapılabileceğine inanıyorum. Hiç bir takım ligde INANILMAZ kaliteli top oynamıyor . Bizim oyunumuz YOK ortasaha aşırı zayıf olduğu için - o nedenle ne kimseyi büyütürüm, ama bizim oyunsuzluğumuzdan da kimseyi küçümsemem.

Üst Alt