ŞL 22/23 YF M:1 | Real Madrid 1-1 Manchester City | MS | 9 Mayıs | TV 8 - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
oncelikle guzel mac olmasini umuyorum.

bu eslesme de gecen sezon oynanan yari final maclari kanimca sezonun en iyi bir kac maci arasinda idi.

m city de her iki mac ozelinde teknik anlamda pep ve bireysel anlamda defans blogunun bold hatalari mevcuttu.

her iki macta da ilkay yedek baslamasi...
takimin gizli kilidi sag bek *walker'in ilk macta oynayamamasi,yerine oynayanin ise duz stoper olusu buyuk handikapti,,gunun sonunda nitekim pahaliya da patladi. . .

rovansta da ofans anlaminda mcity yine istedigini buldu kanimca.
rovansta walker 70 dk civari sahada kaldi. o ciktindan sonra real 3 gol buldu.

macin elbette mcity adina kirilma ani bu olsa da,
real adina kirilma ani , cok iyi oyuncu degisikliklerinin maca hayati anlamda damga vurmasi idi.
ancelotti satranc oynar gibi ozellikle maclarin son donemecine altin dokunuslar yapti. rovansta rodrygo ve asensio nun oyuna girer girmez mac reale gecti. rodrygo attigi 2 golle turu resmen getiren oncu oldu.

bu aksama donersek ---------

mcity degisti. hem oyun hem bazi saha ici oyuncu isimleri dolayli.
pep kendini - formasyondan taktige - bi nevi update yapti.
bu da ayri bir baslik konusu.
sevgili @Murat Durmaz 'a bi ara deginmistim pep ozelinde bu degisimi.

saha icine donersek,
gecen sezon jesus vardi. bu sezon haaland var. bu bir cok yonden farklilik. en basta *tipoloji olarak bambaska oyuncular. < ugruna,ucu formasyona ,taktige modifiye yapilacak kadar...

ilkay formda, kdb sakatliktan iyi dondu,diri ve formda gozuktu.
walker bu sefer gecen sezonki versus donemine nazaran cok fit ve formda.

pep nihayet verim ve efektif dolayli dogru etkin oyunu -macin geneli baglaminda- denge ve kompakt konuma tasidi .
formasyondaki guncelleme de bunda etkili oldu. < risk tasiyordu bu gecisi (arsenal o sira ligde daha hazir konumda idi) ,dolayisiyla belli bir sure aldi,,neyseki cl de bir problem olmadi, ligde bu gecisin sancilarini yasadilar,,,fakat o surecte artik geride kaldi.

simdi, suan ; pepli mcity her yonden bu versusa hazir. fitlik,formluk,mentallik adini siz koyun.

diger yandan *real de bir noktaya daha dikkat cekmek isterim,
*militao nun cezasi dolayli saha da olmamasi buyuk eksiklik defans bolgesi anlaminda.
birde gecen sezonki versuslarda *casemiro rovansta sahada idi.
bugun kendisi man united formasiyla ter dokuyor. kendisi sahada real adina denge unsuru idi...

< bu bolgede mevcut real *dinamiklik konusunda da eksiklik hissedecektir *sayet camavinga orta saha da yer almazsa...

realin mevcut orta sahasinda modric, kroos tecrube ile liderlikleri ile kilit gorulseler de- yas ve fizik kondisyon dolayli 70 den sonra ibre rakiplere geciyor-ozellikle bu sezon bu net goruldu *izledigim maclarinda.

benim adima realin orta saha ve ofansinda gizli etken ;
uruguayli hibrid *valverde . < gecen sezonki eslesmelerde ve genel cl yarisinda cok onemli katkilariyla reali tasiyan 3 oyuncudan biri idi benim adima. digerleri vinicius ve benzema.

son olarak ;

mcity de formda ve istikrarli ake nin olmamasi eksiklik,,,yerine akanji yama olabilir mi - bayern eslesmesinde yanilmiyorsam olmustu.
macin onemi dolayli belki bu aksam aksayabilir mi bekleyip gormeli.

real de militao nun olmamasi, merkezde de kondisyon dolayli kroos,modric ekseninde 70lerden sonra dususler olacagini tahmin ediyorum. ancelotti bunu elbet dusunmustur.gecen sezonki eslesme de yaptigi gibi,,dogru anda sahaya diri taze kanlari surecektir.

soru su ;

gene sezon baglaminda formsuz, istikrarli uzun surec yasayamayan,gelgitleri fazla olan doymus real madrid >
cok formda, cok istikrarli ve motive mcity'yi bu sefer durdurabilecek mi.

< bence zor.

> fakat futbolun guzelligi de bu. . . - bekleyip gormeli....

guzel bir 90 dakika olsun. hak eden kazansin.

herkese iyi seyirler diliyorum.

@Murat Durmaz real'in- bu aksam basarir mi ? . . .
@Aras Şimşek ilkay'in sezon sonu CL apoleti ile bize gelmesi - sence de guzel olmaz mi ? . . .

latife bir yana, sezonun en beklenen versusuna sayili dakikalar kaldi...
bol pozisyonlu ve gollerin bol oldugu bir mac olsun keyif katlansin.

Herşey bir yana kupa finalini böylesine boktan bir stada vermek icin nekadar rüşvet verdik acaba ,stat diyorum ama mimarın filan çizdiği de şüpheli bana gore

oncelikle guzel mac olmasini umuyorum.

bu eslesme de gecen sezon oynanan yari final maclari kanimca sezonun en iyi bir kac maci arasinda idi.

m city de her iki mac ozelinde teknik anlamda pep ve bireysel anlamda defans blogunun bold hatalari mevcuttu.

her iki macta da ilkay yedek baslamasi...
takimin gizli kilidi sag bek *walker'in ilk macta oynayamamasi,yerine oynayanin ise duz stoper olusu buyuk handikapti,,gunun sonunda nitekim pahaliya da patladi. . .

rovansta da ofans anlaminda mcity yine istedigini buldu kanimca.
rovansta walker 70 dk civari sahada kaldi. o ciktindan sonra real 3 gol buldu.

macin elbette mcity adina kirilma ani bu olsa da,
real adina kirilma ani , cok iyi oyuncu degisikliklerinin maca hayati anlamda damga vurmasi idi.
ancelotti satranc oynar gibi ozellikle maclarin son donemecine altin dokunuslar yapti. rovansta rodrygo ve asensio nun oyuna girer girmez mac reale gecti. rodrygo attigi 2 golle turu resmen getiren oncu oldu.

bu aksama donersek ---------

mcity degisti. hem oyun hem bazi saha ici oyuncu isimleri dolayli.
pep kendini - formasyondan taktige - bi nevi update yapti.
bu da ayri bir baslik konusu.
sevgili @Murat Durmaz 'a bi ara deginmistim pep ozelinde bu degisimi.

saha icine donersek,
gecen sezon jesus vardi. bu sezon haaland var. bu bir cok yonden farklilik. en basta *tipoloji olarak bambaska oyuncular.

ilkay formda, kdb sakatliktan iyi dondu,diri ve formda gozuktu.
walker bu sefer gecen sezonki versus donemine nazaran cok fit ve formda.

pep nihayet verim ve efektif dolayli dogru etkin oyunu -macin geneli baglaminda- denge ve kompakt konuma tasidi .
formasyondaki guncelleme de bunda etkili oldu. < risk tasiyordu bu gecisi (arsenal o sira ligde daha hazir konumda idi) ,dolayisiyla belli bir sure aldi,,neyseki cl de bir problem olmadi, ligde bu gecisin sancilarini yasadilar,,,fakat o surecte artik geride kaldi.

simdi, suan ; pepli mcity her yonden bu versusa hazir. fitlik,formluk,mentallik adini siz koyun.

diger yandan *real de bir noktaya daha dikkat cekmek isterim,
*militao nun cezasi dolayli saha da olmamasi buyuk eksiklik defans bolgesi anlaminda.
birde gecen sezonki versuslarda *casemiro rovansta sahada idi.
bugun kendisi man united formasiyla ter dokuyor. kendisi sahada real adina denge unsuru idi...

< bu bolgede mevcut real *dinamiklik konusunda da eksiklik hissedecektir *sayet camavinga orta saha da yer almazsa...

realin mevcut orta sahasinda modric, kroos tecrube ile liderlikleri ile kilit gorulseler de- yas ve fizik kondisyon dolayli 70 den sonra ibre rakiplere geciyor-ozellikle bu sezon bu net goruldu *izledigim maclarinda.

benim adima realin orta saha ve ofansinda gizli etken ;
uruguayli hibrid *valverde . < gecen sezonki eslesmelerde ve genel cl yarisinda cok onemli katkilariyla reali tasiyan 3 oyuncudan biri idi benim adima. digerleri vinicius ve benzema.

son olarak ;

mcity de formda ve istikrarli ake nin olmamasi eksiklik,,,yerine akanji yama olabilir mi - bayern eslesmesinde yanilmiyorsam olmustu.
macin onemi dolayli belki bu aksam aksayabilir mi bekleyip gormeli.

real de militao nun olmamasi, merkezde de kondisyon dolayli kroos,modric ekseninde 70lerden sonra dususler olacagini tahmin ediyorum. ancelotti bunu elbet dusunmustur.gecen sezonki eslesme de yaptigi gibi,,dogru anda sahaya diri taze kanlari surecektir.

soru su ;

gene sezon baglaminda formsuz, istikrarli uzun surec yasayamayan,gelgitleri fazla olan doymus real madrid >
cok formda, cok istikrarli ve motive mcity'yi bu sefer durdurabilecek mi.

< bence zor.

> fakat futbolun guzelligi de bu. . . - bekleyip gormeli....

guzel bir 90 dakika olsun. hak eden kazansin.

herkese iyi seyirler diliyorum.

@Murat Durmaz real'in- bu aksam basarir mi ? . . .
@Aras Şimşek ilkay'in sezon sonu CL apoleti ile bize gelmesi - sence de guzel olmaz mi ? . . .

latife bir yana, sezonun en beklenen versusuna sayili dakikalar kaldi...
bol pozisyonlu ve gollerin bol oldugu bir mac olsun keyif katlansin.
Real Madrid'im bugün kazanır mı bilmem ama turu geçen taraf olur diye düşünüyom ben Suat abi.Teşekkür ederim sana da iyi seyirler dilerim Suat abi..

Pazar gunu " insallah basaki yeneriz de rahat rahat izlerim" demistim.
Buyuk bir keyifle izleyecegim. City elerse bence %100 sampiyon olur. Italyanlar'in City'yi tehdit etmesi imkansiz.
Madrid elerse %99 sampiyon olurlar.

8d0bc1b05f33f9848bcf619e9d344f440ad36add.gifv

Real Madrid XI: Courtois, Camavinga, Alaba, Rüdiger, Carvajal, Modric, Kroos, Valverde, Vinicius JR, Benzema, Rodrygo.

Man City XI: Ederson, Walker, Stones, Rüben Dias, Akanji, De Bruyne, İlkay, Rodri, Bernardo Silva, Grealish, Haaland.

1683655871688.png

Üst Alt