⚽ SL 23/24 H:31 | Galatasaray 1-0 Hatayspor | MS | 2 Nisan - Sayfa 103 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Hatay'in istahini da es gecmeyelim. O ne istah kardesim, o ne pres, ne baski. Yapin tabi, yapin ama her macta yapin. Hocanizin efsane oldugu kuluple oynarken de yapin ki, inanalim samimiyetinize. Zaten onu yapsaniz, bu durumlarda olmazsiniz.

Rakipte 1 hızlı kanat 1 de ortadan dikine gidebilen güçlü oyuncu olunca sıkıntı yaşıyoruz yaw şaka gibi.. Halil-Delle Bashiru hatta Ömer Faruk beyaz devamlı dikine kat etti ortadan..Halil bile biraz becerikli olsa çok sıkıntı yaratacakti Allah'tan son tercihleri felaket bizdeki gibi

Kötü oynadığımız söyledim zaten Tuna'cım. Ama rakiplerin teşvik primi aldığı gerçeği de var. Rakibine aynı motive ile oynamıyor, üstüne sana karşı full konsantre oynuyor. Içerde Hatay'a karşı daha baskılı oynamalız. Zaten golü de yedik, ama Allah'tan ofsayt olduğu için iptal edildi.
Renktaşım alsa da farketmiyor diyorum bu takımın gücü ve oyuncuların yeteneğiyle önüne gelene fark atabilmen gerekiyor. Rakiplerin gücü de belli hiç bir para kimseye ekstra güç katamaz o bir maçta olur, kritik maçta olur son maçta vs olur. Çünkü sonu gelmiştir. Madem iş teşvikle oluyor bizde verelim teşvik hem kendi oyuncularımıza hem fenerin rakiplere.
2. yarı hatayın oynadığı futbol var ya 2018 Galatasaray’ı şu açığı veren rakibi parçalar, heriflerde kim topu alıyorsa 50 metre koşuyor torreira da 10 metre koşarak rakibi karşılayacak böyle ucube taktikle olmaz takım ne atakta yerleşebiliyor ne defansta.
Rakip teşvik almasa da biz bu filmi 2 senedir yaşadık da yaşadık. Kendimize hep bahane bulduk, hocaya yazar dedik de dedik.
Büyük maçlarda çok iyi taktikle çıkıyoruz evet çünkü karakterli ve çok iyi oyuncularımız var. Dandik rakiplere karşı 2 metre yanındakine top atamayacak bir oyuncu topluluğu olabilir mi.
Antrenmanda topu alan dikine yardırıp gidiyor demek ki ve rakipten topu alabilen bir yapımız olmadığı için iki durumu da biz sahaya yansıtıyoruz.
Demek ki bu antrenman stili yanlış. Takım olabilmeyi takımca oynayabilmeyi taktik olarak çalışmalıyız.

Yalnız son değişiklikler hatalıydı çok net. Benzerini CL ve Prag maçlarında yaptı hoca yine, sonuç ortada. Neden bundan ders çıkarılmaz ki ? Vini Berkan falan aynı anda çok tehlikeli işler.

Yani şöyle aslında topla çıkmayı beceren bir stoper kesinlikle topla hareket etmesi mecburen takımı da hareketlendiriyor zorunlu olarak. Çok fark yaratiyor bence
Katılıyorum özete baktım bir de şimdi takım boyu da uzunmuş özellikle ilk yarım saatten sonra Davinson bunu da ekliyor hızlı olduğu için onunla stoperler çok daha rahat öne çıkıyorlar ve topu önde karşıladığı için takım boyunu da kısaltıyor. Takımı en çok beğendiğimiz maçların çoğunda Davinson stoperde oynuyordu sanırım bu tesadüf değil bence.

Valla oynadığımız top fenalık geçirtse de kazanmak en önemli şeydi. Hocadan ve Icardi'den aldığımız geri dönüş biraz teselli etti. Sonraki maçlarda bu kadar tutuk kalmamalıyız. Fener teşkilatı olan takımlara karşı hele hele bu kadar hata yapamayız.

benım icin formda apo> sanchez cok net apo yeterki form tutsun evet sanchezin artıları var ama eksileride malum
apo form tutunca ramos gibi oynuyor hem oyun kuruyor hem gol atıyor lakin alanyaya karşı sanchez olabilir herifler cok fena kontraya cıkıyor biraz tırstım
Bizim oyuna uygun ideal stoper tandemi Sanchez- Apo. Nelsson kesici olarak, istikrar olarak daha iyi ama takım boyunu uzatan da o oluyor çünkü hızlı olmadığı için geride kalıyor hep bir de oyun kurulumunu aksatıyor. Keşke Sanchez'in bedeni, Nelsson'un aklı olan bir stoper olsa tarihin en iyi stoperi olurdu.

Bu takıma antrenmanda topu alıp dikine yardırmak yasaklanmalı, bu akşam aydınlandım artık.
Takım topu rakipten alamadığı gibi maçta da bunu net tecrübe ediyoruz.
Topla oyuncuların da dikine gidemediğini yine maçta görüyoruz.
Demek ki bu takımın vermiş olduğu geçiş antrenmanda da net olarak yansıyor, takım da müthiş idman yapıyoruz maça hazırlanıyoruz zannediyor.
Bu dakikadan sonra takımın maç hazırlığında yapması gereken şey paslaşmak paslaşabilmeyi öğrenmek olmalı.

Zaha maçın en kötüsüydü bugün. Her topu ezdi. Pas vermesi gereken yerde vermedi. Vermeye çalıştıklarını da veremdi. Olmuyor Zaha ile. Hocanın sistemine hiç uymuyor.

Ne oldu?
Milyon kere yazdık. Ligin bize en ters gelecek oyunculara sahip takımlarından biri Hatayspor idi.
Bunun üzerine azılı bir TD, müthiş bir hakem.
Cl çeyrek finali real maçından daha zordu. Kazandık.

Haftaya Alanya maçı rahat geçer.

Üst Alt