⚽ SL 23/24 H:9 | Galatasaray 2-1 Beşiktaş | MS | 21 Ekim - Sayfa 167 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yalnız kızmayın ama BJK takımının mücadelesini beğendim, 10 kişiyle daha fazlasını yapacak takım zor çıkar. Hakem kararları ve bizim takımın hatalarından bağımsız söylüyorum. Pek çirkefliklerini de görmedim doğrusu; geneli itibariyle temiz bir derbi oldu...

Genelde hep kötü tarafından bakıyoruz ama bu sefer iyi tarafından bakalım hem Kazımcan hem de Angelino 2 bekimizde son maçlarda hep benzer hatalar yaptılar pozisyon almak yerine rakibin üzerine gidiyorlar bu değişecektir.

Bugün Angelino rakibe koşmak yerine çizgiye doğru ayakta kalsa pozisyon olmazdı. Antalyaspor maçında Kazımcan rakibe gitmek yerine önüne doğru pozisyon alsa gene pozisyon olmazdı.

Teknik ve analiz ekibimiz bu işi çözeceklerdir en azından bu hatalar yapılırken iyi tarafından bakalım puan kaybı yaşamadık.

Bizim kısa pasa dayalı bir set oyunumuz yok. Okan Hoca da bunu istemiyor zaten artık bu bariz belli oldu yani. Hoca presle kapılan toplardan üretim bekliyor. Top bizdeyken de ani gelişen geçiş oyunları üzerinde duruyoruz ve bunu da çok iyi yapıyoruz açıkçası. Öyle göründüğü kadar kolay değil bu, boş alan adam oluşturma bunu doğru bir şekilde görebilme çok ince teknik taktik tedaylar bunlar.

Bjk kırmızı gördüğünde keşke gol olsaydı kırmızı olmasaydı dedim. Normalde kırmızı çok daha avantajlıdır ama biz kapanan takımlara zorlanıyoruz. Garip gelse de kırmızıdan sonra oyun bizim istemediğimiz şekle büründü. Sonra da takımda nasıl olsa kazandık havası oluştu. Bu özgüven aslında bir taraftan beğeniyorum bir taraftan da tehlikeli tabi. Dikkat etmek lazım.

Bizim en büyük yararını aldığımız fakat aynı zamanda en büyük zaafımızı yaratan konu ön alan baskısı ve takım boyu bu ikisini iyi oranda kurmazsak avantaj sağladığı kadar dezavantaj sağlayacak...

Gol yediğimiz pozisyonda 3 kişi önde basıyor klasik düzende baskıya başladık aslında güzel fakat takım boyu 55-60 metreye çıkmış kaleci ileri vurduğunda rakip indirdiği an 7'ye 6 kalıyoruz. Bunu engellemenin yolu defans hattını ileri çıkarıp en fazla 40 metrede oynamalıyız. Burada Angelino gelen hava topunda Abdülkerim'in süpürmesi lazım diğer taraftada Sanchez'in süpürmesi gerekiyor eğer defans hattı önde olsaydı Abdülkerim o topu kafayla vurur tekrardan takımımıza kazandıracaktı hatta dönen toptan atak şansı yakalayacaktık.

Burada takım boyu uzamış, Angelino 1'e 2 kalmış Ghezzal topa dokunuyor Rosier koridorundan koşuyor burada da Angelino hiç yapmaması gereken bir şey yapıyor ayakta kalmak yerine kayarak hamle yapıyor bu da ciddi hata çünkü sadece dümdüz koşsa en fazla tehlikeli atak olurdu.

Bu konularda biraz daha dikkatli olursak avantaja çevirebiliriz hatta daha başarılı oluruz.

35x5wcs.png

Var'daki abdulkadir bitigenin. Videoyu defalarca izleme sansin var ve izlemen icin oyun duruyor. Futboldan anlamayan biri bile ghezzal'in mudahalesinin topa olmadigini anlar. Siz ise profesyonel calisan, maas alan adamlarsiniz. Su pozisyonu var da izledikleri halde hakemi cagirmadilar. Art niyetin babasi.

!! Halil in verdigi penalti da ne hikmetse var'a cagirdi ama abdulkadir bitigen.

Üst Alt