Son Yıllardaki Fenerbahçe Maçlarında "Ballı" Olmamız | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Son Yıllardaki Fenerbahçe Maçlarında "Ballı" Olmamız

Galatasaray-Fenerbahçe maçları denince akla ne gelirdi ?

Galatasaray kendi sahasındaysa; Rakibi 90 dakika boğar, bolca pozisyon üretir, fb kalecisi her kimse (Önceleri Rüştü sonraları Volkan) kalede devleşir ve sezonun en inanılmaz maçını oynar, toplar direkten döner, Galatasaray forvetleri akıl almaz goller kaçırır ve maç sonucunda da duruma göre Fenerbahçe ya 1 kontra atakla gol bulur maçı kazanır ya da Galatasaray 1-0, 2-1 gibi zar zor bir skorla maçı kazanırdı.

Fenerbahçe kendi sahasındaysa; Ya maç dengeli geçer, iki takımda denk sayıda pozisyonlar bulur fb kalecisi yine günündedir ve öyle ya da böyle bir şekilde fb golü bulur maçı 2-1 ya da 1-0 gibi kısır skorla kazanır ya da Fenerbahçe üstün oynar Galatasaray futbolcuları şaşkın ördek gibi sahada ne yaptığını bilmez hallerde sezonun en kötü futbolunu oynayıp farklı bir mağlubiyet alırdı.

Lakin Süper Final muhabbetinin olduğu seneden sonra maçlar farklı şekillerde cereyan ediyor derbilerde. Galatasaray Arena'da oynamasına rağmen baskıyı kuramadığı gibi Fenerbahçe'nin daha üstün oynamasına müsaade ediyor 2 yıldır. Orta sahayı geçmekte zorlanan Fenerbahçe günlerinden, orta sahayı geçmekte zorlanan Galatasaray günlerine evrildik ne yazık ki. İşin garip tarafı eskiden sadece 1 kere gelip golü atıp kazanan Fenerbahçe varken 2 senedir net goller kaçırıp geçen sene yenilen bu sene berabere kalan Fenerbahçe var. Diğer 2 yılda da maç dengeli gitmiş ve kazanmıştık. Kadıköy'de de çok kötü oynayıp çok pozisyon vermemize rağmen fark yemedik son 4 yılda hatta bu sene beraberlik çıkarttık.

2000 yılındaki Johnson'ın golüyle yenildiğimiz, 2012'de Süper Final maçında Ziegler ve Stoch'un golleriyle yenildiğimiz ve 30'a yakın gol kaçırdığımız maçlara bakıyorum, bir de dün akşamki ve geçen seneki Arena'da yendiğimiz ve berabere kaldığımız maçlara bakıyorum şans faktörü harbiden çok değişti son dönemde. Eskiden olsa dünkü maç 0-4 gibi bir skorla biterdi..

Ballı falan değil bence... Ali Sami Yen'de fenerbahce bizden üstündü.. hatta ali sami yende fenere karşı dogru dürüst maç kazanamıyorduk..

Fakat TT Arena'ya geçtikten sonra işler değişti.. bu sefer derbilerde üstünlük kurmaya başladık... son 5 yıldır yenilmiyoruz kendı evimizde..

bence şu kadro kötü gerçekten bizimki fenerin kadrosu inanılmaz ama kebapçı gibi hocaları var bu yüzden fenerden cacık olmaz.. ama biz akıllı transferler ve lucescu favre gibi bir hoca getirirsek kesin şov yaparız bana kalsa en güzeli ne kadar tepki göstersekte Fatih Terim

Bal bizde olsa baroş'un o pozisyonu girerdi volkana.. Ayrıca 1-2 kaybettiğimiz 50 tane pozisyona girdiğimiz arenadaki maç kim ballıydı? Katılmıyorum...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ballı mallı degiliz. tt arena'da baskıya alıyoz artık.

kadıköy'dede eskisi gibi baskıya girmioz ki 11-12'de kupa kaldırmısız ötesi olamaz zaten :DD

Ballı falan değil bence... Ali Sami Yen'de fenerbahce bizden üstündü.. hatta ali sami yende fenere karşı dogru dürüst maç kazanamıyorduk..

Fakat TT Arena'ya geçtikten sonra işler değişti.. bu sefer derbilerde üstünlük kurmaya başladık... son 5 yıldır yenilmiyoruz kendı evimizde..

Ümit kardeşimizin dediği gibi stadyum faktörü önemli.. fener stadı büyütmeden önce biz de ara ara tokatlıyorduk..

Mahalle stadı gibi statları varken daha kolaydı her şey..

Onların Saraçoğlunda maç vermeme meselesi bizimde Arenaya döndü. Ama şöyle bişey var ne zaman feneri eze eze yendiysek hep orta sahalar devreye girince oldu. Ben ezelden beri Fenerin orta sahasının iyi olduğunu görmedim adamlar her transferi yapıyor bi orta sahayla kaleci almaktan yoksunlar. Gelen orta sahalar hep defansif ameleler oluyor. Bi Appiahı sayabiliriz koca senelerde.

Bal bizde olsa baroş'un o pozisyonu girerdi volkana.. Ayrıca 1-2 kaybettiğimiz 50 tane pozisyona girdiğimiz arenadaki maç kim ballıydı? Katılmıyorum...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cok güzel yerden girdin konuya renktas. Hele hele Arenada tarihi fark olacak maci 1-2 kaybetmemiz mucize gibi birseydi.

10'a kadar giderdik o macta yeminle.

Cevap yazanların çoğu ya yazıyı okumamış ya da yanlış anlamış. Yazıda dedim ki zaten Süper Final senesinden sonraki 4 sene. Yani 2013-2014-2015 ve 2016 yıllarını kapsayan süreçteki maçlar baz alındı. 4 iç saha maçında da baskılı oynamadık hatta son 2'sinde fb baskılı oynadı. Ali Sami Yen atmosferini küçümseyenler olmuş ama Ali Sami Yen fb maçlarında kesinlikle baskılı bir ortamdı ve Ali Sami Yen'deki tüm maçlarda Galatasaray fb'den üstün oynamıştı. Ama o maçlarda çok şanssız olduğu için ya kaybediyordu ya da 1-0, 2-1 kazanıyordu. Oysaki son 4 yılda kötü oynamamıza rağmen yenilmiyor oluşumuz şans faktörünün yanımızda olduğuna işaret bana göre. Esas şanssız olduğumuz dönemlerde böyle oynasak fark yerdik diye düşünüyorum..

Fener kendi evinde hakem hatalarıyla kazanıyor. Nerdeyse tüm maçlarda attıkları en az 1gol hakem hatasından geliyor. Saçma sapan kartlar filan derken o stadda 2 puanımizi alıyorlar. Kendi evimizde ise bu maçı saymazsak iyi oyunla ezerek yeniyoruz zaten.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

derbilere şikeden önce ve şikeden sonra diye bakıyorum. şike ortaya çıkarıldıktan sonra özellikle derbilerde hakemler kendilerine geldiler.

Futbolda ben böyle tabir edilen bala inanmıyorum.7'32 2'44 kale,sokacaksın o topu içeriye,atamıyorsan bu senin beceriksizliğindir,rakibin şansı değil.1-2 kaybettiğimiz maçta da böyleydi,dünkü maçta da.Atsaydı Fenerli oyuncular boş kaleye,kaç tane pozisyon geldi.Diego son dakikada Fernandao'ya çevirmek yerine vursaydı Muslera az öndeyken.Onların salaklıkları neden bizim şansımız olsun ki?Atacaksın abi futbol sonuç oyunudur.

Üst Alt