Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı" - Sayfa 35 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"

İnsanları değerlendirirken ilk kriter bence de din olmamalı ama ateist forumlarını bir dolaşın bakın mutlaka bu sübyancılılla ilgili bir sürü konu ve içeriği saçma sapan saptırmalarla dolu olan topicler göreceksiniz. Kesinlikle genelle yapmıyorum yeri geldiği zaman insanlıktan, insani değerlerden bahseden ateistlerin bir bölümü Hz. Muhammed Hz. İsa Hz.musa ve diğer gönderilen peygamberlerin nerdeyse hepsini sübyancılıkla suçlamaktan kendilerini alamıyorlae. Tamam anladık Allaha inanmıyorsunuz ve her dem insani vasıflardan bahsediyorsunuz o zaman bize göre peygamber olan kullarıda sübyancılıkla suçlamaktan hiç mi utanmıyorsunuz

Müslümanların bir bölümü de başka dinden mensup olan ve ateistlere saldırıyor.Ben de bir müslüman olarakl ne yapayım.Genelleme mi yapayım.Sen de dinci forumları dolaş orada kendilerinden olmayan insanlara küfür ediliyor.Hatta Atatürk'e bile neler deniyor? Bütün müslümanlar yobazdır mı diyelim?

Yapabildiğin başka birşey var mı Metin? Kopyala yapıştırdan başka. Karışmıyorum muhabbete ısrarla, susuyorum. Bak Özgür iyi laf sokmuş sana, bir kopyala yapıştır yapıp cevap verebilirsin bence.

Türkan hanım dediğin insan bu ülkede kız çocuklarını okutmuştur genel inancı beni ilgilendirmez.Boş beleş iddialarla insanları karalamayın.

Ayrıca bu konu ile ne alakası varsa konuyu nereye çekiyorsun.Bel altı vurmayın bir başlarsam beni de kimse tutamaz.

Hitler de yahudileri öldürmiştü..Yahudiler kim Filistinlerin düşmanı..Filistinliler için Hitler yüce zat olmalı..Peki bu onun kötü bir insan olmasını değiştirir mi.? Senin yaptığın aynı buna benzemiş..

Konuyu ben buraya cekmedim Türkan saylan muhabbeti gördüm balıklama atladım..Susayım mı :)

Beyler ben yeter diyorum.Yeteri kadar konuşuldu bundan ötesi hakarete gider.Konuyu kapayalım diyorum ne dersiniz ?

Hitler de yahudileri öldürmiştü..Yahudiler kim Filistinlerin düşmanı..Filistinliler için Hitler yüce zat olmalı..Peki bu onun kötü bir insan olmasını değiştirir mi.? Senin yaptığın aynı buna benzemiş..

Konuyu ben buraya cekmedim Türkan saylan muhabbeti gördüm balıklama atladım..Susayım mı :)

O muhabbeti de açanları biz biliyoruz.Vakit gibi gazetelerin dolduruşuna gelip insanları karalıyorsunuz üstelik ölmüş insanları. Konuyla alakasız bir şekilde hemde.

O değil de, copy paste yapmaktan vazgeçse insanlar.. yani okunmuyor. en azından ben okumuyorum.

Bir soru sormak istiyorum arkadaşlar içinizde Kuran'ı gerçekten araştırıp inceleyen varsa. İslam dininde Tanrı'nın koyduğu kural dışında bir kural koymak Tanri'ya şirk koşma olarak ele alınıyor değil mi ? Yani Kuran'da yazanların dışında toplumsal hayatı düzenlemek için kural koyduğunda sende Tanrı'ya ait bir özelliği kendine alıp kural koymuş gibi olup Tanrı'ya şirk koşuyorsun değil mi ?

O değil de, copy paste yapmaktan vazgeçse insanlar.. yani okunmuyor. en azından ben okumuyorum.

Okumak isteyen açar okur kutsal kitapları.Ben Müslümanım gururla söylüyorum ama ateist vesaire de kardeşimdir.İnsanları dinine göre kriter olarak yargılamam.Stephen Hawking de saygın ve üstün bir bilim adamıdır.

Önce okumak lazım insanları yargılamamak için.

Beyler ben yeter diyorum.Yeteri kadar konuşuldu bundan ötesi hakarete gider.Konuyu kapayalım diyorum ne dersiniz ?

Son yorumlar gerçekten başlığı resmen sabote etti, kapat gitsin. Biz daha tartışmayı bile beceremiyoruz, sonra gelip burada bilimden falan bahsediyoruz.

O muhabbeti de açanları biz biliyoruz.Vakit gibi gazetelerin dolduruşuna gelip insanları karalıyorsunuz üstelik ölmüş insanları. Konuyla alakasız bir şekilde hemde.

Siz belirli mecraların gazına gelmiyorsunuz da hep karşı taraf gaza geliyor dimi...Vakitten nefret ederim , aynı zamanda zaman gazetesi ve cemaattende..Bilmem senin için yeterli olur mu bu cevap..Arkadaşım ben bir bireyim kendi düşüncelerim var..Bırakın şu karşı taraf muhabbetlerini..Sizin gibi düşünemeyenleri neden koyun sürüsü ve biryerler tarafından gaza geitirilen insanlara olarak görüyorsunuz..

Konu zaten kaymış kayacağı kadar, amacı fln kalmamış bir an önce kilitlenmesi lazım boş yere tartışıyor herkes. Ama sadece bir özet geçeyim yazılanlara. Kulağı küpeli, saçları uzun diye adam öldüren, ramazanda oruç tutmuyor diye baskı altına alınan hatta dayak atan, Allah'a inanan ama namaz kılmıyor diye kafir ilan edenler, kız çocuklarının kafasına ne idiğü belli olmayan siyasi eşarp takacağına okutan kadına Allah'sız ve terörist diyen, adamlar namaz kılıp bu baskıları yaptıkları için cennete gideceklerini düşünüyorsa onlara yazık. Asıl Allah'sız, asıl teröristde onlardır...

Bu topik böyle değildi ya, seviye daha yüksekti. Daha faydalı bilgiler paylaşılıyordu. Şimdi tamamen boş bir muhabbete dönüştü. Bildiğin sidik yarışı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt