STSL 11/12 H:10 | Galatasaray 0-0 Mersin İY | Maç Sonucu - Sayfa 86 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:10 | Galatasaray 0-0 Mersin İY | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:10 | Galatasaray 0-0 Mersin İY | Maç Sonucu | 5 Kasım

5 banko cok iyi yerli olmasi gerek.hadi 4 tane olsun.arda gitmeseydi cok iyi olurdu ama gitti.

bu arada size bir soru Riera'nin yerinde Culio, Kazim'in yerinde Pino ve Sercan'in yerinde Stancu olsaydi nasil olurdu acaba bugünki macin skoru.

pino olsa iyi olurdu bence.bu takimda pino denenmeliydi bence

Alex şu takımda olsa bugün ki maçlarda ve bundan önce ki maçlarda her maç rahat 4-5 atardık ilerde top tutacak bitirici pas atacak her penaltıyı gol atacak uzaktan gol atacak takımı rahatlatacak 10 numara pozisyonunda bir adam lazım bize,Engin iyi ama 34 maçta 30-32 maç 90 dakika oynayan birine ihtiyacımız var Engin'de onun destekleyicisi olur.

bu arada size bir soru Riera'nin yerinde Culio, Kazim'in yerinde Pino ve Sercan'in yerinde Stancu olsaydi nasil olurdu acaba bugünki macin skoru.

pino aldıgını kaleye vurur,çıldırtırdı bizi.stancu hayalet gibi gezinirdi adını bile duymazdık.lakin culio bu takımda kalmalıydı.tek hatamız o oldu

pino aldıgını kaleye vurur,çıldırtırdı bizi.stancu hayalet gibi gezinirdi adını bile duymazdık.lakin culio bu takımda kalmalıydı.tek hatamız o oldu

pino kalee vururdu top surerdi en azından rierada hic bir şey yok iyi kazık attılar bize yönetimide tebrik etmek lazım pintilikten keitayı almadılar

bide bugün fener yada bjk olsaydı bizim yerimize 3 -1 falan yenerlerdi bizim takımın 2 senedir üstünde bir *******lik var

Boşa geçen bir ilk yarı, ikinci yarı iyi futbol ama sonuç yok. Takım yeni oturmaya başlıyor yaz dönemini ne yazık ki çok kötü geçirdik defansta Zan-Servet Ujfa sağ bek Sabri orta sahada forvette Baros Eboue bütün mevkilerde oynadı ve bu oyuncularda ısrar edildi anca kararından dönüyor Terim..

Maçtaydım yine taraftar iyidi ama fiyatların duşmesine ragmen stadda boşluklar vardı.Heralde bayram nedeniyledir. Bugun acıkca gordukki takımda yaratıcı delici adam yok.Takımda kanat oyuncusu yok.Riera ve kazım adamı hasta ederler koşmaya halleri yok resmen.

Tamam takımda yaratıcı oyuncu yok ama en buyuk sorun boşa kacan kimse olmaması herkes oldugu yerde topu bekliyor.Cok yazık.

Bugunun en guzel yanı semih gibi bi genc stoper kazanmamızdır.Hatasız oynadı tek kelimeyle muhteşemdi ve butun stad alkışladı. Diger alkışda musleraya.Kalecimizin penaltı kurtardıgını uzun zamandır gormuyoduk veya ben hatırlamıyorum.

Maçın yorumuna gelince;

Öncelikle şunu söylemek istiyorum.. Acaba 10 sene sonra bir puan kaybındada taraftar Keita alınabilirdi diyecek mi? Her puan kaybında aynı cümleleri okuyoruz. Evet alınabilirdi ama alınmadı. Seneyede alınsa bir işe yaramaz.

Semih'e gelecek olursak. Hava toplarındaki hakimiyeti ki hava toplarında en iyi olan nobreye karşı mükemmeldi. Pasları, çıkışları, kesici özelliği herşeyi 10 üzerinden 10. Servet ve Zan, Hastalık,bela,ceza dışında formayı göremez epeyce.

Riera denilen arkadaş. Herşeyden vazgeçtik bari yanındakine pas ver dedik onuda beceremedin 5.6. rakibe pasındada penaltı yaptırdın. Alternatifsizliğine dua et. Devre arasına kadar birkaç maç dayanacağız sana. Keşke Çolak birşeyler yapabilsede alabilse senden formayı.

Eboue, sağ bek sağ bek dedik. Nihayetinde kendi mevkisinde oynadığı 2 maçtada sabriyi 2'ye katladı. Sabri'ye gelince seviyoruz kaptanı ama Sağ kanadı kaptırdı, orta sahadada tutmadı, bir süre yedek klübesinde olacak.

Ayhan,ayhan,ayhan. Abartıyor muyum bilmiyorum ama sıfır pas hatası ile oynadı. Elmandere gögsüyle bırakıp onu pozisyona sokması ile takdire şayandı. Kayarak aldığı toplarda keza.. Demekki Ayhan çevresinde kaliteli adamlar olunca oynuyormuş. Melo'nun pozisyon yaratmasına olanak sağladı, Selçuğu rahatlatı.

Mersin çok iyi kapandı çokda iyi ileri çıkışlar yaptı. Lakin Semih-Ujfa-Önlerinde Melo üçgeninden hiçbir takım kolay kolay ortadan gelemez bizim kaleye. Kanatlarda kendini topluyor.(Eboue'nin sağ kanatta başarılı performansı, Hakan'ın eskiyi aratmaması) Kalecimize zaten laf yok.

Elmandere gelince, Şanssızdı sadece, Elinden gelen savaşı gösterdi. Biz sabrederiz sen yeterki ter akıt.

Umarım son puan kaybımız olur.

Son olarak.. Kaybımız 2 puan, Kazancımız.. Muslera, Eboue, Semih, Hakan, Ayhan

Muslera'yı şu yüzden yazdım. Muslera'nın üzerindeki şanssızlığı, ölü toprağını atması için bu atrz bir penaltı kurtarışına ihtiyacı vardı. Zaten yazdığımı doğrular şekildeydi kurtarıştan sonraki sevinci.. Gögsüne vurarak ben,ben dedi..

fatih hocayı severim saygı duyarım ama gelip buraya kimse tek laf edemez dersen orada dur arkadaş . bugün resmen 45 dakikamız boşuna gitti sabri ile riera yüzünden. Olmuyor hocam olmuyor sabriden ortahasaha olmuyorrrrrr yani niye zorluyosun rierada öyle bu adam hemen satılmalı topa koşucak hali yok bak eboueyi hucumda kullanma inadından vazgecti hoca iki mactır sag bek oynuyor takımın en iyilerinden keza semihide sezon basından beri bütün herkez oynatılsın gorusundeydik yine kazma servet ve gokhan la basladı yine dediğimize geldi culioyuda gondermicekti su takımda olsa neler yapmazdı nese olan olmuş bazı şeylerin inadından vazgeçmeli hoca zaten eninde sonunda ister istemez doğruyu buluyor.

Hoca nın listesindeki son alternatif Riera ydı zaten . Kendisi de bunu birçok kez dile getirdi . Düşün bir teknik adam çıkıp basın mensuplarını şunu diyorsa ; Gece saat 1 de Ali bey beni Diarra için aradı diye , ben o yönetimi eleştiririm . Bir hoca liste verir sen alır veya alamazsın o listeden adamı . Mali tabloyu hoca mı düşünecek . Adam gibi adam olduğu için ben Galatasaray menfaatlerini düşünmeliyim diye olumsuz yanıt verdim diyor . Bu nasıl bir zihniyettir ben hala orada kaldım ve hocaya laf ettirmem kesinlikle . Sabri mevkisine düşündüğü adam Lass dı Fatih hocanın . 100 gram kıyma verip 3 kg köfte istemek yakışmaz bu taraftara da yönetime de . Hoca o mevkiye koşan adam koyuyor her zaman orta sahada ki direnci artırmak için . Servet , Zan gibi adamların kazma olmalarına kesinlikle karşı çıkmıyorum lakin verilen bütçede alternatif yaratmak adına hoca bir yerden kısmak zorundaydı tercihi de Gökhan oldu . Bir basın toplantısında şu cümlesi beni bitirdi hocanın ; Elimizdekilerle en iyisini yapmaya çalışıyoruz . Hoca herşeyden önce gerçek bir Galatasaray lı olduğu için buruk bir şekilde sitem ediyor . Çıkıp asıp keserek konuşmuyor . Malzeme bu arkadaş . Gönül istedi Ersan ı , Yiğit i , Diarra yı , Rosicky i , Podolski yi fakat alınamadı sonucunda da gelen Riera oldu . Reyes , Forlan ı , Fabiano alınamadı . Bülent Tulun transferi Elmander oynuyor o mevkide . Bir takım kesim Culio dan bahsediyor . Bu adam küçük takım topçusu , alternatif bile yaratamazdı bu takımda . İyi bir Gs de ; Stancu , Culio , zorlasan Pino sadece yedek olur . Hocanın kafasında büyük Galatasaray var fakat hesapta olmayan işler oldu . Arda gitti , transfer yapılamadı vs . Takım üstündeki ölü toprağını attı artık . Ne zamandır beri kazanmak isteyen bir takım izlemiyorduk . Kaybetse dahi bu takım mücadele ediyor , ismine yakışır davranıyor . Hoca bile sürekli beyinlere şunu empoze etmeye çalışıyor , bazı arkadaşlar nerede olduklarının farkına varmalı . Evet kesinlikle çok haklı . Sen Galatasaray da oynuyorsan , yüzde yüz değil yüzde iki yüz vereceksin . Dingonun ahırı değil Florya . Ne işi vardı Mustafa Sarp ın , Culio nun , Stancu nun , Pino nun , Barış ın bu takımda . Kemikleşmiş bir kadro yaratmaya çalışan hoca daha ne yapsın . Adam yitirilen , kaybedilen imajı kazandırmaya çalışıyor bu takıma teknik taktik harici mental olarak . Bazen top girmiyor bir türlü bugünde o günlerden biriydi .

En basit kaleci örneği . Santhics , Franco , Zapata , Ufuk maliyetleri Muslera kadar neredeyse . Verdin aldın bu adamı şimdi 10 sene kaleci almaya ihtiyaç duymayacaksın . Kemik kadrodan bir adam işte sana . Selçuk , Melo , Eboue var birde o kadar . Eee geri kalan mevkiler . Tıngır mıngır . Hakan iyi oynar ; vayyy efendim Hakan eski formuna dönüyor , Sabri iyi oynar vay Sabri reissin , Kazım iyi oynar kendini futbola versin . Kusura bakmayın da kadınların regl dönemi gibi bu adamlar . Ay başları tuttu mu rezilleri oynuyorlar . Bazı futbolculardan maç öncesinde gösterdiği iyi performansın ötesinde OVER bir performans beklersin yapamasa da eleştirmezsin çünkü adamın standart bir performansı vardır . Bazısından OVER beklemezsin , standart gününde olsun yeter dersin . Burası Galatasaray sa her adamın standartı olması lazım . Ben her maç öncesinde bugün acaba Riera nasıl oynar , Hakan bindirir mi , Sabri hata yapar mı iyi orta keser mi diye beklenti içine giriyorsam futbolun en basit gerekliliklerini yapacaklar diye , vay benim sinirlerimin haline . Para , Para , Para . Alırsan iyi adam böyle sorunlar teşkil etmezler sana saha içinde . Bugün Almanların en kötü elemanlarının bile bir standartı var . Nasıl kademe alacağını , nasıl çalışacağını , nereye koşacağını , şut atmasını vs. hepsini barındırıyor . Birazcık yetenekli olanları yıldız oluyor . Örnekleri de çok açık . Bir Mehmet Ekici , ne zaman nereye pas atacağını çalım atacağını biliyor . Standart bir adam çok iyi ve iyi arasında ama bir bakıyorsun Mesut a aynılarını yapıyor Mesut la alt yapı aynı çünkü tek farkı Mesut daha yaratıcı biraz da zeki . Sen kendi takımına baktığında ise daha Servet nasıl topa vuracağını bilmiyor , kademeyi bilmiyor . Muhammed i düşürdüğü o pozisyon sonrasında insanın sorgulaması bu futbol kafasını . Hoca da biliyor böyle bir hatanın yapılamayacağını . Tekrar diyorum böyle bir hata yapılamaz . 12 yaşında bir adamı koy oraya , yakın markaj alıyorsa ya o topa vurur ya da vurur başka çaresi yok , adamın arkasına saklanmaz . Bu Servet in de suçu değil . O kazmaya bu işin doğrusunu öğretmeyen futbol dahilerinin işi . Semih i izliyorsunuz , ilk toplara müdahale yapıyor . Gökten vahiy mi geldi yooo . Hoca istiyor o yapıyor . 30 yaşında ki bir adama bunu söyleyecekse hoca , bıraksın gitsin bu işleri o adam ama 20 yaşındaki söylüyor ve söylemeli . Bu iş Sabri orta da neden oynadı , Kazım ne yaparla olmuyor . Hoca sahadakini görüyor , kafasındaki uygulamaya çalışıyor elindeki malzemeye göre . Bunların üstüne kimse gelip hocaya laf söyleyemez kusura bakmayın arkadaşlar .

Elmander şanssızdı.Diğer ofans bölgesindeki oyuncular beceriksizlikte birbirleriyle yarıştılar adeta.Yeniledebilirdik neyse bunada şükür.

Baros olsaydı kesin bir tane yazardık.Bu arada Elmanderi David Luiz'e göstersek mi ne?:D

[video=youtube;OsqgulOy51U]https://www.youtube.com/watch?v=OsqgulOy51U[/video]

Dunku mac icin sadece bunu deyebilirim......................boyle oyunu 2000'de oynardi GALATASARAY!

GELIYORUZ ULAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAN!

:sgr:

Yine zor pozisyonların, uzaktan umutsuz şutların takımı olmuşuz.

Üst Alt