STSL 11/12 H:3 | Karabükspor 1–1 Galatasaray | Maç Sonucu - Sayfa 114 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:3 | Karabükspor 1–1 Galatasaray | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:3 | Karabükspor 1–1 Galatasaray | 21 Eylül | Maç Sonucu

Sercan hazır değil henüz.O nasıl aşırtma vuruştu ben koptum o şuttan sonra :D

kirmizi dogru diyenler bir buna baksin derim, az sinirlenmedim dün.

birde kirmizi dogru derler önce bir futboldan anlayin!

böyle pozisyonlar tam denk geliyor böyle hakemler icin,

yoksa niye calsin bunu, neyin pesinde bunlar ?

Ligtv.com.tr - VideoHaber - "Hayret ettim"

not: gecen sene biraktigimiz yerden devam ediyoruz, sonra polat suclu bu suclu.

en az 10 tane macta maci etkileyecek hakem hatasi vardi.

Bu Bünyamin Gezer denen eyyamcı pisliği zaten biliyoruz. Kadıköy'de bizim derbi maçında daha maç başlamadan yan hakemin kafasının yarılmasına rağmen maçı oynatan, maçta ofsayttan golü veren, bir de fenere haksız penaltı veren bu dallama. Değişen bir halt yok. Bizim yöneticilerimiz ne zaman kurumsal bakış açısı ile kulüp yönetmenin, bu eyyamcı paranın köpekleriyle başetmekten farklı olduğunu görecekler? Bu pislikleri sahadan temizleyin!

İkincisi, Beşiktaş - Ankaragücü maçını seyrediyorum, Ankaragücünün oynadığı oyun futboldan çok davarbol olarak adlandırılabilir. Bu maçta Ankaragücü'ne en az 4 kırmızı kart çıkmalıydı. Bizim moron hakemlerimiz mücadele ile hayvanlığı ayırdedemedikleri için yakında ligimize yıldız oyuncu gelmeyecek!!!

Sokiim böyle lige ya. Var mı dahası.

Sercan hazır değil henüz.O nasıl aşırtma vuruştu ben koptum o şuttan sonra :D

Sercan zaten o vuruşları iyi yapsa, 10-12 milyon'dan aşağı satılmazdı kardeş. Bence Sercan direk oynar. Her antrenmandan sonra da son vuruş çalışması yapar.

Sercan zaten o vuruşları iyi yapsa, 10-12 milyon'dan aşağı satılmazdı kardeş. Bence Sercan direk oynar. Her antrenmandan sonra da son vuruş çalışması yapar.

Evet son vuruşları çok eksik ama geliştirebilir.Sonra tam bir yıldız olur.

Şu kazım'ın yerine engin bin kat iyi olur...

Ne kadar güzel bir takımımız var 2 maç galibiyet serisi alamayacak bir durumda..

Aklın yolu bir bu takımdan sabri-balta-kazım-servet-gökhan-aydın-ayhan-ufuk-aykut-çağlar gönderimeli....

Kaliteli yerli oyuncularımız : Selçuk-Sercan-engin(zamana ihtiyacı var)

Yukarda gördüğünüz üzere takımın kaliteli diyebileceğimiz isimleri bu sene almışız... ondan dolayı bilmem kaç sene ş.liginde ve ligde yokları oynuyoruz...

YERLİ KALİTEMİZ YERLERDE...... Muslera'ya Baros'a Elmander'e suç kabahat bulmayın...

Muslera'nın önündeki adam yürürse oda böyle saçma sapan hareketler yapar kahramanlığa soyunur..

Seneye yabancı transferi bırakıp... acilen yerli oyuncuları toplamalıyız... özellikle DEFANS Bölgesine...

Defans Bölgesine Alabileceğimiz benim aklıma gelen isimler : Serdar Taşçı-Hasan Ali Kaldırım ve olmazsa olmaz bir transfer SERDAR AZİZ... Mutlaka ama mutlaka alınmalı...

Bunları alamıyorsan 2.ligden bir ton futbolcu var sabri-balta-servet-gökhan-kazım'dan bin kat iyi oynayacak...

Kazım ve Sabri Servet yıllardır milli takım oyuncusu. Hangi ikinci topçusu bunlardan bin kat iyiymiş. Mehmet Batdalı da gördük. Musa Çağıranı da.

Galatasaray önüne gelen her yerli oyuncuyu transfer etmez.

Kırmızı doğrudur ya da yanlıştır, bu tartışılır.

Son yıllarda zaten hakemler takdir haklarını nedense hep aleyhimize kullanıyorlar buna çok şaşırmadım.

Fakat kimsenin dikkat etmediği ve hiçbir yerde okumadığım, duymadığım bir detay var.

"Sakatlanıp yerde yatan oyuncuya kart gösterilmez".

Bu bir UEFA kuralıdır, sakatlık ciddi ise ve yerden kalkamayacak kadar sakatsa oyuncu; sakat oyuncuyu işaret edip, tribünlerinde anlayabileceği şekilde kartı kaptana gösterirsin.

Hakemin iyi niyetli olmadığı bu pozisyonda o kadar bariz belli ki.

Adam yerde yatıyor acı içinde kıvranıyor, önce bi sakatlığına bak oyuncu sağlığı herşeyden öndedir.

Ama bizim hakemimiz ne yapıyor; direk gelip kırmızıyı çekiyor, oyuncu ölse umurunda değil.

Kararın doğruluğu yanlışlığı tartışılır, ama bu sahnedeki görüntüyle hakemin iyi niyetli olduğuna beni kimse ikna edemez.NOKTA...

gecen sezondan kaldiklari yerden devam ediyolar. 8.bitirdiysek hakem sayesinde bitirdik. bunu unutmayin. gecen sezon okarda kötü degildik. Sarp-Ayhan orta sahasi ligin en kötüsü degildi mesela.

Son yıllarda zaten hakemler takdir haklarını nedense hep aleyhimize kullanıyorlar buna çok şaşırmadım.

Fakat kimsenin dikkat etmediği ve hiçbir yerde okumadığım, duymadığım bir detay var.

Bu bir UEFA kuralıdır, sakatlık ciddi ise ve yerden kalkamayacak kadar sakatsa oyuncu; sakat oyuncuyu işaret edip, tribünlerinde anlayabileceği şekilde kartı kaptana gösterirsin.

Adam yerde yatıyor acı içinde kıvranıyor, önce bi sakatlığına bak oyuncu sağlığı herşeyden öndedir.

Ama bizim hakemimiz ne yapıyor; direk gelip kırmızıyı çekiyor, oyuncu ölse umurunda değil.

Kararın doğruluğu yanlışlığı tartışılır, ama bu sahnedeki görüntüyle hakemin iyi niyetli olduğuna beni kimse ikna edemez.NOKTA...

+1905

Muslera'nın gördüğü kırmızı kartın en kötü yanı bence bizim eksiklerimizi bu maçta da göremeyip bahaneler uydurmamızı sağlaması oldu. İşin aslı gerçekten oynanan oyunu değerlendiremeyiz, gözüken o ki psikolojik anlamda 10 kişi kalmak bizi çok etkiledi ki bu da eleştirilmeli! Büyük takımsan oynayacaksın arkadaş!

Dikkatimi çeken bir nokta şu ki KDÇ 1-0 öndeyken bir ara 5 dk. top çevirdiler. Bizim geçen sene bile bu kadar aciz duruma düştüğümüz bir maçımızı hatırlamıyorum. Fizik yerlerdeydi. 10 kişi kalmak adam başı %10 fazla koşturmayı gerektirse bile o sırada nasıl pres yapamadığımız ortadaydı! En azından şansımız yardım etti de 1 puan aldık!

Muslera'nın erken bir dakikada üstelik de tartışmalı bir pozisyonda atılması nedeniyle bu maçı teknik yönden sağlıklı değerlendirmek biraz zor. Ancak burada verilen kararın doğruluğu yanlışlığı bir tarafa Muslere'ya bir parantez açmak istiyorum. İlk hafta İbb maçında topu elinden kaçırması nedeniyle gol yemesi yüzünden ne Muslera'yı ne de başka herhangi bir kaleciyi acımasızca eleştirmem. En nihayetinde dünyanın en iyi kalecilerinden biri olarak gösterilen Cech de dünya kupasında bizim maçta topu elinden kaçırıp gol yemişti. Ama üst düzey bir kaleci şu pozisyondaki hatayı yapmaz yapmamalı. Bir kaleci şayet pozisyonu önleme şansı olan arkadaşı varsa o pozisyona müdahil olmamalı. Ama bir karar verip kalesini erken terk ediyorsa da o topu mutlaka uzaklaştırmalı. Aksi takdirde bu maçta olanlar olur. Fatih Hoca'nın Muslera atıldıktan sonra oyundan alması gereken oyuncu Kazım'dı. Ama o gitti Reira'yı aldı. Ayrıca Baros'u oyuna almak için 80.dakikaya kadar beklemesi, sakat sakat oyunu sürdürmeye çalışan Ebuye'ye sabretmesi anlaşılır gibi değildi. Takımın hücumdaki en aktif elemanı Sercan'ı devre arası çıkartıp orta yapmayı bunca yılda hala öğrenememiş Sabri'yi sokması da fiyaskoydu. Karabükspor ortalama bir takım. Çok efektif oyuncuları yok. Ama takım oyunu oynuyorlar ve iyi yardımlaşıyorlar. Takımda herkes birbirinin açığını kapamaya çalışıyor. Ama öte yandan Galatasaray'a bakıyorsun geride kalan 3 haftada da, bir ahenk bir koordinasyon yok herkes ayrı telden çalıyor.

Umarım Muslera"ya burada fazla atıp tutan olmamıştır.Bizim açımızdan oldukça sıkıntılı bir maç oldu.Hocanın yaptığı Riera hamlesi saçmalıktı bence.

bunyaminnin niyetini cozmek icin bu kadar analize ne gerek var

süper ayrıntı yakalamışsın maç esnasında bende farketmiştim ama unutuldu tabi.tebrik ediyorum seni serhan abi.

süper ayrıntı yakalamışsın :animation:

Karabük deplasmanında geçen senede ilk dakikalarda şanssızlık yaşamıştık. Sanırım ilk 10 dakika içinde penaltı kazanmışlardı yine tartışmalı bir pozisyonda

Muslera'nın erken bir dakikada üstelik de tartışmalı bir pozisyonda atılması nedeniyle bu maçı teknik yönden sağlıklı değerlendirmek biraz zor. Ancak burada verilen kararın doğruluğu yanlışlığı bir tarafa Muslere'ya bir parantez açmak istiyorum. İlk hafta İbb maçında topu elinden kaçırması nedeniyle gol yemesi yüzünden ne Muslera'yı ne de başka herhangi bir kaleciyi acımasızca eleştirmem. En nihayetinde dünyanın en iyi kalecilerinden biri olarak gösterilen Cech de dünya kupasında bizim maçta topu elinden kaçırıp gol yemişti. Ama üst düzey bir kaleci şu pozisyondaki hatayı yapmaz yapmamalı. Bir kaleci şayet pozisyonu önleme şansı olan arkadaşı varsa o pozisyona müdahil olmamalı. Ama bir karar verip kalesini erken terk ediyorsa da o topu mutlaka uzaklaştırmalı. Aksi takdirde bu maçta olanlar olur. Fatih Hoca'nın Muslera atıldıktan sonra oyundan alması gereken oyuncu Kazım'dı. Ama o gitti Reira'yı aldı. Ayrıca Baros'u oyuna almak için 80.dakikaya kadar beklemesi, sakat sakat oyunu sürdürmeye çalışan Ebuye'ye sabretmesi anlaşılır gibi değildi. Takımın hücumdaki en aktif elemanı Sercan'ı devre arası çıkartıp orta yapmayı bunca yılda hala öğrenememiş Sabri'yi sokması da fiyaskoydu. Karabükspor ortalama bir takım. Çok efektif oyuncuları yok. Ama takım oyunu oynuyorlar ve iyi yardımlaşıyorlar. Takımda herkes birbirinin açığını kapamaya çalışıyor. Ama öte yandan Galatasaray'a bakıyorsun geride kalan 3 haftada da, bir ahenk bir koordinasyon yok herkes ayrı telden çalıyor.

Arka arkaya yanlış hatırlamıyorsam üçüncü kez uzun topta adam kaçırdık ve Muslera bundan rahatsız oldu. Çıkışının sebebi bence buydu.

Üst Alt