STSL 18/19 H:30 | Konyaspor 0-0 Galatasaray | MS | 29 Nisan - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şuan en çekindiğim maç bjk maçı iyi hava yakaladılar ve iyi oynuyorlar
Hiçbir halt yapamazlar. Şu rezalet Sivas'a bile 2 tane duran topla zor gol attılar. Birincisi söylenildiği gibi iyi filan oynamıyorlar. Sadece bazı oyuncuları çok extra performans gösteriyor.
2.'si, ne kadar iyi oynarsalar oynasınlar, derbilerde ev sahibinin çok büyük avantajı var taraftar dolayısıyla. Son olarak ise, biz bunları geçen sene yine bu zamanlar kadroları bizden fersah fersah iyiyken yendik. Şu anda psikolojik üstünlüğün yanında bir de kadro olarak onlardan net üstünüz.

biz gecen yil 6 da 6 yapip sampiyon olduk. 6 macin 4ünde gol yemedik. basaksehir ve besiktas dahil.

akhisar düsme korkusunu cok net hissedip köpek gibi oynamasina ragmen kazandik

alanya'da hoca belhanda garry feghouliyi cikardi ve kazandik

ligin son haftasi feghouli oyundan cikmisken penalti atamayan gomisin penalti golüyle sampiyon olduk...

ve basimizda FATIH TERIM!
terime güveniyorum böyle durumlarda ama çok gamsız oyuncularımız var malesef

Gecen sezonun son haftalarinda Fernando bjk'ye atmisti, Mariano ise basaksehir macinin kilidini fuzesiyle acmisti, bu son haftalarda lider oyuncular karakterlerini sahaya yansitmalari lazim. Her seyi Diagne, Feghouli ve Onyekuru'dan beklememeliyiz, diger oyunculara is dusuyor.

bu 2'si ne zaman karakterini ortaya yansıttı ki :red:

o degilde bizde4-5 tane insan azmani herif var kornerden dogru durust gol atamiyoruz. zoruma gidiyor bu durum.
Duran toplarda tehlikenin anahtarı fiziksel olarak çok güçlü veya çok uzun boylu futbolculara sahip olmak değil. Organizasyon işi. Her takımın duran topları kullanış şekli nasıl bir oyuncu grubuna sahip olmanla girintili. Mesela BJK kıç kadar boyuyla Gökhan üzerinden tehlike yaratıyor. Bu tür işler antrenmanlarda çalışma ister. Bizim teknik ekibin takımın bu kadar kötü duran top kullanmasını fark ettiğini bile sanmıyorum.
Bir de, kullanan da çok fark ediyor tabii. Wesley veya Alex mesela oyuncuların ağzına ağzına atıyordu topları. Bizde Belhanda direk altıpasa ortalıyor kim vurursa diye. Duran top organizasyonumuz olmadığı gibi, duran topları kullanabilecek etkili bir oyuncumuz da yok maalesef...

Duran toplarda tehlikenin anahtarı fiziksel olarak çok güçlü veya çok uzun boylu futbolculara sahip olmak değil. Organizasyon işi. Her takımın duran topları kullanış şekli nasıl bir oyuncu grubuna sahip olmanla girintili. Mesela BJK kıç kadar boyuyla Gökhan üzerinden tehlike yaratıyor. Bu tür işler antrenmanlarda çalışma ister. Bizim teknik ekibin takımın bu kadar kötü duran top kullanmasını fark ettiğini bile sanmıyorum.
Bir de, kullanan da çok fark ediyor tabii. Wesley veya Alex mesela oyuncuların ağzına ağzına atıyordu topları. Bizde Belhanda direk altıpasa ortalıyor kim vurursa diye. Duran top organizasyonumuz olmadığı gibi, duran topları kullanabilecek etkili bir oyuncumuz da yok maalesef...
tamam iste bende onu diyorum. ne organizssyon var ne iyi bir orta. zaten matah top oynamiyoruz bari su duran topu becerelim

Dikkatlerden kaçıyor sanırım. Marcao-Luyidama tandemine kavuşuyoruz, Fernando nihayet kendine gelmiş gibi, Donk her daim göreve hazır, Nagatomo giderek formunu buluyor, 'hımbıl' bulduğum Mariano bile dinamik bir görüntü veriyor son haftalarda, keza Linnes en ihtiyaç duyulan anlarda üzerine düşeni yapacak bir adam. Kalan maçlarda defansif oyuncularımız bakımından sıkıntı yaşamayacağımızı umuyorum...

Orta saha ve forvet oyuncularımız açısından bu denli iyimser olamıyorum maalesef. Ancak onlardan da artık bir performans patlaması bekliyorum doğrusu; hiç olmazsa 5 maçlığına bunu yapabilecek kapasiteye sahipler diye düşünüyorum...

Golleri siraliyorlar ama, Diagne 8 mac 8 gol, Onyekuru ise 12 gol ile takimin en cok gol atan oyuncusu. Diger oyunculara da is dusuyor. Fernando, Mariano, Luyindama, Ndiaye, Donk ve Belhanda da gerektiginde sahneye cikmalari lazim.
neyi sıralıyo ya 4-5 gol penaltı diagnenin

onyekurunun ise gollerinin 7-8 tanesi fark attığımız maçlarda attığı goller

neyi sıralıyo ya 4-5 gol penaltı diagnenin

onyekurunun ise gollerinin 7-8 tanesi fark attığımız maçlarda attığı goller
Gecen sezon penalti atamayan forvetimiz vardi. Penaltilari bu kadar kucumseme, bursa macinda penaltiyi kacirsaydi geri donus yapamazdik. 10 milyonu penalti atsin diye odemedik tabi ama gunun sonunda 8 macta 8 gol atti mi? Atti. Ligin gol krali mi? Evet. Gomis'in gecen sezon attigi gol sayisina ulasmasi icin 1 gol kaldi, daha 5 mac var.

Oynadigimiz oyun icin dogru profilde forvet degil, bunu herkes anladi zaten. Mitroglou da aynisi, bu oyunculardan katki alabilmek icin kenardan beslemelisin. Trezeguet'in Diagne'ye 1 macta attigi paslari bizimkiler anca 5 macta atiyor.

Fernando-Mariano-Nagatomo üçlüsünün olumlu görüntüsü zayıf olan ümitlerimi güçlendirmiş durumda. Bunlara Luyindama' nın da katılacağını düşünürsek defansif yönden rahat etmemiz muhtemeldir. Bu varsayım gerçekleşirse Ndiaye' nin ofansif katkısının artacağını da umuyorum...

Belhandanin kart sinirinda olmasi beni rahatsiz ediyor. Bu maci her turlu alacagimizdan yola cikarsak bence Afrika incisini yedekte tutmak iyi olacaktir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt