STSL 19/20 H:5 | Fenerbahçe 2-1 Ankaragücü | MS | 21 Eylül - Sayfa 40 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 19/20 H:5 | Fenerbahçe 2-1 Ankaragücü | MS | 21 Eylül

Karşılarında 2.lig seviyesinde bir takım transfer yapamadılar kamp yapıp fizik yukleyemediler adamların başına herşey geldi
Ve bu takıma hem zorlandilar hem pozisyonlar verdiler hakem hatası ve bireysel hatayla gol attılar
Şimdi fener iyi öylemi yapmayın Allah aşkına
Ben fener iyi demedim, ama söylendigi kadar kötü olmadigini söyledim sadece.

Ben çok zorlandıklarını düsünmuyorum acikcasi. Maç 0-1 iken bile çevirebileceklerinin sinyalini veriyorlardı. Genel olarak kontrol onlardaydı zaten, sadece farka gidemediler.
Karşılarında kendi yarı alanını savunamayan, koşacak mecali olmayan bir takım vardı. Bunlara karşı 3 tane düzgün pas yapamadılar, sürekli rasgele paslarla açtılar oyunu ve son kararları yanlış verdiler.

Ankaragücünde Origill denilen herifi besleyecek birisi olsa Ankaragücü o anlardaki boşluklardan zaten faydalanırdı ki bir tane karşı karşıya da kaçırdı yani cılız bir rakibe karşı çok pozisyon buldular ama kesinlikle organize hücum edemediler.

Bir de Fener her ne kadar zor deplasmanlara çıksa da iç sahadaki Antep ve Ankaragücü maçları çok kolay maçlardı, az dirençli ve hücum edebilen bir takım bunlara çok zor anlar yaşatabilir. Yeterki hücum edebilsinler.

Emre bol salladıkça sallıyor. Yok çok saklı görüntüler varmış şu varmış bu varmış. Ulan saklı görüntü olsa bile olmayan şey orada mı olacak?

Kale vuruşlarında artık oyuncuların ceza sahası içinde topla buluşabileceğini söyleyen Jaap Uilenberg, "Topun oyuna girmesi için ceza sahası dışına çıkması gerekmiyor. Hücum oyuncularının top oyuna girene kadar ceza sahası dışında olması gerekiyor. Kalecilerin topu oyuna sokmaları için bu kuralla ilgili taktikler geliştiriliyor olmaları önemli. Türkiye'de en ufak bir kararda bile oyuncular hakemin etrafını sararak taciz ediyorlar. Türkiye'de futbol daha çok duygularla oynanıyor. Böyle durumlarda etrafını saran futbolculardan en az birisi sarı kart görecek " diye konuştu.

Üst Alt