Süper Lig'de Kümede Kalma Savaşı Kızıştı - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Süper Lig'de Kümede Kalma Savaşı Kızıştı

Paşa ve sivas maçı vardı onlardan neden ders çıkarmadılar peki :D

İlla yumurta kapıya gelmeli mi diyorsun yoksa :D
Ne zaman rahat şampiyon olduk ki illa biraz sıkıntı yaşamalıyız zaten ortası yok biz şampiyonluğa oynuyorsak şampiyon oluyoruz eğer ki oynamıyorsak 5-6-7-8 oluyoruz o yüzden rahatım o kadar kötü olamayacağımıza göre şampiyon oluruz

Ne zaman rahat şampiyon olduk ki illa biraz sıkıntı yaşamalıyız zaten ortası yok biz şampiyonluğa oynuyorsak şampiyon oluyoruz eğer ki oynamıyorsak 5-6-7-8 oluyoruz o yüzden rahatım :D

Zaten başakşehir maçını alamazsak sinir stres kalmaz çünkü şampiyon olmayı bırak kalan 5 maçta 1 maç alamayız seri yakalamalıydı takım geç kaldık yada tam olması gereken zaman bilmiyorum hangisi 6 da 6 yla işi bitirebiliriz 6 da 5 dahi yetebilir rakiplerde full gidecek değil yok öyle dava :D rakiplere umut verdikten sonra kafalarına vurmayı severiz inş yine gerçekleşir :)

Zaten başakşehir maçını alamazsak sinir stres kalmaz çünkü şampiyon olmayı bırak kalan 5 maçta 1 maç alamayız seri yakalamalıydı takım geç kaldık yada tam olması gereken zaman bilmiyorum hangisi 6 da 6 yla işi bitirebiliriz 6 da 5 dahi yetebilir rakiplerde full gidecek değil yok öyle dava :D rakiplere umut verdikten sonra kafalarına vurmayı severiz inş yine gerçekleşir :)
Ben 33. hafta hala şampiyonluğu ilan edeceğimize inanıyorum... O gün Malatya maçı 12-13 sezonundaki Sivasspor maçı gibi olacak yendiğimiz an şampiyonluk kupası gelecek çok zor değil hem başak hem beşiktaş yendiğimiz an bu iş olur.

Ben 33. hafta hala şampiyonluğu ilan edeceğimize inanıyorum... O gün Malatya maçı 12-13 sezonundaki Sivasspor maçı gibi olacak yendiğimiz an şampiyonluk kupası gelecek çok zor değil hem başak hem beşiktaş yendiğimiz an bu iş olur.

İçerde malatyayı yeneriz ya o kadarda değil diğer 4 maç zor olan son haftaya kalırsak göztepede zorlayabilir ama iş biter kalmaz herhalde oraya kadar.

Bu hafta tüm maçlar istemediğimiz gibi bitti bakarsın haftaya komple tersi olur ortalıkta çok müsait olmaması için hiç bir sebep yok.

Kalan 6 hafta ile ilgili düşme yarışındaki takımlarla ilgili görüşlerim;

11.Akhisarspor(34); Fener maçı sonrası rahat gözüküyorlardı ama son 4 haftada 1 puan alabildiler ve tekrar yarıştalar artık. 6 maçın 4 tanesi evlerinde ama bu 4 maçın 2 tanesi Beşiktaş ve Galatasaray. Kalan 6 maçta en az 6 puan çıkarmaları şart.

12.Antalyaspor(34); Son 3 maçta 9 puan alıp ateşten kurtuldular ancak bu hafta Konya'yı yenmeleri şart. Konya maçından sonra Fener ,Trabzon,Gençlerbirliği,Başakşehir,Alanya ile bitirecekler çünkü.

13.Bursaspor(33); Bugün LeGuen geç de yollandı. Zorla kendilerini bu bölgeye soktular adeta. 6 maçın 4'ü deplasmanda ama deplasmanlardan biri Karabük. Yeni bir gazla Göztepe,Karabük,Konya maçlarından 6-7 puan çıkarıp işi bitirmeleri lazım. Son 3 haftaya kalırsa işleri çok zorlaşır.

14.Alanyaspor(31); Mesut Bakkal zoru başararak 5 maçta 10 puan topladı tehlikeden bir nebze çıkardı takımı. Fikstürleri de hiç fena değil. Eğer ligde kalırlarsa "sezona damga vuran teknik adamlar" listesine rahatlıkla girebilir.

15.Gençlerbirliği(30); Bizi yenerek adeta hayata tutundalar. Beraberlik bile bana göre onlara çok da yaramazdı. Evlerindeki 3 maçı; Osmanlı,Antalya,Bursa. Doğrudan rakipleriyle içeride oynuyorlar. Bu 3 maçtan 5-7 puan çıkarırsalar kalırlar. Bu kadroyla kalmaları, hele ilk yarıdaki görüntüleri sonrası büyük iş olur.

16.Konyaspor(28); Son 3 maçta 7 puan alarak biraz olsun kafalarını kaldırabildiler. Kadro olarak ligin en iyi 7-8 takımından biri. Burada olması lig başında söylense kimse inanmazdı. Tıpkı Bursa gibi onlarda 4 maçı deplasmanda ama 1 tanesi Karabük'le oynayacak.
Bu hafta Antalya, 2 hafta sonra ise Bursa deplasmanları var. Bu 2 maçtan en az 4 puan almaları lazım. Kpaşa,Göztepe ve Karabük'ü de yenip son hafta Fb maçına rahat çıkmaları lazım.

17.Osmanlıspor(28); Hem fikstürleri zor,hem puanları düşük. Şu anda tartışmasız en büyük düşme adayı. İçerideki 3 maçları Trabzon,Başakşehir,Beşiktaş. Deplasmanda ise direk rakipleri Gençler,Alanya ve Akhisar ile oynayacaklar. Şu fikstürden 10-11 çıkarıp ligde kalırlarsa bu sene en şaşırdığım işlerden biri olur. Kadroları hiç kötü değil ama pek ümit vermiyorlar,özellikle deplasmanda.

18.Karabükspor(12); Dün itibariyle resmen düştüler. Geçen sene Tudor dönemi ligin en keyif veren takımlarından birinin ertesi sene bu kadar tepe-taklak olması ciddi sorgulanmalı. Sadece düşmek neyse de, mali olarak da kötü durumdalar. Bu erken düşüş belki bir şans olup, doğru yapılanmaları lazım. Yoksa G.Antep,Mersin İY,Ordu gibi freni patlamış kamyon gibi giderler aşağıya.

Son olarak tahminimi de yazayım; Gençlerbirliği-Osmanlıspor-Karabükspor üçlüsünü seneye izleyemeyiz gibime geliyor.

Antalyanın ateş hattından çıkması iyi olmaz berabere bitmeli konya maçı.
Bence ateş hattına atılması gereken 2 takım konya ve osmanlı hem 28 puan da kalacaklar hem de en yakın rakipleriyle puan farkı artacak. Beşiktaş, Başak - Osmanlıspor maçları var Konya - Fenerbahçe maçı var diğer türlü Antalya sondan önceki hafta Başakşehir maçı sıkıntı olmayacaktır o hafta zaten ilan ederiz ama bu hafta konya ve osmanlı kazanırsa haftaya alanya sonrasında akhisar çok ama çok büyük sıkıntı olur çünkü 2 rakibi de direk rahatlıktan zorlu seviyeye alırız

Bence ateş hattına atılması gereken 2 takım konya ve osmanlı hem 28 puan da kalacaklar hem de en yakın rakipleriyle puan farkı artacak. Beşiktaş, Başak - Osmanlıspor maçları var Konya - Fenerbahçe maçı var diğer türlü Antalya sondan önceki hafta Başakşehir maçı sıkıntı olmayacaktır o hafta zaten ilan ederiz ama bu hafta konya ve osmanlı kazanırsa haftaya alanya sonrasında akhisar çok ama çok büyük sıkıntı olur çünkü 2 rakibi de direk rahatlıktan zorlu seviyeye alırız

Antalya haftaya fbyle oynuyacak rahat çıkmamalı o maça 33.haftadada başakşehir maçı var, osmanlıya katılıyorum o kaybetmeli.

Antalya haftaya fbyle oynuyacak rahat çıkmamalı o maça 33.haftadada başakşehir maçı var, osmanlıya katılıyorum o kaybetmeli.

Bir hesap yapalım mesela bu hafta
2 rakip kazanırsa:
Akhisar 34
Antalya 34
Alanya 32
Konya 31
Osmanlı 31

2 rakip kaybederse:
Akhisar 34
Alanya 32
Konya 28
Osmanlı 28

Haftaya Alanya'yı hangi şartlarda oynamak daha iyi olabilir bence 2 rakip kaybederse daha rahat maça çıkarız çünkü en azından Alanya'nın bir kredisi olur ama 2 rakip ensesinde olursa maçın zorluk seviyesi bambaşka seviyeye gelebilir. Sonra ki hafta Akhisar eğer kaybederse daha da ateş hattında onlara gideceğiz ben Konya ve Osmanlı'yı feda etme taraftarıyım bizim fenere karşı 1 beraberlik hakkımız var ne başak ne beşiktaş'a karşı öyle bir avantajımız yok

Bir hesap yapalım mesela bu hafta
2 rakip kazanırsa:
Akhisar 34
Antalya 34
Alanya 32
Konya 31
Osmanlı 31

2 rakip kaybederse:
Akhisar 34
Alanya 32
Konya 28
Osmanlı 28

Haftaya Alanya'yı hangi şartlarda oynamak daha iyi olabilir bence 2 rakip kaybederse daha rahat maça çıkarız çünkü en azından Alanya'nın bir kredisi olur ama 2 rakip ensesinde olursa maçın zorluk seviyesi bambaşka seviyeye gelebilir. Sonra ki hafta Akhisar eğer kaybederse daha da ateş hattında onlara gideceğiz ben Konya ve Osmanlı'yı feda etme taraftarıyım bizim fenere karşı 1 beraberlik hakkımız var ne başak ne beşiktaş'a karşı öyle bir avantajımız yok

Alanya haftaya ölümüne oynar bize karşı yarın ki sonuçlardan bağımsız zaten akhisar kupa maçından sadece 2 gün sonra baya baya zor olucak o maç.

Alanya haftaya ölümüne oynar bize karşı yarın ki sonuçlardan bağımsız zaten akhisar kupa maçından sadece 2 gün sonra baya baya zor olucak o maç.
Alanya potaya girmezse o kadar kasacağını düşünmüyorum ama Gençler konumuna düşerse nefes aldırmaz ama Fatih Terim varken şu saatten sonra kralı gelsin moduna yarın gireceğiz eğer başakşehir yenersek bundan sonra puan tablosuna bakmıyoruz direk her maçı final gibi oynayıp kazanıyoruz :D

Alanya potaya girmezse o kadar kasacağını düşünmüyorum ama Gençler konumuna düşerse nefes aldırmaz ama Fatih Terim varken şu saatten sonra kralı gelsin moduna yarın gireceğiz eğer başakşehir yenersek bundan sonra puan tablosuna bakmıyoruz direk her maçı final gibi oynayıp kazanıyoruz :D

Terime güvenimiz sonsuz ama topçulara değil, fikstürleri kek aslında kafadan 6 puan alırlar en az düşmezler ama Gs'yi yenmek puandan çok daha önemli prestij ondan dolayı kasarlar.

Terime güvenimiz sonsuz ama topçulara değil, fikstürleri kek aslında kafadan 6 puan alırlar en az düşmezler ama Gs'yi yenmek puandan çok daha önemli prestij ondan dolayı kasarlar.
Şu saatten sonra kim oynarsa oynasın sonuna kadar güveniyorum, bu takım barış özbek, mustafa sarp, ayhan akman orta sahasıyla bile 6/6 yaptı bir zahmet bizim çapsızlar yapsınlar :D

Ben 4 de 4 yeter diyorum tekrarlıyorum hatta 3 de 3 gerisi formalite.
Daha zorlarını başardık kadıköy'e gidip kupa aldık geldik daha ötesi yok 3/3 de yeter zaten bu durum da beşiktaş'la fark 4 puana geri çıkacaktır başakşehir'de ekstra puan kaybederse kalan 3 haftada 1 tane beraberlik hakkımız olur ondan dolayı malatya maçında kupa sahaya gelir

Daha zorlarını başardık kadıköy'e gidip kupa aldık geldik daha ötesi yok 3/3 de yeter zaten bu durum da beşiktaş'la fark 4 puana geri çıkacaktır başakşehir'de ekstra puan kaybederse kalan 3 haftada 1 tane beraberlik hakkımız olur ondan dolayı malatya maçında kupa sahaya gelir

Yarın başakşehiri yen dağılır dağılmazsa bile sendeler kayseriyi öyle böyle yener ama osmanlı maçında puan kaybı çok olası olur, bjk ise bize yenildiği gibi dağılır zaten morali biz verdik yendiğimizde o moralleri yok olur.

Yarın başakşehiri yen dağılır dağılmazsa bile sendeler kayseriyi öyle böyle yener ama osmanlı maçında puan kaybı çok olası olur, bjk ise bize yenildiği gibi dağılır zaten morali biz verdik yendiğimizde o moralleri yok olur.
Beşiktaş mecbur galibiyet için gelirse fena yaparız 2 senedir galibiyet gereken taraf biz olunca 2-3 pas yapmaya kalkıyorlardı o maça mutlak ama mutlak önde gelip intikam almalıyız

Beşiktaş mecbur galibiyet için gelirse fena yaparız 2 senedir galibiyet gereken taraf biz olunca 2-3 pas yapmaya kalkıyorlardı o maça mutlak ama mutlak önde gelip intikam almalıyız

Tudorlu takımı bala göte yendiler geçen yıl o kadar net pozisyonu nasıl hiç ettik hayret yani.

Benim için kalan maçlarda zorluk sıralaması :

Alanya > Akbil > Karga > Okansız > Serkan Şakrak > Erol bulut ve leş camia

Üst Alt