Süper Ligin En İyi 11'i - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Süper Ligin En İyi 11'i

Cevap: Süper Ligin En İyi 11'i

bence en iyi 11 de Ujfalusi'nin şu performansına göre yeri garanti olur. Ujfalusi'nin yanındaki oyuncu Yobo mu / Sivok mu olsun tartışması yapılabilir. O zaman Sivok derim

Ne demek istedigimi daha iyi anlatmak icin kucuk bir ornek. IBB'nin ilk tehlikeli atagi macin baslarinda Fernandes'in orta sahada, kendi yari alaninda kaptirdigi top sonrasi geldi. Selcuk'un boyle kaptirip, Galatasaray'in defanscilarini zor durumda birakacak kac pozisyon var ? Hatirlayan varmi ? Ujfa'dan fazla diyer takim arkadaslarinin katkisi cok fazla. Heleki Selcuk faktoru buyuk onem tasiyor Galatasaray'da. Hem takimin top kaybina ugramasini sagliyor hemde pas trafigini yonlendiriyor. Benim gozumde Sneijder'den alt yani yok. Hatta Selcuk'u Inter'de oynatip, yaninda Cambiasso/Motta, ilersinde Eto'o ve Milito, Sneijder'den cok daha iyi istatistiklere sahip olurdu.

----------Muslera----------

Eboue-Ujfalusi-Egemen-İsmail

-------Melo---Ernst------

Quaresma-----------Amrabat

----------Alex-------------

----------Burak-----------

Baştan şunu söyleyeyim eğer ligin en iyi 11 i kuruluyorsa yani mevkilerinin en iyi adamlarını yazıyorsak yabancı sınırlaması göz ardı edilerek yapılmalıdır. Zorlama kadro yapmamak için.

Benim 11 im bu.

290622_Dream_Team.jpg

Sol kanatta Olcan ve Amrabat arasında kararsız kaldığım için ikisini de yazdım. Quaresma'yı asıl mevkisi olan sol kanata değil de sağ kanata yazmamın sebebi sağ kanata yazacak düzgün adam bulamadım genel itibariyle takımların sağ kanatları iyi değil dersek yeridir. Alex 'i söylemeye gerek yok takım olarak ve bireysel olarak en kötü oynadıkları maçta dahi gol attı namussuz son dakikada da olsa. Bildiğimiz Alex yani. Bu 11 de yabancı futbolcuların ağırlıkta olması milli takımımızn halini de özetliyor az çok . Yabancıların baskın olduğu bir lig.

Edit : Sol beki Dede ile değiştirdim ben de

Forvete karar veremedim. Ama defans hattını;

Eboue-Ujfalusi-Sivok-Dede

Orta sahayı;

Quaresma-Melo-Fernandes-Doka şeklinde kurarım.

..................Muslera

Eboue......Ujfa......Yobo.........Dede

Amrabat.....Selçuk....Melo......Queresma

.............Doka.......Webo

Eboue-Ujfalusi-Sivok-Dede

-------Melo---Selcuk------

Quaresma------------Burak

-------Johan Elmander-----

Eboue-Ujfalusi-Sivok-Ziegler

Quaresma------------Burak

-------Johan Elmander-----

Stoper iyi oynuyorsa yanındaki adamında katkısı önemli.Sivok-Egemen ve Semih-Ujfa şuan ligin en formda ve birbirini tamamlayan stoper hattı.Yani demek istediğim Sivok-Semih Ujfa-Egemen olsa şuanki performansı vereceklerini sanmıyorum.

Eboue-Semih-Ujfalusi-Hakan

Kazım-----------------Emre

------Baros-Elmander------

TD:Fatih Terim :tiphat:

Üst Alt