Tenis Tarihinin En Büyük Rekabeti Hangisidir? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tenis Tarihinin En Büyük Rekabeti Hangisidir?

Cevap: Tenis Tarihinin En Büyük Rekabeti hangisidir ?

Andre Agassi - Pete Sampras

Toplam 34 maç,

Sampras, galibiyetlerde 20-14 önde.

agassi-sampras.jpg

pete-sampras-andre-agassi-1995.jpg

andre-agassi-pete-sampras-aaron-kwok-2009-10-25-6-40-29.jpg

valla rekabeti bilmiyorum amma bende tenisde Martina Hingis hayraniydim

kadin yok oldu gitti

Steffi Graf - Monica Seles

Toplam 15 maç,

Graf, galibiyette 10-5 önde.

seles_graf_us_DW_Ba_796170p.jpg

Roger Federer - Rafael Nadal

Toplam 27 maç,

Nadal, galibiyette 18-9 önde. (son maç Avustralya Açık 2012)

federer-nadal.jpg

Martina Navratilova - Chris Evert Lloyd

Otoriteler tarafından, teniste ve diğer tüm sporlar arasında, en büyük rekabet olarak gösterilmektedir.

Toplam 80 maç,

Navratilova, galibiyetlerde 43-37 önde.

martina-navratilova-and-chris-evert-pic-getty-images-297390873.jpg

EVERT_MARTINAX390.jpg

navratilova-evert-now.jpg

Tabii ki tartışmasız bu iki büyük oyuncununki....Martina Navratilova - Chris Evert rekabeti bir başkadır.

Tartışmasız...

Erkeklerde Pete Sampras ve Andre Agassi

Kadınlarda Martina Navratilova ve Chris Evert

Olay basketbol'daki gibi kıyas sanırım "Jordan mı, Kobe mi" olayı gibi... Yanlış anlaşılmasın, küçümsemek için söylemiyorum Jordan'ı bilmeyenler Kobe derler... Bu anketteki sonuçta o hesaba çıkıyor...

Tartışmasız...

Olay basketbol'daki gibi kıyas sanırım "Jordan mı, Kobe mi" olayı gibi... Yanlış anlaşılmasın, küçümsemek için söylemiyorum Jordan'ı bilmeyenler Kobe derler... Bu anketteki sonuçta o hesaba çıkıyor...

Hakikaten yahu Federer-Nadal rekabeti saydıklarının yanında hiçbirşeydir. Sanırım günümüzdeki popülerlikten kaynaklanıyor anket sonucu.Biraz araştırmak veya bilmek gerek.

Serena Williams - Venus Williams

Toplam 23 maç,

Serena, galibiyetlerde 13-10 önde. (Son maç, 2009 Doha - Sony Ericsson Şampiyonası)

485320090702083324623.jpg

Rekabetler de maç sayısı;

Navratilova-Evert, 80 maç (43-37)

Sampras-Agassi, 34 maç, (20-14)

Nadal-Federer, 27 maç, 18-9, (devam etmektedir)

Serena-Venus, 23 maç, 13-10, (devam etmektedir)

McEnroe-Borg, 20 maç, (11-9)

Graf-Seles, 15 maç, (10-5)

Tartışmasız...

Bence doğru bir kıyaslama yapmışsın,

Federer-Nadal rekabeti, reklamını çok iyi yapan ve yapılan bir rekabet,

bir kere rakipler kesinlikle birbirlerine karşı en ufak kötü bir laf etmiyor.

Rakibini 18 kere yenen Nadal, Federer için, "kesinlikle benden daha büyük bir tenisçi" olarak, her seferinde basına demeç veriyor.

Federer ise, basın önünde her zaman, Nadal'ı Dünya 1 numarası olarak görüyor ve ifade ediyor.

Sonuçta ortada yakalanmış güzel bir rekabet var, tenisçiler bu olayı baltalamıyorlar,

çirkinleştirmiyorlar,

Basına da bu rekabeti pazarlamak kalıyor.

Bu anlamda, benimde beğendiğim bir rekabet.

Ayrıca, seyredebildiğimiz, bildiğimiz bir rekabet olduğundan, ankette çok çıkmasını normal görüyorum.

Cevap: Tenis Tarihinin En Büyük Rekabeti Hangisidir ?

Eskiler bilir,

çocukluğumun oyuncuları...

Sergei Bruguera - Jim Courrier (özellikle Fransa Açık Finalleri)

Cevap: Tenis Tarihinin En Büyük Rekabeti Hangisidir ?

-----

Becker–Lendl

Becker–Sampras

Becker–Edberg

Becker–Agassi

En azından Abdullah Bey'in de dediği gibi Becker-Lendl listeye girmeliydi... :b5:

Tartışmasız...

jordan kobe konusunda %100 haklisin ama tenis konusunda katilmiyorum.. ben agassi - sampras rekabetini aslinda rekabet olarak onde gordugum halde federer - nadal dedim.. cunku:

1- federer gelmis gecmis en cok grand slam kazanan oyuncu.. her ne kadar sampras benim kisisel olarak daha cok begendigim bir oyuncu da olsa, istatistikler konusur..

2- rafael nadal sakatligindan sonra eski gunlerini bulabilirse buyuk ihtimalle grand slam sayisinda sampras'i geride birakacak diger oyuncu olacak.. federer'i gecmesi zor ama o da mumkun..

3- dolayisiyla 3-5 sene sonra dunyanin en cok grand slam kazanan iki teniscisinin rekabetinin gelmis gecmis en buyuk rekabet olarak secilmesi normaldir..

4- agassi belki de sampras'a toslama sanssizligindan midir, yoksa genel olarak 80'ler jenerasyonunun simdikinden daha zorlu olmasindan midir, grand slam sampiyonluk sayilarinda her 3'unun de gerisinde kalmistir..

yani jordan mi kobe mi dediginde, hem istatistik, hem estetik olarak bariz bir sekilde jordan cevabi ortaya cikmaliyken, bebelerin kobe demesi komedi olarak karsilanabilir, ve karsilanmalidir da..

ama federer mi, sampras mi dediginde bence cevap o kadar net degil.. nostaljik duygularimla sampras demek istiyorum ama ortada bir gercek var ki federer rekorlari alt ust etmis..

bir de bu gibi kiyaslamalar da hep suna inanirim: insanlar nostaljiktir.. nostalji guzeldir.. gecip giden, elimizden kayan, ilk goz agrimiz, cocukluk ikonlarimiz hep daha guzeldir.. yeniler efsane bile olsa, biz hep eskiden bir "........" vardi, hepsine koyardi deriz.. cunku gecmis donemler bizim anilarimizdir..

bugunun bebeleri de yarin yeni yildizlar ciktiginda, kendilerinden sonra gelen bebe kusaklara "ohohoyytt, federer ve nadal'i izlememis yeni yetmeler, burda ahkam kesmeyin uleyn" diyecekler..

Üst Alt