TEOG İçin Flaş Hamle! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TEOG İçin Flaş Hamle!

Her üni de kendi sınavını açsın lgs lys kaldırılsın. Yol parası bulamayıp sınava gidemeyenler odtüye girmesin. Galatasaray lisesi akgezenlerin torunlarıyla dolsun. Şöyle bi birkaç senenin çocuklarını harcayalım tutmazsa ya da canımız sıkılırsa bizim zamanımzda bu mu vardı der kaldırırız.

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:D Bu sene ilk bölümü ve geçen milli takım arasında izlemiştim. Gönül karakteri çıldırmışcasına oğluna sarmış çocuğu yıpratıyordu. Bölümün yarısı bu konuydu. Aslında güzel bir noktaya eleştiri yapılıyordu :)

Çocuklar Duymasın erkeğe kadına da çok güzel eleştiriler getiriyor ki asıl nokta buydu zaten dizide eskiden.Olumsuz noktaları da yok değil.Psikoloğa gitmeyi,psikolojik yardım almayı deli doktoruna gitmek sandı insanlar bir dönem.

Mizahı bir kenara bırakırsak doğru olan buydu. Bizim zamanımızda sadece Anadolu Liseleri'ne giriş sınavı vardı. Adını bile hatırlamıyorum. 5. sınıfta girmiştik. O kadar. Çok da umursamamıştım. Çünkü düz lise dediğimiz lise anadolu lisesi'nden daha iyi eğitim veriyordu. O zamanlar anadolu lisesi'nin tek faydası üniversite sınavında ek puan vermesiydi.
Şimdi ise sınavsız herhangi bir liseye giremiyorsun. Mutlaka sınava girmelisin. Yoksa imam hatip'e zorla kaydoluyorsun. Çok başarılı olup da sınav stresi kaygı yüzünden iyi bir liseye gidemeyen çocuklar gördüm. Yazık.

Oks sbs teog..her mezun başka bir sistemden mezun oluyor.
Bunun bir de ekonomisi var. Atıyorum ben çocuğumu 15 bin verip dershaneye yazdırdım. Parayı peşin verdim. Hoop sınav iptal. Lise sınav açacakmış. Üniversite sınavlarında sızdırılan sorular lokal liselerde sızdırılmayacak mı el altından. Düzgün bir toplum olsak adaletli hak yemeyen bir toplum olsak amenna. Lakin öyle değiliz. Oralarda neler neler döner Güntekin.

Mizahı bir kenara bırakırsak doğru olan buydu. Bizim zamanımızda sadece Anadolu Liseleri'ne giriş sınavı vardı. Adını bile hatırlamıyorum. 5. sınıfta girmiştik. O kadar. Çok da umursamamıştım. Çünkü düz lise dediğimiz lise anadolu lisesi'nden daha iyi eğitim veriyordu. O zamanlar anadolu lisesi'nin tek faydası üniversite sınavında ek puan vermesiydi.
Şimdi ise sınavsız herhangi bir liseye giremiyorsun. Mutlaka sınava girmelisin. Yoksa imam hatip'e zorla kaydoluyorsun. Çok başarılı olup da sınav stresi kaygı yüzünden iyi bir liseye gidemeyen çocuklar gördüm. Yazık.

Yapma Mustafa, nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama arada okyanuslar kadar fark vardı resmen. Anadolu Lisesi'nde daha 12 yaşındayken haftada 24 saat İngilizce dersi alırdık, İngilizce'yi grammer ve listening olarak ikiye bölmüşlerdi. Anca o yaşlarda yabancı dili iyi öğrenebiliyorsun zaten. Şu anki başarılı olan, bir yerlere gelen neslin birçoğu o okullardan mezun. Hatta ben hazırlıkta Matematik'le Fizik'i İngilizce aldığımızı da hatırlıyorum, çok ağır gelmişti yapamamıştık tabii o ayrı konu. Kalite olarak üst seviyedeydi yani o okullar. Düz ortaokullardan mezun olanlara baktığın zaman aradaki farkı görebiliyordun.

Şu anki sistemde ne yapmak gerekir bilmiyorum, ben takip edemiyorum artık eğitim sistemini. Hatta bizim ömrümüz yeter mi adam gibi bir eğitim sisteminin ülkede oturmasını görmeye onu bile düşünüyorum, o derece boka sardılar.

Yapma Mustafa, nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama arada okyanuslar kadar fark vardı resmen. Anadolu Lisesi'nde daha 12 yaşındayken haftada 24 saat İngilizce dersi alırdık, İngilizce'yi grammer ve listening olarak ikiye bölmüşlerdi. Anca o yaşlarda yabancı dili iyi öğrenebiliyorsun zaten. Şu anki başarılı olan, bir yerlere gelen neslin birçoğu o okullardan mezun. Hatta ben hazırlıkta Matematik'le Fizik'i İngilizce aldığımızı da hatırlıyorum, çok ağır gelmişti yapamamıştık tabii o ayrı konu. Kalite olarak üst seviyedeydi yani o okullar. Düz ortaokullardan mezun olanlara baktığın zaman aradaki farkı görebiliyordun.

Şu anki sistemde ne yapmak gerekir bilmiyorum, ben takip edemiyorum artık eğitim sistemini. Hatta bizim ömrümüz yeter mi adam gibi bir eğitim sisteminin ülkede oturmasını görmeye onu bile düşünüyorum, o derece boka sardılar.
Sonra bğtün okulların adını Anadolu lisesine çevirdiler eğitim kalitesi yüzde yüz arttı

Zekasi genetik olarak yani dogustan yuksek olan kisiler her egitim sisteminde , her okulda ve her cins sinavda basarili olur

ailelerin gereksiz yere ya da fiziksel sartlari sebebiyle yuklu fiyatli okullara asilmasi anlamsiz

belki bir anlami olabilir , krolardan kacirmak cocuklari , ama artik ozel okullar da dolu onlarla

en guzel cozum benim gibi evlilik cocuk gibi calismak gibi seylere surekli ve kesin sekilde uzak kalmak

Sonra bğtün okulların adını Anadolu lisesine çevirdiler eğitim kalitesi yüzde yüz arttı

O saçmalık abi onu boşver. Neden yaptılar daha doğrusu ne sandılar öyle yapınca bilmiyorum ama dediğim gibi, doğru düzgün yabancı dil öğrenecekse çocuklar 12-13 yaşından sonra zor. Lisede öğrenilecekse bile öyle haftada 5-6 saatle imkansız öğrenmek.

Sistem çok basit:
4 ila 12 yaş arası ilk okul. İlk okul son sınıfında bütün ilk okullarda son sınıfta liseye geçiş sınavı. 12 ila 18 yaş arası lise eğitimi. Liseler 3 veya 4 farklı kategoriye ayrılmalı (zeka seviyesine göre) Sonrasında mininum 4 maksimum 6 sene lise eğitimi. Lise son sınıflarında üniversitelere geçiş sınavı (her kategorinin sınavları farklı ama ülke genelinde aynı olacak ilk okulda olduğu gibi) Sonra puana göre Üniversite eğitimi. Bilmem anlatabildim mi?

Eğitim şart

Anadolu Liselerinin çıkış amacı İngilizce eğitim veren liseler kurulmasıydı zaten.İlk çıktığında her ilde/ilçede 1 tane bilemedin 2 tane vardı,şu anki Fen Liseleri kadar itibarlıydı.Sonradan boku çıktı,her mahalleye Anadolu Lisesi açılmaya başlandı sonra düz liseler de kaldırıldı hepsi Anadolu'ya döndürüldü sıradanlaştı.Fen Liseleri de böyle oldu diyebiliriz.Artık lisenin türü değil komple kendisi değerlendiriliyor.Misal Ankara'daki Atatürk Anadolu Lisesi çoğu Fen Lisesi'nden daha başarılı yerleştirmede.

Üst Alt