TEOG İçin Flaş Hamle! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TEOG İçin Flaş Hamle!

Sonraki postlarımda bunu belirtmiştim zaten. Benim okulum şanstı. Mahallemdeki okul çok iyiydi şansıma oraya gittim. Adaletli değildi. Ama bugünkü sistemden çok daha iyiydi. Sınav stresi yoktu. Çocuğu için mahallelerini değiştiren aileler vardı.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Zaten bu sınavın kaldırılması demek bir çok ailenin taşınma kararı alması ve göçleri arttıracak gibime geliyor yani eğitim sistemi böyle yap boz gibi oynanabilecek bir sistem değil,yani burada yanlış anlamayın size veryansın etmiyorum genel konuşuyorum bu ülkemizde ki eğitim sistemimin rezalet kontrol edilip yönetildiğini düşünüyorum bir çok mecra da olduğu gibi..
Allah kolaylık versin bu ülkenin vatandaşlarına gerçekten işimiz çok zor,sürekli birşeyler değişiyor ve insan bazen ne diyeceğini bilemiyor..

spor bakanı ve "özerk" olan federasyon çıkıp cb'nin talimatı var kaldırıyoruz diyor
milli eğitim denilen bakanlıkta buna benzer şeyler söylüyor. söylemese de cbnin talimatı olduğu gün gibi aydın.

yarın bir gün cbnin ya da ailesinin hoşuna gitmeyen farklı bakanlığı ilgilendiren başka kararları sevmediğini ve doğru bulmadığını beyan edecek veya ettiğini farz edin. sonrasında da bakanlığın reaksiyonunu.

merak ettiğim acaba bakanlıkların bi işe yarayıp yaramadığıdır. bakanlığın herhangi bir hükmü olmadığını biliyoruz, mevcut sistemde bakanlığada gerek olmadığı ortadadır. fakat merak ettiğim şey, sayın bakan orda o kararı alamıyorsa ve herhangi bir hükmü yoksa biz devlet olarak o bakana neden 15 bin tl her ay maaş ödüyoruz. Zaten senin yerine o işi cb yapıyor. dolayısıyla sana gerek kalmıyor sayın bakan.

bir diğer hususta, örneğin futbol, bu sporu bilen federasyon tarafından yönetilir. bu işi bilen kesim federasyondadır. siyaset ise sadece politikadan anlar. spora karışmaz, siyaset bir tavsiye verdiği zamanda bu spor için iyi bir şey değilse federasyon onlara özerk olduğunu belirterek uygulamanın doğrularını anlatır ve doğru olanı yani kendi kararını kendisi verir.

aslında normal ülkede yukarıda bahsettiğim şeyler olmaz. çünkü politikacı bu işe karışmaz. velevki karışırsa yukardaki şeylerin olması umut edilir.

Yani kisaca bu konu fazla dallandirilip budaklandirilmamali , insanlar kendilerini degisiklige alistirmali
arkadaş sen ne değişik bi adamsın ya da bilerek trollük yapıyorsun. güce karşı eğilmek senin tercihin olabilir ama onurlu insanların tercihi değildir. sadece çoğunlukların hükmünün geçtiği anti demokratik yönetimler dünya tarihinde herzaman oldu ama hiçbiri fazla dayanamadı. demokrasi çoğunluğun borusunun öttüğü değil azınlığın hakkının yenmediği,ezilmediği bi yönetim şeklidir bu ülke bunu hala anlamadı. bunların mantığıyla %90 üzeri halk desteğini almış hitlerin de çok demokratik olması lazım

Kandırıldık diye klişeleşmiş bir cevap bekliyorum. Yaptıkları icraatları eleştirip birde oy bekliyorlar.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

DKOu8PuW0AErWr7.jpg

Üst Alt