TEOG İçin Flaş Hamle! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TEOG İçin Flaş Hamle!

Tayyip erdoganin en buyuk sihri gucunu milletten almasi , o milletin zeka ortalamasi , koyunlugu turkiyenin kaderidir

80 milyonluk ulkenin hakim bir cogunlugu bu akima oy veriyorsa , azinlikta kalanlar dogruyu savunanlar bile olsa halen azinliktadir

azinligin da cogunluga hukmu gecmez , bugun tayyip erdogan iktidari ve partisi gidip 15% te kalsa , ertesi gun gram hukmu kalmaz . Kisaca vatandaslarin cogunlugu yapilan her icraat sonrasindaki secimlerde akpartiyi destekledikleri surece bu islere delirmeye devam edersiniz

ikinci konu ise , turkiye geleneksel olarak zaten demokrasinin besigi filan bir ulke degildir , yuz yillarca padisahlikla yonetilmis bir milletin devamiyiz

osmanliyi turkiye cumhuriyeti yaptim demekle bu algi degismiyor , genetikte sifrelenmis bir uste itaat kulturu var bizim toplumda

bu yarin kilicdaroglu iktidar olsa yine gecerli olacak

tayyip erdogan bu gucu etkin kullaniyor fark burada

Türk ulusunun evlatlarını zorla imam-hatip liselerine yönlendirecekler diye bir söylenti var. Ne derece doğru acaba ?

Alternatifsiz bırakılan çocuklar, imam-hatip liselerine kaydolmaya mahkum kalacak galiba.

Mizahı bir kenara bırakırsak doğru olan buydu. Bizim zamanımızda sadece Anadolu Liseleri'ne giriş sınavı vardı. Adını bile hatırlamıyorum. 5. sınıfta girmiştik. O kadar. Çok da umursamamıştım. Çünkü düz lise dediğimiz lise anadolu lisesi'nden daha iyi eğitim veriyordu. O zamanlar anadolu lisesi'nin tek faydası üniversite sınavında ek puan vermesiydi.
Şimdi ise sınavsız herhangi bir liseye giremiyorsun. Mutlaka sınava girmelisin. Yoksa imam hatip'e zorla kaydoluyorsun. Çok başarılı olup da sınav stresi kaygı yüzünden iyi bir liseye gidemeyen çocuklar gördüm. Yazık.

Peki sadece ikametgahın neredeyse oraya kaydolabiliyorsun bunu biliyosun değil mi?
Atıyorum Anadolu'da çok başarılı bir çocuk burs vs ile Galatasaray Lisesi hayali var bu çocuğun eğitim hakkını elinden alıyor bu sistem,günah değil mi?
Herkes çalışsın başarısına göre yerleşsin istediği ilde eğitim alabilir..
Bu adaletsizliktir..

Peki sadece ikametgahın neredeyse oraya kaydolabiliyorsun bunu biliyosun değil mi?
Atıyorum Anadolu'da çok başarılı bir çocuk burs vs ile Galatasaray Lisesi hayali var bu çocuğun eğitim hakkını elinden alıyor bu sistem,günah değil mi?
Herkes çalışsın başarısına göre yerleşsin istediği ilde eğitim alabilir..
Bu adaletsizliktir..

Sonraki postlarımda bunu belirtmiştim zaten. Benim okulum şanstı. Mahallemdeki okul çok iyiydi şansıma oraya gittim. Adaletli değildi. Ama bugünkü sistemden çok daha iyiydi. Sınav stresi yoktu. Çocuğu için mahallelerini değiştiren aileler vardı.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt