Terim: "14 Türk almak zorundasınız ama 14 yabancı almak zorunda değilsiniz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Terim: "14 Türk almak zorundasınız ama 14 yabancı almak zorunda değilsiniz"

terim-idman-yabancisiniri-jpeg.28517

Terim: "Galatasaray sahaya 11 kişi çıkıyorsa eksik değildir. Arkamıza çok güzel bir rüzgar aldık. Eksiklerimize rağmen çok önemli bir yol aldık ve şampiyon olduk. Müthiş bir enerji ve sinerjimiz var. Benim, ekibimin, çalışanların, kulübümüzün arkasında olsunlar."

Fatih Terim: "Doğum günü pastası güzel bir sürpriz oldu. Hepinize teşekkür ediyorum. Bu işleri seven biri değilim ama eşim, iki kızım ve damadım bana güzel sürpriz yaptılar."

Soru: "Dilek tuttunuz mu hocam?"

Fatih Terim: "Dileklerimiz ne olur? 22. şampiyonluk diyebiliriz. Gruptan inşallah çıkmak diyebiliriz. Sağlığımız, ailemiz, Galatasaray deriz. Bizim dileklerimiz bunlar olur."

Fatih Terim: "Kasımpaşa maçı Şampiyonlar Ligi öncesi son maçımız. Lider ve iyi gidiyorlar. 12 puan yaptılar. Saha ve seyirci avantajımızı kullanmak istiyoruz. Bu arada ümit ederim ki, milli takımlardaki oyuncularımız sağlıklı dönerler."

Fatih Terim: "Belhanda konusunu daha önce de söyledim. Kendisini de ikaz ettik. Ancak oyuncular bazen kontrolünü kaybediyor. Belhanda da böyle bir hata yaptı. Maçtan evvel de uyarılmasına rağmen. Kendi içimizde gereğini yaparız. Şunu, bunu yapıyoruz demenin manası yok. "

Fatih Terim: Türkiye genelinde böyle bir sıkıntı var. Mesela biz burada rakip yedek kulübesinin arkasını özellikle tanıdığımız, bildiğimiz ailelerden veya tembih ettiğimiz şekilde düzenliyoruz. Hasan hoca ve hepimize ağır küfürler oluyor. Bazen görevliler buna müsaade ediyor."

Fatih Terim: "Sonunda dayanamayıp bir şey dediğiniz zaman siz suçlusunuz. Yapanlar? Yok. Durup dururken insan seyirciye döner mi? Hasan hoca da maalesef ağır sözlere maruz kaldı. Yapmamalıyız ama insanız, taş değiliz. "

Fatih Terim: "Forvet transferiyle ilgili benim söylediğim sözlerin başkan ve yönetimle ilgisi yok. Modeste, Florya'ya gelmiş herhalde bizim haberimiz yok. Ben bunu yazılanlara söyledim. Galatasaray taraftarlarının beklentileriyle oynamayın diye."

Fatih Terim: "Transfer döneminde 300-400 tane oyuncuyu eledik. En az 40'a yakın oyuncuyla temasımız oldu. 12-13 tane forvet oyuncusuyla görüştük."

Fatih Terim: "Biz de çok istedik ama kiminin tekniği, kiminin ekonomisi, kiminin psikolojik durumu ve kiminin beklentileri Galatasaray ile yolların birleşmesine izin vermedi."

Fatih Terim: "Gomis satıldığında hepimiz daha da ümitlendik. Ancak zaten ümitlenmesek ne Abdurrahim Albayrak ne 2 santrfor alacağım der. Ne de ben, 2. oyuncuyu santrforda kullanabilirim demem. Demek ki o anda müsait bir durum var."

Fatih Terim: "Ancak bazen son dakikaya kadar evet dediğimiz vazgeçiyor, başka kulübe gidiyor. Kulübü daha fazla rakam istiyor. Başka tercihler gündeme geliyor. Son günlerde bile almak için çok uğraştık."

Fatih Terim: "Bazen sıfıra verilecek oyuncular için de para istendiği olabiliyor. Kimseye bir şey diyemezsiniz. Biz elimizden geleni yaptık."

Fatih Terim: "Yabancı sınırı konusundan ben sıkıldım. Bu işin çıkmasında emeği olanlardan biri benim. O gün çok nettik ve bugün ne oldu da tekrar gündeme geldi? Siz 14 Türk almak zorundasınız ama 14 yabancı almak zorunda değilsiniz. Kural çok net."

Fatih Terim: "Yüksek rakamlı Türk oyuncular stabile oldu. Bugün Avrupa'da oynayan oyuncu sayımız daha fazla. Size soruyorum, kulüplerimizin başarılarında bu kuralın hiç mi faydası olmadı? Olmuştur herhalde. "

Fatih Terim: " Türk Milli Takımı'nın sorumlusu bendim. 6+2'den 4+2'ye dönülecekti. Yabancı serbest olmalı dedim. Bazı şeyler olmasaydı Dünya Kupası'na gider miydik? Giderdik diyorum. Siz isterseniz yok deyin. İlk şampiyonada biz gitmişiz."

Fatih Terim: "Hayatım boyunca yasaklara sıcak bakmadım. Ben 4 yabancıyla şampiyon olmuş bir hocayım. Ne diyebilirim ki? Artık sıkıldım bu konudan."

'Neden böyle bir değişiklik isteniyor?' sorusuna ;

Fatih Terim: "Ben de bilmiyorum. Herhalde kulüplerimiz son sözü söyleyecek. Başkan müsaade ederse ben de Galatasaray'ı bu konuyla alakalı başkanla beraber temsil etmek isterim."

Moderatör tarafında düzenlendi:
Forvet transferi olmadı üzüldük sıkıldık kızdık ama tepkimiz tamamen yönetimedir. Fatih hoca hiçbir zaman kendi camiasını kendi yönetimini taraftarını medyanın önüne atmamıştır atmaz da ben hocamıza sonuna kadar güveniyorum Fatih hoca sever challangeları ,sonuna kadar yanındayız!

Edit : noktalama işaretleri , araçtayım Sonra düzenlerim

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

terim-idman-yabancisiniri.jpeg
Fatih Terim: "Belhanda, defalarca uyarmamıza rağmen Trabzonspor maçında o hatayı yaptı. Biz kendi içimizde gereğini yaparız."

Terim: "Yaklaşık aydır 4000 kadar oyuncuyu eledik. Çok istedik şu olsun diye ama bazen kulübü daha fazla rakam istiyor, oyuncu başka tercihleri gündeme getiriyor. Son günlerde bile almak için çok uğraştık ama bazen 0'a verilebilecek oyuncular için bile çok para istendiği oluyor."

Terim: "Forvet alınmazsa Galatasaray biter diyorlar. Orkestrada 1 tane enstrüman olmadığında parçanın çalınmadığını hiç gördünüz mü?"

Terim: "Şampiyonlar Ligi'nin parçasını mevcut oyuncularla beraber söylemeye çalışacağız. Olur mu, olur. Yaptık. Hakkıyla şampiyon olmuş bir takımdan bahsediyoruz."

Terim: "Galatasaray sahaya 11 kişi çıkıyorsa eksik değildir. Arkamıza çok güzel bir rüzgar aldık. Eksiklerimize rağmen çok önemli bir yol aldık ve şampiyon olduk. Müthiş bir enerji ve sinerjimiz var. Benim, ekibimin, çalışanların, kulübümüzün arkasında olsunlar."

Terim: "Ben Fatih Terim olarak en azından onlara her zamanki gibi mevcut kadromuzun daha da fazla performans vererek elden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağımızın sözünü verebilirim."

Terim: "Yabancı sınırı işinin konuşulmasından sıkıldım ben. Bu işin çıkmasında, uygulanmasında ben varım. Beraber çalıştığımız yönetici arkadaşlarla o gün bu konuda çok nettik. Bugün ne oldu da tekrar buraya dönüldü bilemiyorum."

Terim: "Bu kural 14 yabancı kuralı değil, 14 Türk kuralı. Siz 14 Türk almak zorundasınız ama 14 yabancı almak zorunda değilsiniz."

Terim: "Yabancı serbestliği ile ilgili birçok olumlu şeyler söylediğimi hatırlıyorum. O gün ne dediysem, bugün aynı yerdeyim, aynı şeyleri söylüyorum. Yüksek rakamlı Türk oyuncular stabile oldu. Yüksek parayla oynamayıp yedek kalan Türk oyuncular Avrupa'yı tercih ediyor."

Terim: "6+2'den 5+2'ye, oradan da 4+2'ye düşecekti. Ben de serbest olması gerektiğini söyledim. Riski alıyor musunuz dediler, alıyorum dedim. Bu şekilde Avrupa Şampiyonası'na gittik. Bazı şeyler olmasa Dünya Kupası'na da gider miydik? Ben giderdik diye düşünüyorum."

Terim: "4 tane yabancıyla Avrupa şampiyonu olmuş bir hoca olarak ne diyebilirim ki? Ben her yasağa karşı çıkmış biriyim, hala da oradayım. Ama sıkıldım ben."

'Neden böyle bir değişiklik isteniyor?' sorusuna Terim: "Ben de bilmiyorum. Herhalde kulüplerimiz son sözü söyleyecek. Başkan müsaade ederse ben de Galatasaray'ı bu konuyla alakalı başkanla beraber temsil etmek isterim."

Hocam yüzüne yüzüne vurdu zımbacı sahtekarın. FT sonsuza kadar Td, Erol Bedir de başkanımız olsun. Azıcık vizyon görsünler.

Fatih Terim: "Belhanda, defalarca uyarmamıza rağmen Trabzonspor maçında o hatayı yaptı. Biz kendi içimizde gereğini yaparız."

5291532.jpg

Transferler icin sorumlulugu ustlenmis, musterih olun da diyor anladigim kadariyla. Vagner Love’i da birakmamalarina kizmis.

Camiayi bir kez daha kenetliyor. Konsantrasyon yaratiyor. Yabanci siniri konusunda da cok guzel soylemis.

Ayrica Dunya Kupasi lafini primcilere soylemis galiba.

Konyaspor, yabancı sınırıyla ilgili açıklamalarının ardından Şenol Güneş'e destek verdi:

"Şenol Güneş'in 'Süper Lig'de yabancı futbolcu sayısı çok fazla' açıklaması, abartı değil. Gerçekten bazı maçlarda 11'e ismi yazılan oyuncuların tamamı yabancı."

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt