TERİM | Netflix - Sayfa 30 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Hemen hemen her ayrılışında olay yaşamış. Fiorentina'da kulüp sahibiyle takışması, Aysal'ın telefonlarını açmaması, Burak Elmas ile papaz oluşu. Yalnızca rahmetli Canaydın ile sorun yaşamamış ki mekanı cennet olsun, rahmetli mülayim, beyefendi bir adamdı zaten.
Maalesef rahmetli Özhan Başkan ile de iyi ayrılamadı. Ezeli rakiplerimizin toplamının iki katı filan para harcatmasına rağmen, ikinci sezon da bütün hedeflerden kopunca, rahmetli kibarca ''Hocam karar senin, nasıl diyorsan öyle yapalım'' demek zorunda kalıyor ve Terim istifa ediyor. Sonra da yine bilindik mağdur pozlara bürünüyor...Basındaki yalakalarına göre neymiş? ''Bunu söylemek, Hocaya git demektir'' miş...Kadro darmadağın bir enkaza dönüşmüş halde ve Terim ile devam edilmesi halinde düzelemeyecegi de belli olmuşken...

Bu konu altındaki övgüleri de, sövgüleri de abartılı buluyorum. Kişisel nefretinizi belgeseli bahane edip kusmayın lütfen. Belgeseldeki eksiklikleri hissedemiyoruz mesajlarınızda kibir ve öfke hissediyoruz sadece.

Bu konu altındaki övgüleri de, sövgüleri de abartılı buluyorum. Kişisel nefretinizi belgeseli bahane edip kusmayın lütfen. Belgeseldeki eksiklikleri hissedemiyoruz mesajlarınızda kibir ve öfke hissediyoruz sadece.
Nasıl bir genellemedir bu?

Bugün yazmış olduğum yazıda ne abartı var? Sadece eksiklikleri ve yorumumu yazdım.

Sen yine de izle. 3,5-4 saat totalde. Galatasaray'lıyız, en büyük başarılarımız Terim liderliğinde sonuçta.

Ama Murat'ın da dediği gibi hep tek taraflı anlatımı var hocanın. "Dostluğumu tavsiye ederim, başka şeklini değil." vb. açıklamaları mevcut. EGO'sunu zirve yapmaya devam eden. Hocayı yalayan kısım anlatıyor genelde hocanın nasıl biri olduğunu. Bir adet eleştiri yok.

Mesela Figo'nun transfer belgeselindeki gibi düşman olduğu kesime de söz hakkı verilmiyor bu yapımda. Mesela ben bir Ünal Aysal'ı, Milan'daki beyfendiler masasından Pirlo'yu falan görmek isterdim. Ama bu yapım hocanın kendi yapımı gibi bir şey olmuş. Ne anlatılmasını istiyorsa onlar anlatılmış. Muhtemelen montaj ve kurgu kısmına da dahil olunmuş Terim ve ailesi tarafından. Bu o kadar çok belli ki.

Muhterem Fatih Hocamız, aklımın yettiği zaman aralığındaki en büyük efsanemizdir şüphesiz; kıyaslanabilecek tek bir şahsiyet bile gelmiyor aklıma...

Epeyce 'şizo-megaloman' buluyor, sıkça da eleştiriyor olsam da bu gerçek değişmez şahsım adına...

Biraz 'eğrisi doğrusuna denk gelme' diye de değerlendiriyorum bu durumu. 1-2 istisna hariç; iktidarların, sermayenin ve medyanın çoktan alıştırıldığımız FB yandaşı tutumuna karşı böyle bir figür gerekiyordu, o da üzerine düşen görevi layıkıyla ve hatta daha fazlasıyla yerine getirdi galiba. Keşke gerektiği zamanlarda egosunu bir nebze frenlemeyi de başarabilseydi...

Ne banı ya. İşinize geleni basın banı işinize gelmeyen küfür kıyamet olsun sesiniz çıkmasın
Galatasaray efsanesi olmuş adama İftira atıyorsun kendi parası ile yaptırmış diye . Efsanesini koruyamıyorsa o da forumun ayıbı olsun. O zaman bende sana iftira atayım sen tam bir fenerlisin isteyerek bilerek yazıyorsun bunları ? Nasıl oluyor bilmediğim birşey için sana iftira atmak ?

Fatih Terim'in anılarını anlattığı bir yapım olmuş. Belgesel denilemez. Duygulandık mı? Yer yer duygulandık ama bu belgesel olarak yapıtı başarılı yapmıyor eğer böyle sunulmak isteniyorsa şayet.

Bir biyografi ortaya konmak isteniyorsa bu tek taraflı bir anlatım içermemeli. Biyografisi yapılan kişi dahi bazı yerlerinden rahatsız olabilmeli. Biz Türkler insanları ya Tanrısallaştırırız, ya da yerin dibine sokarız. Fatih Hoca'nın hataları olduğunu göstermek onu hem onu bir insan olarak yüceltir hem de onu idol olarak görenler için bir uyarı niteliği taşır.

Bu haliyle biyografiden çok anı türüne uyan bir yapım. Eleştirel bir bakış göremedim ben. Kötü mü değil? Özellikle bu amaçlanıyorsa değil. Ancak dediğim gibi hedef bir biyografi koymaksa başarılı denilemez.

Ayrıca Hakan Şükür, Arif Erdem olmadan maç görüntüleri yavan kalmış. Onların olmaması anlaşılabilir olsa da şu konjonktürde, daha çok dikkat çekiyor bizim açımızdan. 113 milli maça da çıkmış bir futbolcunun izlerini silmek pek kolay değil aslında.

Son söz olarak her Galatasaraylının izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Eksikleri, hataları da eleştirilmeli ancak Fatih hocaya bu yapım üzerinden yüklenilmesi de yersiz.

Üst Alt