Terim'den İlk Kesik Belhanda'ya - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Terim'den İlk Kesik Belhanda'ya

Belhanda'yı illa kazanmak istiyorsak 7-8 yıl önceki Selçuk-Melo tarzı 6.5'un karışımı olarak başarılı olabilir, başka şekilde de olamaz. 10 numara için gereğinden fazla yırtıcı, aynı zamanda da yetersiz. Herifi Fas milli takımında da izledim, Ziyech'in arkasında yırtıcı, pas dağıtıcı 8 numara olarak gayet tatminkar işler yapıyor. İş 10 numara oynamaya gelecekse bizim dandik ligde bile Belhanda'dan iyi 10 numara buluruz. Tabii Fatih hoca ısrar edip 10 numarada herife küfür ettirmeye devam edecektir, bu takıma 10 numaradan ziyade günah keçileri lazım.

Renktaş Belhanda kaleden uzaklaşınca daha vasıfsız kalıyor bence, kendisine en iyi uyacak yerde oynuyor bence.

Takımın 'kilit' oyuncusunu kesmesi için hiçbir sebep yok!..Adam gayet istikrarlı, 2 yıldır ne oynuyorsa yine onu oynuyor (Hocaya göre vazgeçilmez, çoğumuza göre birkaç istisna hariç oynadığı her maç zarar)...

Renktaş Belhanda kaleden uzaklaşınca daha vasıfsız kalıyor bence, kendisine en iyi uyacak yerde oynuyor bence.

Bence kendisini sahadan olabildiğince uzaklaştırırsak bizim için en hayırlısı olur ama 10 numarasız sistemde Seri'yle yanyana iki 8 gibi kullanılıp Lemina'da hamle oyuncusu olarak kulübede tutulursa bizim için çok daha iyi olur. Adam 10 numaralı sistemi oynayan her takımın ihtiyacı olan golcü 10 numara için en alakasız isim, 8 numarada, daha geniş alanda, kısıtlı tekniği de çok zorlanmayınca iyi bir hazırlayıcı haline gelebilir. 10 numarada bıkkınlıktan artık gösteremediği sertlik katma ve top çalma becerisi 8 numarada çok daha fazla işimize yarayabilir. Hiçbir zaman alındığı bonservisin, kazandığı maaşın altından kalkamayacak ama en nihayetinde 2 yıllık sözleşmesi olan adamın maaşını düşürmesini de bekleyemeyeceğimize göre kendisini en verimli şekilde kullanmak mecburiyetindeyiz. 2-3 maçtır da kendisinin 10 numarada kötü oynamasından ziyade pozisyondaki rahatsızlığı nedeniyle bariz takımı sabote ettiğini düşünüyorum artık.

forumdakilerin bile yarısı bu adama tapıyor..sabredin renktaşlar bjk macında gerçek belhandayı göreceksiniz :d

Bence kendisini sahadan olabildiğince uzaklaştırırsak bizim için en hayırlısı olur ama 10 numarasız sistemde Seri'yle yanyana iki 8 gibi kullanılıp Lemina'da hamle oyuncusu olarak kulübede tutulursa bizim için çok daha iyi olur. Adam 10 numaralı sistemi oynayan her takımın ihtiyacı olan golcü 10 numara için en alakasız isim, 8 numarada, daha geniş alanda, kısıtlı tekniği de çok zorlanmayınca iyi bir hazırlayıcı haline gelebilir. 10 numarada bıkkınlıktan artık gösteremediği sertlik katma ve top çalma becerisi 8 numarada çok daha fazla işimize yarayabilir. Hiçbir zaman alındığı bonservisin, kazandığı maaşın altından kalkamayacak ama en nihayetinde 2 yıllık sözleşmesi olan adamın maaşını düşürmesini de bekleyemeyeceğimize göre kendisini en verimli şekilde kullanmak mecburiyetindeyiz. 2-3 maçtır da kendisinin 10 numarada kötü oynamasından ziyade pozisyondaki rahatsızlığı nedeniyle bariz takımı sabote ettiğini düşünüyorum artık.
Renktaş bence sakatlıktan ötürü mücadele olarak son maçlarda iyi değildi fakat yaptığı rezil hatalara bahane değil. Ben kendisine sezonun ikinci yarıda yer yer skora etki eden ve hücumda kilit paslar atan performansı dolayısıyla artık sempati duyuyorum ve gereksiz eleştirildiğini düşünüyorum. Lakin kabul etmek lazım ki Belhanda kolayca atılabilecek paslarda bile hata yaparken onu bizim kaleye yaklaştırmak intihar olur bence. Belhanda rakip kaleye yakın topla buluştuğundan ancak etkili olabilecek bir orta saha oyuncusu bence. Ayrıca Seri mesela iyi bir pasör ve denemeyi seviyor e dolayısıyla hata da yapıyor. Bu yüzden Seri ve Belhandanın yan yana oynatılmasını da pek mantıklı bulmuyorum. Fiyat açısından kesinlikle haklısın. Fakat temel sorunumuz çok düzenli oynamayı gerektiren bir sistemi, karman çorman oynuyoruz. Teknik ekip şu an tüm oyuncuları kötü gösteriyor bir bakıma Muslera hariç.

Kesmez bence, tamam son dönemde ekstra top kayıpları pas hataları yapıyor ama eskiden atıyorum 4 yapıyorsa şu an 6 yapıyor değişen çok bir şey yok takım da ekstra kötü olduğu için normalden daha fazla göze battı sadece, bu sebeple 1.5 hafta önce anahtar oyuncum diyorsa ki diyordu hala geçerli olması lazım. Yok keserse hoca da ne yaptığını ne söylediğini bilmiyor demektir.

Umut'cum sen güzel bir kardeşimize benziyorsun böyle devam et.;)

Benim hocanın otoritesine hala guvenim var.Yapamazsa bırakır gider ama gidene kadar her daim arkasındayım.Lafım sana değil ama bugun terimi yerin dibine sokanlar yarın iki maç sonra "imparator beton yetmez " diye ortada gezinecekler.Zor gunde hocanın arkasındayım.8 Kere şampiyon yaparken herkes terimci zaten.

Bana kalırsa hiç bir şekilde oynamamalı bu apaçi.

Ama maalesef pek yapacak birşey yok çünkü hoca bunu hem seviyor hem de beğeniyor, illa oynatacaksa da sol tarafta falan oynatsın en azından mal mal yaptığı top kayıplarında direk kontra yemeyiz göbekten.

Sanırım hayatımda bizim formamızı giymiş futboclular arasında en sevmediğim futbolcu Sabriydi ama bu herif geldiğinden beri Sabri bir hiç kalıyor bunun yanında.

sent via GSC

DE-HLf-WW0-AAud8c-Kopya.jpg

Üst Alt