TFF'den Bir Skandal Daha! Borca Göre Yabancı Kısıtlaması Geliyor! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF'den Bir Skandal Daha! Borca Göre Yabancı Kısıtlaması Geliyor!

Eger bu dogruysa Tamamen arka planda farkli hesaplarla yapilmis bir kural.
Ya da illa birsey yapmis olmak icin parmakliyorlar corbaya ceviriyorlar.
Kuluplerin mali durumunu dusunuyorsan transfer yasagi kurali olur, bunun yerlisi yabancisi olmaz. Cunku yerli yabanci diye ayirirsan yerlilerin fiyati yine ucar gider ve zaten mali olarak zorda olan kulup 1 milyona yabanci alabilecekken 10'da 1 kalitesindeki yerliye 5 milyon vermek zorunda kalir.
Hem kalite duser hem de mali durum daha kotuye gider.
Yerli oyunculari tesvik etmek istiyorsan da bunun yabanci yasagiyla olmayacagini herkes gordu. Yasak sinirlama olunca fiyatlar asiri artiyor, yerli oyuncular hayallerinde goremeyecekleri paralari aliyor, simariyorlar, nasil olsa bu kulupler bana muhtac diye dusunup calismiyorlar, kendilerini gelistirmiyorlar, kuluplerde de baskanlar zaten hir sonraki secimde ne olacagimiz belli degil diye 8-10 senelik altyapi yatirimi yerine nasil olsa benim param mi, basarim parayi borc harc bana hemen basari getirecek pahali oyuncu getiririm, yabanci kotam dolduysa basarim parayi yerli alirim, hatta basari getirmesine de gerek olmayabilir, bu kadar parayi basarsam goz boyarim diyorlar.

Oyleyse yabanci yasagi falan olmayacak.
Futbolcu yerli yabanci diye ayrilmayacak.
Mali kriter icin kulup gecen seneki gelirinin uzerine cikamayacak, yani transfer yasagi degil o kulube lisans verilmeyecek.
Ilk sene uyari, ikinci sene uygulama.
Altyapidan oyuncu zorunlulugu olacak.
11'de en az 1 altyapi,
18'de 3 altyapi,
30 kisilik bir kadroda 6 altyapi, biri kaleci. Yuzde 20 ve uzerinde oran olacak.
Ayrica bu sayilar artarsa mac basina altyapiya tesvik verilecek.
Bir de her kulubun gelirinin belirli bir yuzdesi atyapiya harcanmak zorunda, ornegin yuzde 5-10 arasi bir rakam.
Bu yerlilere taninan avantaj.
Oynamak istiyorsa en az digerleri kadar calisacak, kendini gelistirmek zorunda oldugunu anlayacak. Yani onlar da rekabeti yasayacak.
Basarili olamayan zaten kadroda mumkun oldugunca iyi adam tutmak isteyecek hocalar kulupler tarafindan yeni altyapi oyunculari ile degistirilecektir.

Turk futbolunu gelistirmek isteyen bu gibi seyler dusunmeli, yoksa borcu fazla olan daha az yabanci transfer edebilir gibi kurallar esitlik ve adalete aykiri oluyor. Insan altinda baska seyler ariyor.

Cunku fenerin yerli oyuncusu cokken, bjknin alacak parasi yokken yabanci yasagindan taviz verilmiyorken, simdi fenerin yerlileri sos vermeye baslayip bjknin stadi bitecekken "yasak kalkti ama bir dolu yeteneksiz yerli adama dunyanin parasini verip borcu cogalan Galatasaray yabanci transfer edemez" demek biraz ayip oluyor.
Fatih Hoca, sana diyorum, ayip oluyor diyorum.

Suçlu Galatasaray yönetimidir..Yıldırım Demirörenlerin,Aydınlar gibilerinin hayatı Galatasaray ezikliğiyle geçmiş..Sen bunları deviremedikten sonra kalkıp GS yararına bir değişiklik yaparlar mı..Ünal Aysal Yıldırım Demirören'le düşman oluyor haklı olarak sonra gelen başka ne yapalım yani adamlarla güreş mi tutalım diyor federasyon için..Sırf bir öncekine muhalif diye Federasyona hiçbir tepki göstermeyip adamlarla içli dışlı oluyor..

Arkadaşlar gerçeği kabul edin..Bizim Federasyonu değiştirecek gücümüz yok..Fenerin var..Zamanında Haluk Ulusoy'u devirdiler ve o zamandan beri rüzgar kendilerinden yöne esiyor..Bizde böyle güç olmadığı sürece veya daha doğrusu örgütlenemediğin sürece her türlü haksızlığı hukuksuzluğu yaparlar sende anca sanal ortamda isyan eder durursun..

şu anda reel olarak en çok borcu olan biziz, ancak mal varlığı ederler vs işin içine katılsa en az borçlu olan biziz. e o zaman nasıl hesaplanacak bu iş. saçma sapan bir sistem. nasıl yaparızda galatasarayın önünü tıkarız diye uzun uzun düşünmüşler adamlar

Üst Alt