Torrent: “Gomis, Emre hamlesi önemliydi ama bence formasyon değişikliği daha önemliydi” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Torrent: “Gomis, Emre hamlesi önemliydi ama bence formasyon değişikliği daha önemliydi”

Domenec Torrent: İlk yapmamız gereken şey tepeye bakmak değil - Son Dakika  Futbol Haberi

Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, 3-2 kazandıkları Göztepe maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Torrent: “Bu galibiyeti hak ediyorduk. Delilik seviyesinde bir maçtı. İkinci yarıda 4-3-3’e dönmek bence kilit bir karardı. İlerdeki 3 kişiyi 3 kişiyle karşılayarak oynatmak. İki orta saha ile onların orta sahalarını karşıladık. İlk yarıda kontrol edemediğimiz bir beşli vardı.”

Torrent: “Oyuncularımın kendilerine inanmaları açısından bu galibiyete ihtiyaçları vardı.”

Torrent: “Gomis, Emre hamlesi önemliydi ama bence formasyon değişikliği daha önemliydi.”

Torrent: “İlk yarı kesinlikle Göztepe’nindi. Onlar üç kişi savunma yapıyordu, iki oyuncu ortadaydı ve beş kişi hücum ediyorlardı. Kenarlar çok hücumcuydu. Bizim orada hatamız oldu, önlem almamıştık.”

Torrent: “İlk yarıda kanat ve beklerimizi geri çektiğimiz için çok fazla bizim yarı sahamızda oyun oynandı. Üç stoperleri çok rahat oynuyorlardı. Biz çok geride olduğumuz için çok orta açtılar. 15 kadar orta açtılar, bu normal değil kısa süre için.”

Torrent: “İkinci yarı ise tamamen değişti. Pozisyona bile giremediler diye düşünüyorum. Formasyon değişikliği yaptık. Onunla ilgili sonuç aldık diye düşünüyorum. Hücumda 4-3-3’e döndük. Topa sahip olmadığımızda da adam adamada dengeyi iyi sağladık.”

Torrent: "Kanatlarımız onların stoperlerine karşı çıkıyordu ve 3’e 3 yakalıyorduk. Berkan ve Alex de orta sahalarına karşı kalıyorlardı. Orada da sayısal denge vardı. Taylan ise savunma hattımızın önündeydi, top kanada geçtiğinde savunmaya katılıp 5 kişilik bir hatta çeviriyordu."

Torrent: “İkinci yarıda Galatasaray gibi büyük bir takımın yapması gerektiği gibi daha çok topa sahip olduk. Daha iyi hücum ettik. Bunun da normale dönüş olduğunu düşünüyorum. Taktik olarak bugünkü maçın özeti bu şekilde.”

Torrent: “İlk yarıdan kesinlikle memnun değildim. Bu şekilde oynayamayız. Devrede düzelttik bu durumu. Stattaki ortamı biliyorsunuz. En dibimdeki bek bile sesimi duymuyordu. Devre arası düzeltmemiz için iyi oldu.”

Torrent: "2-1 gerideyken acı içindeydim. İkinci yarıda takımımın başarılı olduğunu gördüğüm için yedek kulübesindeki arkadaşlarıma 'Bizim oyuncular, oynuyor' dedim. Baskıyı bırakmayan, mücadele eden her oyuncu için %100 güvene sahiptim."

Torrent: “Hakemler hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum. Avrupa’da da VAR’ı getirdik karıştı işler. Ömer’in penaltısına kesinlikle karşıyım. Ayaktan sekiyor top. Başka ülkelerde bu penaltı değil. Türkiye’de kurallar farklı mı? Bunu bilmiyorum.”

Domenec Torrent: "Galatasaray, farklı bir ruha sahip ve gerçekten farklı insanların bir arada olduğu bir takım."

- "Arda Turan kadroda yoktu. Dün Fatih Terim ile bir fotoğraf paylaşmıştı. Neler söylersiniz?"

🗣 Domenec Torrent: "Morutan ve Alpaslan da kadroda yoktu. İstediği insanla istediği fotoğrafı çekebilir. Kiminle isterse de fotoğraf koyabilir."

Üst Alt