Total Futbol && Gegenpressing | Selami Görmezler - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Total Futbol && Gegenpressing | Selami Görmezler

Almanca dersi vermiyorum gegen tam olarak karşı değil aynı zamanda doğru, yönde gibi anlamlara gelir diyorum yönelim var ve karşı anlamı daha çok istikamet değil de karşı koymak yani direkt rakibe basmayabilirsin ama pas yoluna pres yapsan topu kapmak için gegenpressing oluyor özetle...

Ayrıca ben 3 taktiksel anlayışa da karşıyım seni ikna etmeye çalışmıyorum sorduğun için cevap veriyorum o kadar...
Ne yönelimi yahu?
Gegen her zaman karşı demektir, gegen den Wind = rüzgara karşı, gegen Brasilien = Brezilya'ya karşı veya senin bir çok kez şikayet ettiğin alle gegen mich yani herkes bana karşı.

Tam aksine Gegenpressingin tanımı topu kaybettiğin an, rakibe karşı pres yapıp topu tekrar kazanmaya çalışmaktır. Hatta bazen kontrapressing değimi de kullanılır çünkü topu kaybettiğin için rakibin kontra atağa çıkma ihtimali var ise, bu kontra atağı önlemek için yapılan prese Gegenpressing /Kontrapressing denir.

Oynaması çok kolay ama 6 senede 3 uluslaraarası kupa alabilmen için milli takımlar düzeyinde xavi-iniesta lazım...yoksa rezil olursun varsa ihya olursun ama bu oyunu koca kafa arda bile oynayabilir ama sonuca etki etmez sadece oynamış olur...Özetle bu...
Sırf Xavi ve İniesta sayesinde mi kazandılar yani bunun Ramos u Pique si Puyol u Torres i Villa sı Casillas ı Fabregas ı Mata sı Xabi Alonso su David Silva ı boş adamlar mı baktığın zaman stoperlerin bile teknik oyuncular olduğu ortaya çıkıyor.Tamamen yeteneğe dayalı bir sistem.Pas oyununu yeteneksiz adamlarla nasıl oynayacaksın ki zaten.

Ne yönelimi yahu?
Gegen her zaman karşı demektir, gegen den Wind = rüzgara karşı, gegen Brasilien = Brezilya'ya karşı veya senin bir çok kez şikayet ettiğin alle gegen mich yani herkes bana karşı.

Tam aksine Gegenpressingin tanımı topu kaybettiğin an rakibe karşı pres yapıp topu tekrar kazanmaya çalışmaktır. Hatta bazen kontrapressing değimi de kullanılır çünkü topu kaybettiğin için rakibin kontra atağa çıkma ihtimali var ise, bu kontra atağı önlemek için yapılan prese Gegenpressing /Kontrapressing denir.
Boş alana pres var mı diye soruyordun onu cevaplıyordum hangi ara alman gramerine geldik sadece yön de ifade eder doğru şeklinde lügatlara bakabilirsin almancan varsa daha iyi bilirsin tabii de sözlüklerde bu anlamda var aksiyona-aidiyete doğru prese yönelim anlamındadır sadece karşı değildir

Sırf Xavi ve İniesta sayesinde mi kazandılar yani bunun Ramos u Pique si Puyol u Torres i Villa sı Casillas ı Fabregas ı Mata sı Xabi Alonso su David Silva ı boş adamlar mı baktığın zaman stoperlerin bile teknik oyuncular olduğu ortaya çıkıyor.Tamamen yeteneğe dayalı bir sistem.Pas oyununu yeteneksiz adamlarla nasıl oynayacaksın ki zaten.

Sabit fikirli insanlarla tartışmakla hata ediyorsun.

Boş alana pres var mı diye soruyordun onu cevaplıyordum hangi ara alman gramerine geldik sadece yön de ifade eder doğru şeklinde lügatlara bakabilirsin almancan varsa daha iyi bilirsin tabii de sözlüklerde bu anlamda var aksiyona-aidiyete doğru prese yönelim anlamındadır sadece karşı değildir
Şu an elma ile armutu karıştırdığını düşünüyorum.

Gegenpressing tanımı topu kaybettiğin an, atak modundan müdafaa moduna geçerken rakibe karşı pres yapmak, bu elmanın yarısı.

Elmanın diğer yarısı ise topa sahip iken ileri görüşlü pozisyon alıp, takım halinde topu takip etmek. Bunu ne kadar iyi uygularsan, topu kaybettiğin an Gegenpressingi etkili bir şekilde uygulaya biliyorsun.

Şu an elma ile armutu karıştırdığını düşünüyorum.

Gegenpressing tanımı topu kaybettiğin an, atak modundan müdafaa moduna geçerken rakibe karşı pres yapmak, bu elmanın yarısı.

Elmanın diğer yarısı ise topa sahip iken ileri görüşlü pozisyon alıp, takım halinde topu takip etmek. Bunu ne kadar iyi uygularsan, topu kaybettiğin an Gegenpressingi etkili bir şekilde uygulaya biliyorsun.
onu zaten yazımda yazdım üstat ben sadece şu an takeover kısmında bahsediyorum hücuma kalkmadan değil ne demek istediğini de anladım zaten

Üst Alt