Transfer Nöbeti #16 2022 Yaz Arşiv - Sayfa 406 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bizim kaç sezondur en büyük sıkıntımız

Kanat bekler ve kanatlardan hiç desteğin gelmemesi

Kanat bekler ofans anlamında zaten çok kötüler

Pva zaten ortada hiçbir şey yapmayan boş bir oyuncu şu anda

Boey desen o da işin defans yönünde idare ediyor ama ofans yönünde ise hiç yok

İkisinden de ne etkili bir orta geliyor, ne de sıfıra inip oynama görüyoruz

Kanatlarımız desen keza onlar da öyle

Yunus hadi bir nebze bir şeyler yapmaya çalışıyor

Ama Kerem her topu aldığında içeri kat edip çalımla önünü boşaltıp çerçeveyi görmeye çalışıyor

Ne etkili bir orta ne de sıfıra inip oynama var

Bu sorunu çözmezsek takım adına büyük sıkıntı devam eder
Bu durumu cözmen icin saglam bi 10 no alman gerek. Gördük ki ne Yunus nede kerem oyun kuran kanat degil. Ikisinide yönlendirecek bi oyuncu lazim, bosa kactiklari zaman besleyecek bi 10 no.

Dün Barış Alper, Emre Akbaba değişikliğini yapsaydık savunmayı genişletmemiz daha kolay olurdu. Yunus da forvet arkasına kayardı. Barış Alper çizgiyi zorlayan bir oyuncu olarak Giresun savunma bloğunu genişletmemizi sağlardı. Giresun sol beki ile stoperi arasında oluşabilecek boşlukları işleyebilirdik.

Bence gündeme gelen 10 numaraların hiçbiri bizim sorunumuzu çözecek kalibrede oyuncular değiller. O yüzden 10 numarada Yunus'u kullanıp, Barış Alper'in olmuş hali diyebileceğimiz iyi bir sağ kanat ile daha etkili oluruz. Yunus'un dar alan becerisi, şut tehdidi ve oyun görüşü 10 numara için aradığımız özellikler.

Kerem yine içe kat edip ceza alanında çoğalmamıza yardımcı olur. Sol kulvarda açılan boşluğu da Aanholt ve Oliveira ile işleyebiliriz ki dün bunu zaman zaman yaptık ama Aanholt pek gününde değildi.

Sağ kanata prime Garry Rodrigues hatta daha iyisi olan Abdul Kader Keita lazım. Dubois da çizgiden ziyade içe kat etmeyi seven profilde bir bek o yüzden içe kat eden bir sağ kanat ile oyunu genişletemeyiz.

lig için bulamadım ama başka bir yerden marcao nelson ve abdülkerimle karşılaştırdım

%

hava topu
abdülkerim 64
nelson 64
marcao 61
olsen 57

2li mücdaele
nelson 62
marcao 62
olsen 58
bardakçı 56

lig için bulamadım ama başka bir yerden marcao nelson ve abdülkerimle karşılaştırdım

%

hava topu
abdülkerim 64
nelson 64
marcao 61
olsen 57

2li mücdaele
nelson 62
marcao 62
olsen 58
bardakçı 56
Bence bu istatistiklerin hic bir anlami yok, forvetde kim oynuyordu kime karsi almis o kafa toplarini onun önemi var bazi liglerde forvetler kisa olur digerlerinde uzun.bazi stoperlere ikinci forvetleri verirler tutmalari icin onlarda genelde cok dolasan hizli ve kisa boylu olurlar o stoperin hava top istatistigi onun icin iyi cikar

Orta sahada baklava ya gecsek olmaz mi sizce? Bence en iyi yerimiz orta saha suan, kanatlar cok zayif, yani devamlilik olacak gibi degil kanatlarda.

Ajax ile kiyasladin demedim ki. Sen burada ajax ile kiyaslayanlara yorumunu yaptigin icin bende o kismini onlara yaptim.
Şöyle anlatayım. Aynı oyuncuları biz yetiştirsek, geliştirsek, aynı seviyeye getirsek asla o fiyatlara satamayız. Sayısız adam alıp bazılarını parlatıp yüksekten satıyorlar. Gidenler de iş yapmıyor, takımların ellerinde kalıyor ya da yedek kalıyor.

Çok şişirme bir kulüp o satış bedellerini asla haketmiyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt