TSL 2009/10 24. Hafta | Eskişehirspor 2-1 Galatasaray | 8 Mart | Maç Sonucu - Sayfa 88 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 24. Hafta | Eskişehirspor 2-1 Galatasaray | 8 Mart | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 24. Hafta | Eskişehirspor 2-1 Galatasaray | 8 Mart | Maç Sonucu

Öylesine değil ÖLESİYE sevdik be cimbomum.canınız sağolsun.

Cevap: TSL 2009/10 24. Hafta | Eskişehirspor 2-1 Galatasaray | 8 Mart | Maç Sonucu

Ümit Karan,Necati Ateş ve Volkan Yaman'ı kulüpten gönderen yönetimi KUTLUYORUM..Onlar birer maç kazanıp sevinebilirler ancak asla dönemeyecekleri bir yer var..O da GALATASARAY.....

Olur böyle puan kayıpları abartmayalım.Bir şeyde kaybetmedik,kaybetmeyiz de.Her maçı kazanıcak halimiz yok.Aynı zamanda her maçta mücadele edip,"ruhumuzu" ortaya koymak da mümkün değil.Konuşmak kolay ama yapmak zor bu olayları.

Bugün Eskişehir'de Eskişehir'i yenen kaç tane takım var zaten...

Leo Franco'nun yerine Carlos Kameni'yi,

Ayhan Akman'ın yerine Hamit Altıntop'u alacaksın.

Vargas ayarında iyi bir sol bek,

Sissokko ayarında bir orta saha bulacaksın seneye..

En fazla 25 mily. harcarsın.

Nerde ne kadar kupa varsa alırsın..

Kameni

Sabri Neill Emre Vargas

Hamit Elano Sissokko

Keita Arda

Baros

Federasyonun 7 yabancıya izin verirse,vermezse de dönüşümlü olurlar..

HAYALİMDEKİ KADRO ŞU AN BU..Özellikle orta üçlü..

Ne dersiniz ??

Galibiyetlerinle düşmedik ki peşine,mağlup olduğunda terkedelim,eğer en kötü gün bugünse bugün de inadına GALATASARAY .

ya bu maçta puan kaybetmemiz olasıydı zaten,fener bir önceki hafta istanbula keybetmesiyle bize eskişehire puan kaybedebilme kredisi açmış oldu yani fenerin bursa maçındaki 3-2 yenilgisinden sonraki aynı durumdayız +eskişehir maçınıda çıkardık aradan.ee daha nee derhal bu maçı unutup ankaragücüne konsantre olmalıyız.avantaj hala bizde yani hala herşey bizim elimizde.desteğe devam:D

Şu takımı Barcelona yaptık helal olsun bize.

bu kaybetmemiz olası molası olmamalıydı bu maçta işte. zaten adam gibi deplasmanların hiçbirinde kazanamamışımız. bildiğin anadolu takımı 11 kişi savunma yapan bu dandik eskişehir karşısında 3 puanı almalıydık çoook yazık oldu. saol hakem saol mehmet topal ve servet.

Zor hiçbir deplasmandan 3 puan çıakramıyorsak nasıl şampiyon olmayı düşünüyoruz? Beşiktaş, Fenerbahçe, Eskişehir, A.Gücü, Bursaspor, Kayseri...

Kredimiz vardı onu da daha ilk maçtan tükettik. Birşeyi zora sokmadan yapmayı beceremiyoruz Türk milleti olarak. Şimdi Bursa ve Fenerbahçe maçlarını kazanmak farz oldu.

Zor hiçbir deplasmandan 3 puan çıakramıyorsak nasıl şampiyon olmayı düşünüyoruz? Beşiktaş, Fenerbahçe, Eskişehir, A.Gücü, Bursaspor, Kayseri...

Kredimiz vardı onu da daha ilk maçtan tükettik. Birşeyi zora sokmadan yapmayı beceremiyoruz Türk milleti olarak. Şimdi Bursa ve Fenerbahçe maçlarını kazanmak farz oldu.

İlk cümlenden sonra şöyle bir soru sormak geldi aklıma. Şu an şampiyonluğu düşünmüyor musun? Düşünüyorsan neden böyle bir soru soruyorsun.:eek:

Haklısın. Deplasmanlarda iyi değiliz. Bunda Anadolu takımlarının bize karşı iyi bilenmesinin de etkisi var. İç sahadaki futbolumuzu dış sahaya taşıyamamamızın da etkisi var.

Takım mutasyon geçirmiş sanki anlayamadım.Geçen hafta Kasımpaşa'ya 4 atan şov yapan takımdan eser yoktu.İlk 11'de sadece Santos yerine Elano vardı yani öyle çok büyük bir değişiklikte yoktu.Ancak bana göre tam Santos'luk bir maçtı.Eskişehir'in defansını zaman zaman ileri çıkarttığı dakikalarda sol kanatta Arda'ya oranla daha süratli olan Santos olmalıydı.Çok laubali oynadık.

İlk golde bir hakem hatası vardı ama pozisyon öncesi laubalice yapılan paslar sayesinde gol geldi yani suçu kendimimizde aramamız lazım.Bazıları gibi herşeyi hakeme bağlamamak lazım.Mehmet Topal-Ayhan ikilisi çok kötüydü.Sezer dün rakip takımda çok etkili oynadı.Ancak düşünmemiz gereken şu rakibin sağbekine 2 gol nasıl attırılabilir bunun bir izahı var mı?

Hele 2.golün bir izahı olamaz soyunma odasından çıktık 2.yarı başladı 7-8 saniye tak gol.Böyle defans böyle ortasaha olmaz.Rijkaard'ın radikal kararlar alması lazım.Servet,Ayhan gibi oyuncular artık kulübede olmalılar.Haftaya daha iyi bir futbol bekliyorum ne olursa olsun..

İlk cümlenden sonra şöyle bir soru sormak geldi aklıma. Şu an şampiyonluğu düşünmüyor musun? Düşünüyorsan neden böyle bir soru soruyorsun.:eek:

Benim düşünüp düşünmem keşke bir fayda sağlasa futbolcular düşünüyor mu acaba? Eğer ligdeki biraz dirençli takımlara karşı bu deplasman grafiğimiz sürerse bu gidişle maalesef şampiyonluk zor. Sadece Kasımpaşa'yı, Denizli'yi yenerek şampiyon olunmuyor maalesef. Fark yaratan derbiler, bu deplasmanlar oluyor. A.Gücü'yle oynadıktan sonra Trabzon'a gideceğiz, sonra da Fenerbahçe maçı var. Fikstürümüz kolay değil. Eğer takımdaki bu rahatlık ve umursamazlık biran önce kalkmazsa benim de umutlarım giderek azalacak. Takımda o hırsı, kenetlenmeyi, havayı, konsantrasyonu görmek sitiyorum. Daha ilk maçtan kredimizi tükettik. Bu rahatlığı biraz da puan farkına bağlamak istiyorum ama göz ardı ettiğimiz bir gerçek var; Bursaspor. Yarın Kasımpaşa'yı devirdikten, Diyarbakır maçından da beleşten 3 puanı aldıktan sonra bizim 2 puan önümüze geçecekler. Her ne kadar ipi göğüsleyemeyeceklerini düşünsem de bu ligin şu anda en istikrarlı, en formda takımı olduğu gerçeğini değiştirmez. Futbol bu, belli olmaz. Belki de geçen sene Sivas'ın yapamadığını yapabilirler, keza Sivas'a göre daha oturmuş, daha tecrübeli, ne yaptığını daha iyi bilen, daha pozitif oynayan bir takım. Umuyorum takımda o 2 sene önceki kenetlenmeyi, havayı bir daha görürüz. Şampiyonluğa inancım her daim var, bu inancı futbolcualrda da görmek istiyorum sadece.

1-GALATASARAY - 73

2-BURSASPOR - 72

3-BEŞİKTAŞ - 72

4-FENERBAHÇE - 71

Lig böyle biter bence..Son hafta Bursa'da şampiyonluk maçı oynanır.BİRAZ DUYGUSAL OLDU AMA :))))))))))))))))

Rijkaard maça hatalı bir kadroyla çıktı. Maçın başında da söylemiştim. Ayhan,M.Topal,Elano üçü birlikte orta sahada iş yapamaz.

Yine "kontrollü oynamaya çalışmak" hatasına düştük. Becerebilsek eyvallah,ama Rijkaard bunu görmeliydi,Kasımpaşa maçında ölümüne 3 puana oynayan Galatasaray vardı. Diğer maçlarda ise bunu beceremeyen bir Galatasaray ve sonuç puan kaybı. Umarım rıjkaard geçte olsa artık bunu farkeder.

Evet şampiyonluk yarışında çok önemli bir 3 puan kaybettik. Maç öyle bir gelişti ki son dakikalarda bir gol atıp beraberliği sağlasak ona bile sevinecektik. Birde Eskişehir fobisi çıktı başımıza. Hakem bir hayli kötü maç yönetti ama buna bağlamamak lazım ki gerçekleri görebilelim dün takım olarak çok kötüydük ilk yarının sonlarında yediğimiz gol tamamı ile acemiceydi. Bir türlü iyi kapanan takımları açmayı başaramıyoruz fakat bir gerçek var ki her zaman karşımızda Kasımpaşa gibi bir takım bulamayız.

Ama dünkü maçı bir daha oynayamayacağımıza göre önümüzdeki maçlara odaklanmalıyız lideriz herşey bizim elimizde.

Üst Alt