TSL 2009/10 24. Hafta | Eskişehirspor 2-1 Galatasaray | 8 Mart | Maç Sonucu - Sayfa 87 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 24. Hafta | Eskişehirspor 2-1 Galatasaray | 8 Mart | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 24. Hafta | Eskişehirspor 2-1 Galatasaray | 8 Mart | Maç Sonucu

hakem maça direk etki etmiştir millet.o elle oynadığı pozisyonda 4.hakemle birlikte 3 hakemin görüş açısında ama ne yazıkki vermedi bülo.aynı bülo adem sarının daha zor görülebilinecek elle oynamasını şeytan gibi gördü ama.yazıklar olsun.dün şekip denilen karaktersiz çıkıp saçmaladı bugünde bunlar oldu.alın size tsl alın size türk futbolu.

Cevap: TSL 2009/10 24. Hafta | Eskişehirspor 2-1 Galatasaray | 8 Mart | Maç Sonucu

ya bırakalım bu ağızları futbol futbolcu ve takım isimleriyle oynanmıyor malesef.rakipden daha fazla mücadele edeceksin bir kere daha fazla koşacaksın.futbolda kazanmakda kaybetmekde var elbet.haftaya fener kaybedip biz yine kazanınca yine 1 haftada u dönüşü yapıp kendimizi şampiyon ilan edeceğiz.10 hafta var ummadık takım umulmadım maçlarda puanlar kaybedecek daha.yani sadece takımımızı desteklemeye devam edelim taki 34. haftanın son düdüğü çalıncaya kadar.

Renktaşlar hiç üzülmeyin bu takım sezon sonu şampiyon olur.Bu yazımı lütfen herkes masaüstünde metin belgesi açıp kaydetsin herkese iyi geceler.

bakın koray kariyere ve kazanmaya aç bir futbolcu.elle düzeltmesini bir kenara bırakalım ilk golde 2.golündede varmıydı bugün takımımızda bu denli istekli,hırslı ve aç futbolcu.bir an için messi kesilmiş başımıza dedim:)

arda'da büyük bi düşüş var bu sezon anlayamadım gitti.

Yav neden oynayamıyoruz anlamıyorum. Sorun ne ben çözemiyorum. Forvet geldi hala pozisyon sıkıntısı. Hala bi Eskişehir deplasmanında galibiyet alamıyoruz. Kim garanti edebilir diğer deplasmanda kazanacağımızı..

Servet kötü , Topal çok kötü , Jo iyi değil , Arda iyi değil ve Keita kötüydü.

Yav neden oynayamıyoruz anlamıyorum. Sorun ne ben çözemiyorum. Forvet geldi hala pozisyon sıkıntısı. Hala bi Eskişehir deplasmanında galibiyet alamıyoruz. Kim garanti edebilir diğer deplasmanda kazanacağımızı..

azmetmediler bizimkiler onlar kadar,yada onların azmi bizimkilerin azmine baskın çıkdı.hepsi bu:)

bursa diyarbakırmacından 3 paun aldı dielim kasımpasa berabere bıterse puan puana gelıyo bizle 1.kim oluyo genel avaarjamı bakılıyo

Neden oynayamadık? Çünkü 90dk boyunca bizimkiler eskişehirlileri sırtında taşıdı resmen. Ben böle birşey görmedim rızada yandan yapış yapış diye bağırıp duruyordu. Bir ara Jo ile vuckoyu siyam ikizi sandım ben. Sonuç olarak hem kendi kalemize attık ilk gölü hemde hakemde göz yumdu sağolsun. Zaten hata yapan kaybedicekti sonuç olarak kaybettik.

Bu takımın ceketi bile yenmesi gerek Eskişehir'i.

antuvari bir cevp olmuş renkdaş.hani diyolarya sahaya 11 çubuklu forma atsak yeter bunlara falan:D

adamlar niye galatasaray maçında aslan kesiliyo,mesela koray niye Galatasarayda oyanamak varken eskişehirde oynasın.adam azmediyo,kendini zorluyo,son zerresine kadar yapabileceğini yapmaya çalışıyo,aç adam kariyere belkide büyük klübe gelip daha yüksek ücretlere top koşturmak istiyo adam şan şöhret istiyo,adı gaztelere büyük puntolarla yazılsın istiyo,bize böyle yerliler lazım işte,yabancı sınırlaması kalkmadıktan sonra.

antuvari bir cevp olmuş renkdaş.hani diyolarya sahaya 11 çubuklu forma atsak yeter bunlara falan:D

adamlar niye galatasaray maçında aslan kesiliyo,mesela koray niye Galatasarayda oyanamak varken eskişehirde oynasın.adam azmediyo,kendini zorluyo,son zerresine kadar yapabileceğini yapmaya çalışıyo,aç adam kariyere belkide büyük klübe gelip daha yüksek ücretlere top koşturmak istiyo adam şan şöhret istiyo,adı gaztelere büyük puntolarla yazılsın istiyo,bize böyle yerliler lazım işte,yabancı sınırlaması kalkmadıktan sonra.

Sadece azimle sınırlı yeteneklerle olmuyor be renkdaş. Bunu bariz görüyoruz sıradan orta saha oyuncularımız sayesinde. Mustafa Sarp'ta hırslı, azim var ama yetenek bi yere kadar gidiyor. Adamın kapasitesi belli. Yabancı sınırlaması bizi mecbur bırakıyor böyle oyuncularla oynamaya. Sonrada türkiye liginden şampiyonlar ligi şampiyonu çıkmaz diyorlar. Yetenekleri üst düzey olan türk sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Onlarda avrupayı tercih ediyor zaten. Gerek maddi yetersizlik olsun, gerek kariyer olsun pek tercih etmiyorlar Türkiyeyi. Belki haklılarda kimse bişe diyemeyiz. Türk oyuncusuna bu güne kadar gerekli özeni gösterdi bu lig. Ama malesef hiç bir aşama kaydedemedi. Çok süper bi Türk Jenerasyon gelmedikten sonra veya yıldız türk oyuncuları bi şekilde ikna edip türkiyeye getirmedikten sonra büyük bi başarı olacağına inanmıyorum. Sadece yamalı bölgeleri yabancı oyuncularla kapatmaya çalışıyoruz. Bir tarafı kapatsan öteki taraf çıkıyor. Bu böyle sürer gider...

2 maç üst üste çıkaramayan bir takıma sahibiz.. Olmadık hatalarla maçın ve avantajın içine ettik.. Bir kerede çıksalar mücadele, pozisyon, kaçan goller olsa yenilsekte koymayacak..Ama nerdee.. Ruhsuz silik bir futbol ve kaçan onca puan..Beğenmediğimiz Beşiktaş bile bir hafta kazanıp şampiyonluğa ortak olabiliyor.. Biz 2 hafta kaybetsek 3.lüğe düşeriz.Bu da nasıl bir iştir ben anlamam.. Şu deplasmanda maç kazanamama olayını artık sona erdirsek ne güzel olacak.. Bıktık artık yahu.. Hep aynı senaryo..1 ileri bir geri.. birde şampiyonluğuda geçtim Şampiyonlar Ligi var ki ahh ahh:(

ya bırakalım bu ağızları futbol futbolcu ve takım isimleriyle oynanmıyor malesef.rakipden daha fazla mücadele edeceksin bir kere daha fazla koşacaksın.futbolda kazanmakda kaybetmekde var elbet.haftaya fener kaybedip biz yine kazanınca yine 1 haftada u dönüşü yapıp kendimizi şampiyon ilan edeceğiz.10 hafta var ummadık takım umulmadım maçlarda puanlar kaybedecek daha.yani sadece takımımızı desteklemeye devam edelim taki 34. haftanın son düdüğü çalıncaya kadar.

Çok doğru. Dün Eskişehir Atatürk Stadyumunda izledim maçı. İlk 40 dk. pozisyon yoktu. Eskişehirspor kapandı ve bekledi, sağ tarafı çökükdü, koray gole kadar o kadar kötü oynadı ki(golden sonra açıldı). Riijkaard oraya bir müdahale yapsaydı yada Dos Santos'la başlasaydı %1000 golü bulurduk. Sonra savunmamız baskıyı yedi,abuk sabuk pas hataları,Servetle-Caner'in anlaşmazlığı ve gol. 2. yarı tam bir kabus yine. 2-0'dan sonra tribünlerdeki o coşku taraftarada yansıdı ve maçı eskişehirspor'dan almamız çok zorlaştı. Zaten top oynamıyoruz yani. Tamam hakem çok kötü yöneti maçı ama top oynamadık dün. NTVSPOR'da Sergen diyor zemin çok kötüydü diye,yok öyle birşey zemin gayet iyiydi. Son olarak Rijkaard takımla çok oynamaya başladı gibi geliyor bana, buda takımımıza zarar vermez umarım.

nedir bu eskişehirden çektiğimiz ya. halbuki bi numara yok bu takımda. bizimkilere ne oluyo bu deplasmanlarda anlamış değilim. yani bu topal,servet,leo ayhan bunlarla olmuyo. ilk gole dikkat edin topal kaptırıyo servet efendi koşana kadar koray alıyo topu zaten kalenin 5-10 metre sağ dışında duran leo da al at diyo . seneye adam gibi 2 orta saha alınsın başka da bişeye gerek yok bence. gelen her top defansla karşı karşıya. lanet olsun ya. bi de ayrı bi konu çok özür diliyorum. bu elano düz taban mıdır nedir :D ilk 6 haftada o yoktu gelene gidene 4-5 atardık. o geldi arda da bozuldu. geçen hafta mesela yoktu gene 4 attık. geldi ve gene gol yollarında zorlandık. elano kötü demiyorum kızmayın ama biraz düz taban galiba :D

İyi oynayıp kazanamamakla kötü oynayıp kazanamamak arasında çok fark var. Bütün hamleleriniz doğru olur ama şu veya bu sebepten bir türlü kazanamazsınız. Bu insanın o kadar zoruna gitmez. Bu maçta bazı hamleler yanlıştı. Bu yanlış hamleler bu yıl içinde zaman zaman yapıldı ama hala ısrar ediliyor. Sonuçta kaybetmeye devam ediyoruz.

Kritik maçları kazanamıyoruz. Bu bir gerçek. Bu tür puan kayıpları normal karşılanmalı ama asıl düşünülecek nokta ortada futbol adına yapılan hiçbir şeyin olmaması. Bunun nedeninin teknik heyetin kadro seçimindeki tercihine bağlıyorum.

Israrla üzerinde durduğum bir konu var, bunu bir kez daha ifade etme gereği duyuyorum. Hangi amaç ve gerekçe ile olursa olsun veya hangi sebeple olursa olsun Arda sol kanatta oynatılmamalı. Arda'nın sol kanatta oynatılması ancak onun kaletisinde başka bir oyuncunun orta alanda mecvut olmasıyla mümkündür. İsteyen istediği kadar aksini iddia etsin bu bir realite. İstatistiklerle sabit. Bunda ısrar etmek şapkadan tavşan çıkarmak gayretiyle eşdeğerdir.

Bir diğer hususta kazanan kadroda ısrar edilmemesi. Takım içindeki bir-iki değişiklik bütün takıma sirayet ediyor. Takımın düzeni ahengi bozuluyor. Düzelecek diye umut ediyor ve bekliyoruz. Başka da yapacak bir şey yok.

Dün akşamki maçta iyi diyebileceğimiz bir futbolcumuz yoktu.Yalnızca Giovani girdikten sonra birşeyler yapmaya çalıştı.Takım olarak isteksiz ve kötüydük.Takım bu kadar kötü olunca yenilgi de kaçınılmaz oluyor.Eğer ben şampiyonluğa oynuyorum diyorsan bu tarz fırsatları kaçırmayacaksın.Bu maçın yorumu falan olmaz çünkü takımda ne bir oynama arzusu ne de oyun görebildim.Servet artık dinlendirilmeli.Bizim geri dörtlümüz kesinlikle Sabri Emre Neill ve Hakan şeklinde olmalı.Ortada avantaj falan kalmadı.Bu ligin gizli lideri Bursaspor'dur.Herşeyden önce oynama arzuları var.Eğer bir adım öne çıkıp şampiyon olurlarsa kesinlikle ayakta alkışlarım.Futbol ciddiyetsizliği affetmez.Dün gece ciddiyetten gayet uzak laubali bir takım vardı sahada.Değil avantaj bana göre dezavantaj konumuna geldik.Daha Trabzon'la dışarıda oynayacağız.Bursa takır takır oynarken içeride rahatça yenebileceğimizden nasıl bahsedebiliriz?Ya da Fener maçları ne zaman kolay geçmiş?Bir de Arda verdiği röportajda diyor ki sadece ufak bir avantaj kaybettik.Bence çok büyük kayıp verdik.Çıkıp mücadele etmeden,o formayı en az rakip takım kadar terletmeden maçlar kazanılmaz.Eğer şampiyon olacağız deniliyorsa.Yok eğer şampiyonluk hedeflenmiyorsa o zaman bu kadro neden kuruldu?Bir hafta içinde bir takım bu kadar değişemez.Herkesin oturup şapkasını önüne alması lazım

bizim takımda oynamayı haketmeyen bu takıma yakışmayan futbolcular var. sene sonunda bunlarla yollarımızı ayırmak mecburiyetindeyiz artık. çünkü bu futbolcular seneye 50 bin kişinin önünde tt arena ya çıkmamalılar. kim bunlar: birincisi servet: ne kadar iyi mücadele ederse etsin yer tutmasını bilmeyen top kullanmasını bilmeyen her an hataya müsait saatli bir bomba. ikincisi: mehmet topal, dikkat ettinizmi bilmiyorum ama adamın yediğimiz çoğu gollerde bireysel olarak müthiş bir katkısı var, inanılmaz hatalar yapıyor, ve hücum gücüde zaten yüksek değil. üçüncüsü: ayhandır, çünkü artık eski temposu ve dayanıklılığı yok, yalandan giriyor toplara iyi bir kesici de değil kesinlikle. seneye kesinlikle kaliteli adı batsın emre tarzında oyunu çift yönlü oynayabilen bir önliberoya kesinlikle ihtiyaç var arkadaşlar. son parantez de ardaya, müthiş yeteneğini bu kadar kötü kullandığı için ve takıma resmen el freni vazifesi yaptığı için ayrıca tebrik etmek lazım nasıl başarıyorsun diye.

Deplasmanda maç kazanamadan nasıl şampiyon olunacak bunu çözebilmiş değilim. Böyle giderse her deplasman tehlike. İçerde de fener ile bursa maçları var. Bu futbolla nasıl olacak?

Bizi çözmenin yolu basit. Savunmanın önüne 3 adamı dikiyolar bizimkiler zaten top çıkaramıyo. Rakibin basmasına da gerek yok kendi kendilerine topu kaybediyorlar. Böyle büyük takım olunmaz. Kötü oynamak her takımın hakkı ama kötü oynamanında bir adabı var mahalle takımı gibi gol yemek de ne demek???

Rijkaard sağolsun hep başımızda olsun ama artık korkmasın lütfen... Biz geçen haftaki takıma Elano gelse ne güzel olur derken gitti Dos Santos'u kesti bu seferde takımdan adam kendini buldu oynayacak derken. Zaten sezon sonuna kadar kalıcak bu adam hazır formunu da yakalıyor işte niye kesersin ki? Adam zaten bize bu maçlarda lazım.Ayrıca daha çok orta saha adamı ile çıktık da bişey mi değişti. Ortaya diktiği kazıklar kendi aralarında paslaşırken golü yedik. O kazıkları oraya dikmese de gol yerdik zaten.

Emre - Neill ikilisi de 2 maç oynatıldı ağzımıza iki parmak bal çalındı tamam o kadar.Yine azap dolu maçlara geri döndük. Kayseri maçında da pres yedik savunmaya ama Emre kendini ve haddini bildiği için oyunu geriden Neill kurdu ve zaman zaman Kayseri baskısını aştık. Peki dün akşam ne oldu? Servet yine alıştığımız özlediğimiz (!) günlere geri döndürdü bizi...

Artık elimizde dua etmekten başka çare kalmadı. Dua edicez Mehmet Topal - Ayhan - Mustafa - Barış'dan kim oynuyosa o akşam iyi oynayacak ve bizi yakmayacak. Rijkaard'ın da elinden bu orta sahalarla kadarı geliyor çünkü.

Üst Alt