TSL 2009/10 Sezonu 1. Hafta | Gaziantepspor 2-3 Galatasaray | 9 Ağustos | Maç Sonucu - Sayfa 60 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 1. Hafta | Gaziantepspor 2-3 Galatasaray | 9 Ağustos | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 1. Hafta | Gaziantepspor 2-3 Galatasaray | 9 Ağustos | Maç

Bende beğendim dün Sarp'ı.Topal ile ön libero için çok sıkı bir rekabete girecekler.Bunlara Ayhan Barış ve Linderoth'da eklenecek.

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 1. Hafta | Gaziantepspor 2-3 Galatasaray | 9 Ağustos | Maç

Görecez bakalım.Bu mesajlarını kaydettim 5 bir yerde oynadıktan sonra PM ile yollucam sana.Ayrıca diğer 4 oyuncu ile hiçbir ilgisi yok kewell'ın bunu anlayamıyormusunuz Kewell sol kanadın sahibi.Zaten senin saydığın 4lü ilk 11 Arda ve Elano'nunda ortada oynuyacağı kesinken sol forvete Kewell Aydın Serdar kalıyor e bunlardan hangisi oynar tabikide hazır bir kewell.Niye bukadar diretiyorsunuz anlayamıyorum.

Evet 3-4 hafta sonra görüsücegiz dedim gibi besi birden oynar oynamsinada diyarbakir veya natanyaya karsi samiyene yenilmeye gelen takimlara karsi oynarsin ama iyi kötü isim sayibi bir takima karsi oynayamayiz ;)

Bazılarımız Mustafa Sarp'ı beğenmiyor olabilir. Hatta düz topçu olduğunu da söyleyebilir. Mustafa Sarp'a imza attırdığımız gün, takımda çok süre alacağını ve faydalı bir oyuncu olacağını söylemiştim. Bunu atacağı goller için falan değil, takıma vereceği artıları ve enerji için söylemiştim. Ama şöyle bir gerçek var ki Rijkaard ve ekibinin oyun sisteminde Mustafa Sarp belli bir bölgeye hapsediliyor ve oranın emniyet sübabı olarak sigorta görevi görüyor.

Dünkü maçta Arda'dan sonra en iyi adam kimdi diye sorsalar hiç düşünmeden Mustafa Sarp derdim. Elimin altında LİG TV olduğu için ne zaman ne yapmış, nasıl pozisyon almış daha ayrıntılı bir şekilde görebilme şansımız oluyor. Mustafa Sarp acayip bir topçu. Olumlu anlamda. Geçmişte oynadığı oyunu oynamıyor, hocasının istekleri nedeniyle. Normalde sürekli hızlı koşular yapan, takımına enerji katan oyuncu, bir sigorta oyuncusu haline getirilmiş. Bu öyle ince bir görev ki, sadece defans ve orta saha kurgusunu birbirine bağlamak zorunda değil, aynı zamanda defansta boşluk olduğunda o boşluğu doldurmak, orta sahada boşluk olduğu o zaman da orayı doldurmak zorunda. Yaptığı görev tam bir pozisyon bilgisi ve futbol aklı da istiyor.

Çok doğru özellikle erciyesteki sarpı izlediyseniz dahada belli olur..

Bazılarımız Mustafa Sarp'ı beğenmiyor olabilir. Hatta düz topçu olduğunu da söyleyebilir. Mustafa Sarp'a imza attırdığımız gün, takımda çok süre alacağını ve faydalı bir oyuncu olacağını söylemiştim. Bunu atacağı goller için falan değil, takıma vereceği artıları ve enerji için söylemiştim. Ama şöyle bir gerçek var ki Rijkaard ve ekibinin oyun sisteminde Mustafa Sarp belli bir bölgeye hapsediliyor ve oranın emniyet sübabı olarak sigorta görevi görüyor.

Dünkü maçta Arda'dan sonra en iyi adam kimdi diye sorsalar hiç düşünmeden Mustafa Sarp derdim. Elimin altında LİG TV olduğu için ne zaman ne yapmış, nasıl pozisyon almış daha ayrıntılı bir şekilde görebilme şansımız oluyor. Mustafa Sarp acayip bir topçu. Olumlu anlamda. Geçmişte oynadığı oyunu oynamıyor, hocasının istekleri nedeniyle. Normalde sürekli hızlı koşular yapan, takımına enerji katan oyuncu, bir sigorta oyuncusu haline getirilmiş. Bu öyle ince bir görev ki, sadece defans ve orta saha kurgusunu birbirine bağlamak zorunda değil, aynı zamanda defansta boşluk olduğunda o boşluğu doldurmak, orta sahada boşluk olduğu o zaman da orayı doldurmak zorunda. Yaptığı görev tam bir pozisyon bilgisi ve futbol aklı da istiyor.

Ne alakası var dememek lazım. Çok alakası var. İkinci yarı bir pozisyonda Servet ileri taşıdı topu, forvete kadar aktı ve o top aniden Antep atağı olarak geri döndü. Stoper bölgemiz dağılmış, o bölgede sadece Gökhan Zan kalmıştı. Servet'in alanı boştu ve orada biri kademeye girmezse büyük bir açık olacaktı. Aynı esnada hem ortadan, hem sağ hem de sol kanattan da Antepli oyuncular geliyordu. Bu yüzden Sabri ve Hakan Balta da Servet'in boş bıraktığı bölgede kademeye giremezlerdi. Mustafa Sarp bir anda Servet'in bölgesine girmiş ve direkt 4'lü savunma kurulmasını sağlamıştı.

Aslında Mustafa Sarp çok ince işler yapıyor. Çok sade ve gösterişsiz oynuyor. Çalım manyağı bir oyuncu olmadığı için ne kadar ince görevleri yerine getirdiğinin farkına bile varmıyoruz. Halbuki Rijkaard'ın verdiği görevleri yerine getiremeseydi şu ana kadar en çok forma şansı bulan oyunculardan biri olmazdı.

Ayrıca attığı gol için de tebrikler. Golü attıktan sonra taraftarlarımıza doğru kalbine ilham ve ruh dolu bir şekilde yumruk vura vura gitti ya, tamamdır. Bu adam Galatasaraylı... Karakterli ve içten bir delikanlı.

Suraya imzami atmadan yapamicam: + 1905

Halbuki Rijkaard'ın verdiği görevleri yerine getiremeseydi şu ana kadar en çok forma şansı bulan oyunculardan biri olmazdı.

Arti Mustafayi macin adami secmezdi. Hele Ardanin yaptiklari ortadayken.

Dün bende Mustafa Sarp'ı beğendim. Denildiği gibi işini ince yapıyor ve fazla göze batmıyor bu yüzden kimse mükemmel oynadı diyemiyor.

Ama onun dısında bu adam konusmayı biliyor gerçekten. Her maç sonunda verdiği röportajları izliyorum gerçekten nasıl konusacagını biliyor. Birde sabriye bakıyorum konusurken ne dedigini anlamıyorsun. Futbolcular arasında iyi ve mantıklı konusanıda bulmak zor.

Sanırım mustafa bu konuda kendini geliştirmiş.

Dün bende Mustafa Sarp'ı beğendim. Denildiği gibi işini ince yapıyor ve fazla göze batmıyor bu yüzden kimse mükemmel oynadı diyemiyor.

Ama onun dısında bu adam konusmayı biliyor gerçekten. Her maç sonunda verdiği röportajları izliyorum gerçekten nasıl konusacagını biliyor. Birde sabriye bakıyorum konusurken ne dedigini anlamıyorsun. Futbolcular arasında iyi ve mantıklı konusanıda bulmak zor.

Sanırım mustafa bu konuda kendini geliştirmiş.

Çünkü onun için de belli bir zekaya ve kendini geliştirmeye ihtiyaç var. Misal Arda neden çok güzel konuşuyor? Akıllı ve zeki bir çocuk olduğu için. Kendisini çevreye karşı adapte edebiliyor ve belli bir bilgi birikimi var. Bu birikimi olmasa iki lafı bir araya getiremez. Mustafa Sarp karakter olarak da çok karakterli bir çocuk. Aynı zamanda zeki. Ne görev versen yapar. İçten oynar. Terini döker. Görevinden kaytarmaz. Şu ana kadar yaptıkları da hep kendisine verilen görevler nispetinde şekillenen şeyler.

Denildiği gibi Rijkaard'ın istediği gibi oynamasaydı bu kadar övülmezdi kendisi tarafından. Neredeyse hatasız oynadı. İkinci yarı tek bir hatası dışında. Bir pozisyonda pası çok kısa düşmüştü ve Antep atağa kalkıyordu. Onun haricinde göze batan bir hatasını görmedim.

Çünkü onun için de belli bir zekaya ve kendini geliştirmeye ihtiyaç var. Misal Arda neden çok güzel konuşuyor? Akıllı ve zeki bir çocuk olduğu için. Kendisini çevreye karşı adapte edebiliyor ve belli bir bilgi birikimi var. Bu birikimi olmasa iki lafı bir araya getiremez. Mustafa Sarp karakter olarak da çok karakterli bir çocuk. Aynı zamanda zeki. Ne görev versen yapar. İçten oynar. Terini döker. Görevinden kaytarmaz. Şu ana kadar yaptıkları da hep kendisine verilen görevler nispetinde şekillenen şeyler.

Denildiği gibi Rijkaard'ın istediği gibi oynamasaydı bu kadar övülmezdi kendisi tarafından. Neredeyse hatasız oynadı. İkinci yarı tek bir hatası dışında. Bir pozisyonda pası çok kısa düşmüştü ve Antep atağa kalkıyordu. Onun haricinde göze batan bir hatasını görmedim.

Sarpın da en büyük sıkıntısını gene kendisine Rijkaard tarafından verilen görev oluşturuyor. Sıkıntı derken, burada yapılan eleştirilerden bahsediyorum, yoksa eminim Rijkaardın bu kadar gözündeyken bir sıkıntısı yoktur:D Yerinde çakılı kalan bir oyuncu olduğu konusunda bile yorumlar var. Gerçekten kesici özelliğini, sert yapısını aklıyla beraber kullanabilen bir adam Sarp. Netanya maçında da defansta özellikle bir pozisyonda kademeye girişi ve etrafındakileri de yönlendirmesi bile belli ediyordu.

Ben bu yüzden sık sık Topalla forma savaşı vereceğini yazıyorum, şimdiye kadar ciddiye alan olmuyordu tabiki. Topal kadar kesici olmasa bile, futbol zekası çok üst seviyelerde, paslarını daha akıllıca kullanıyor, şaşırmamak lazım Topalı yedek bırakmasına.

Diğer bir artısı, duran top organizasyonlarında arkaya sarkmadaki özelliği, belliki Rijkaard da Mustafa için böyle düşünüyorki, bunun üzerine çalışılıyor. Hem bonservisi olmayan hem de yüksek bir maaş almayan bir adam için çok fazla özellik Sarpta buluşmuş, bunların yanında Galatasaraylılığı ve düzgün karakteri ile umarım taraftar daha objektif izler ve benimser.

Bencede Topali yedek birabilir topal cok kaliteli cok yetenekli fudbolcu fakat son seneler hic üstüne koymuyor hep yerinde sayiyor kendini biraz olsun gelistirmiyor

Mustafa'da birde Linderoth gibi topu fazla dürtmeden,takımın hızın kesmeden paslar verirse Mehmet Topal'ı keser.Linderoth sakatlanmasaydı biz orta sahayı daha çabuk geçerdik.

Mustafa'da birde Linderoth gibi topu fazla dürtmeden,takımın hızın kesmeden paslar verirse Mehmet Topal'ı keser.Linderoth sakatlanmasaydı biz orta sahayı daha çabuk geçerdik.

ZAten hepimiz Linderoth konusunda hem fikiriz ama yapacak birşey yok yani adamın ki harbiden şanssızlıktan öte birşey. Galatasaray'a gelene kadar hiç sakatlanmayan bir adam geldi geleli 2 senedir sakatlıktan kurtulamadı. İnsallah bu son sakatlıgı olur 1 ay sonra dönecegi söyleniyor. Ondan sonra takımda bankolar arasına girer bizde böylece ayhan mı oynayacak barış mı oynayacak tartışmasına girmemiş oluruz

Bencede Topali yedek birabilir topal cok kaliteli cok yetenekli fudbolcu fakat son seneler hic üstüne koymuyor hep yerinde sayiyor kendini biraz olsun gelistirmiyor

Yok artık okadarda değil.Topal'ı kesemez geçen seneki şampiyonlukda ortasahanın yükünü tek başına çekti.Ayrıca üstüne koyamıyor demişsin hangi çalıştığı hangi td ile oyunun üstüne koyabilirki Skibbe ilemi Bülent ilemi şuan Dünyanın en iyi tdlerinden biri FR ve en iyi 2.adamı neeskens var.

Çünkü onun için de belli bir zekaya ve kendini geliştirmeye ihtiyaç var. .

Ekşisözlükten alıntı..

23 subat 2008 fener-bursa macindan sonra tv'de yaptigi mac sonrasi yorumuyla kendine hayran biraktirmistir beni. onumuzdeki maclara bakicazdan farkli olarak gerekli cikarimlari duzgun cumlelerle akici sekilde anlatti. alisik olmadigim bi durum sahsen...

bu geceki fener bursa maçndan sonrada tipik türk futbolcusu maç sonu demeçlerinden (nasıl bir şeyse) çok çok farklı konuşmuş helal dedirtmiştir.

sahaiçi becerilerini bilmem ama bu akşamki aklıbaşında konuşmasıyla beğenimi kazanmış futbolcu. türkiye'nin özellikle 3 büyüklerin işini iyi yaparken işinin bir parçası olan kendini ifade edebilme becerisine de sahip futbolculara ihtiyacı var. sırf bu neden için bile fenerbahçe'de görmek isterim kendisini. hem n'olacak... en azından basın sözcüsü olur.

Yok artık okadarda değil.Topal'ı kesemez geçen seneki şampiyonlukda ortasahanın yükünü tek başına çekti.Ayrıca üstüne koyamıyor demişsin hangi çalıştığı hangi td ile oyunun üstüne koyabilirki Skibbe ilemi Bülent ilemi şuan Dünyanın en iyi tdlerinden biri FR ve en iyi 2.adamı neeskens var.

Ne yükü cekdi allah askina yapma ya kactane maca cikdi gecen sene orta sahadaki bütün yükü AYHAN CEKTI !!

Hangi TD ile üstüne koysaydi diyorsun komik oluyor Arda nasil üstüne koyuyor ya 3 senedir topalda bunu göremiyorum yerinde sayiyor cok severim topali ama öyle aman aman bir oyuncu degil öne dogru sifir shut sifir pass yüzdesi iyi degil bunlarda kendini gelistirmiyor Topalin tek artilari cok kosuyor ve iyi bir kesici ;)

Bravo Aslanlar.

Süper oynadık,Arda yine takımı sırtladı.

Ayrıca yediğimiz gollerde de pek üzüntülü değilim.

İlkinde Souza ağları deldi,yapacağımız bir şey yoktu.İkincisi de Sabrinin ayılığı.. :D

Ne yükü cekdi allah askina yapma ya kactane maca cikdi gecen sene orta sahadaki bütün yükü AYHAN CEKTI !!

Hangi TD ile üstüne koysaydi diyorsun komik oluyor Arda nasil üstüne koyuyor ya 3 senedir topalda bunu göremiyorum yerinde sayiyor cok severim topali ama öyle aman aman bir oyuncu degil öne dogru sifir shut sifir pass yüzdesi iyi degil bunlarda kendini gelistirmiyor Topalin tek artilari cok kosuyor ve iyi bir kesici ;)

Geçen sene derken şampiyon olduğumuz seneden bahsetmiştim :D

Herkes defansa takmış ama antepe pozisyon vermedik golleri nasıl yediğimiz ortada Okan arkadaşa katılıyorum..

G.zanı çok beğendim ama adamın adı çıkmış övülmüyor veya hep hatalı bulunuyor..Şuan dünkü performansını başkası gösterse methiyeler düzülmüştü..

Herkes defansa takmış ama antepe pozisyon vermedik golleri nasıl yediğimiz ortada Okan arkadaşa katılıyorum..

G.zanı çok beğendim ama adamın adı çıkmış övülmüyor veya hep hatalı bulunuyor..Şuan dünkü performansını başkası gösterse methiyeler düzülmüştü..

Beğenmene şaşırmadım çünkü meira bizdeykende hep beğeniyordun.Hatta forumu birbirine katmıştın:D

Beğenmene şaşırmadım çünkü meira bizdeykende hep beğeniyordun.Hatta forumu birbirine katmıştın:D

Meirayı beğenmekle Gökhanı beğenmenin aynı kategoriye girebileceğini pek sanmıyorum. Meira sadece dikiş tutturamadı bizde, Popescudan sonra geriden oyun kurabilen ve o kalitede tek adamdı.

Üst Alt