TSL 2009/10 Sezonu 11. Hafta | Galatasaray 2-0 Sivasspor | 1 Kasım | Maç Sonucu - Sayfa 35 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 11. Hafta | Galatasaray 2-0 Sivasspor | 1 Kasım | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 11. Hafta | Galatasaray 2 - 0 Sivasspor | 1 Kasım | Maç Son

Sarp, barış ve sabri çok iyiydi.. Arda gene çok pasifti.. Artık beynine format atması lazım kaptanımızın... :gs:

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 11. Hafta | Galatasaray 2 - 0 Sivasspor | 1 Kasım | Maç Son

Demek ki neymiş kimse 1 maçla şampiyon olamazmış

Malesef takım yine aynı, yine aynı. Bu maçta tek fark gol yemeyişimizdir. Öyle görünüyor ki, rakip biraz bastırıp/yüklenip gol atmadığı müddetçe biz kazanacağız. Rakiplerimiz biraz yüklense, defansımız gol yemek için zaten hazır duruyor. Sahada top ayağına yakışan, isabetli pas atan ve atabilen, topu topu 2-3 topçu var.

Barış bana göre kesinlikle futbolu bırakmalı. Spor yapacaksa, daha bir çok spor dalı var. Ben kendisinden, yedek kaldığı dönemlerin ardından forma şansı bulunca, inanın çok şeyler bekliyordum. Ama adam tamamen futbolu unutmuş. Sabri, Hakan Balta, Servet, Mehmet, Mustafa'nında barıştan pek fazla bir farkı yok malesef.

Peki kiminle oynayacağız? İzlediğimiz bir Arda vardı, onada bi haller oldu her ne hikmetse. Her ne kadar, kaptanlık verildiği dönemlerde bu kararın doğruluğunu tasvip etsekte, gelinen şu aşamada, bu kararın çok erken verildiğini hepimiz açıkça görüyoruz.

İkinci devre süratle acil önlemler alınmadığı müddetçe, bu oyuncular ve oyun tarzıyla şampiyon olabileceğimizi zannetmiyorum..

Hocam bu yazdıklarında ciddi misin?

90 dk. GS pres yaptı ve hiçbir an baskı yemedi. Orta saha böyle oldukça gol pzoisyonu vermeden maç bitirir gol de yemeyiz.

Galatasaray bu sezon ki Tek Sonucu belli olan maç oynadı . Sonucu belli derken geçen hafta G.Antep i 3-0 geçmiş Sivas a Yarım poizsoyn dahi vvermedi. Süper baskılı ve kontrollü oynadı. Son 20 dk. ise istediği top çevirip oyunu rölantide bitirdi.

Ayıp yani GS bene mükemmeldi. Helal olsun takıma.

Gerçekten iyi oynadık. Sevindik ancak bir sivaslı olarak şunu söyleyebilirim ki ligin Denizli ile birlikte en kötü takımı Sivas.

İyi oyunumuzu alkışlıyorum ama gözlerimizi kör etmesin.

Stadimizda goruntulenen bu tatli kiz kimin ole?:)

8864samiyen.jpg

bugun iyiydik arkadaslar cok rahat bir mac kazandı takımımız.keita baros elano ayhan gibi ilk 11 de oynayan oyuncularımızda yoktu üstelik.

bence bugün sahada çok mücadele eden fakat teknik olarak vasat bi kadro vardı sahada. O yüzdende hiç bi hücum varyasyonu izleyemedik. ayrıca kewell bi kanat oyuncusu gibi oynamıyor, ne bi bindirmesi ne de bi isabetli ortası vardı, sadece çok zeki bi oyuncu olmasının verdiği avantajı gol vuruşlarında gösteriyor fakat zorluk derecesi yüksek maçlarda o vuruşlardanda yoksun kalıyoruz.

bugun iyiydik arkadaslar cok rahat bir mac kazandı takımımız.keita baros elano ayhan gibi ilk 11 de oynayan oyuncularımızda yoktu üstelik.

hadi keita ile baros'u anladim. hadi elano'yu da anladim ama fenerbahce macinda butun toplari rakibe atan ayhan eksiklik sayilmaz.

demekki yavas yavas ayhan da devrini kapatiyor. cok sevdigim ve takdir ettigim bi oyuncuydu bizim icin ama herkesin bi gerileme donemi olacak en sonunda ve malesef ayhan da son zamanlar da oyle bir goruntu veriyor.

Rijkkard Elanoyu 4-3-3 sisteminde orta 3 lünün sağına monte ederse süper olur,Barcelonada Deco gibi forvet arkasını o mevkiye monte etmeyi başarmıştı.

M.Sarp' çok beğendim bu maçta.Acayip hırslıydı.

Arda küskün gibi oynuyor. Eski hırsı kalmamış.Sorunu ne acaba?

Maraton daki diyaloglar;

GALATASARAY – SİVASSPOR

ŞANSAL BÜYÜKA: Dakika 2 hocam. Adeta Çanakkale geçilmez anlayışıyla oynayan bir Sivasspor var.

ERMAN TOROĞLU: Savunmadan en ufak bir müdahele bile yok hocam.

ŞANSAL BÜYÜKA: Dakika 11 hocam.

ERMAN TOROĞLU: Burada Barış’ın topuk pası çok iyiydi. Evlere şenlik bir defans var burada hocam. Nonda galibiyette oynatabileceğin bir oyuncu. Ayak içini iyi kullanıyor o ayrı. Baros sakatlandı, Nonda var o da sakatlansa ne olacak?

ŞANSAL BÜYÜKA: Kewell gelecek hocam.

ERMAN TOROĞLU: O zaman gençlerini elinde tutacaksın hocam. Nonda da sakatlansa oynatacak forveti yok. Baros olmayınca süratli oyuncu yok ileride Galatasaray’ın.

ŞANSAL BÜYÜKA: İyi de top süren bir oyuncu hocam. Dakika 22.

-"GALATASARAYLI OYUNCULAR MOTİVASYON EKSİKLİĞİ YAŞIYOR!.."-

ERMAN TOROĞLU: Sabri iyi mücadele ediyor takımı ateşliyor. Uğur’u geriye alınca Sabri ileride takımı ateşledi. Bu Galatasaraylı oyuncuların Fenerbahçe’ye yenilince morallerinin bozulmasını anlayamıyorum hocam. Bir bakıyorsun Fenerbahçe’ye yenildikleri zaman moralleri bozuk oluyor. Bu profesyonellik değil bence hocam. Yeter ki Fenerbahçe’yi yenelim ama şampiyon olmayalım anlayışı var.

ŞANSAL BÜYÜKA: Dakika 39 hocam.

ERMAN TOROĞLU: Mustafa Sarp’ın burada etkili bir vuruşu var hocam. İyi mücadele etti bugün.

ŞANSAL BÜYÜKA: Dakika 45 hocam. Rijkaard’ın Topal’ı, Barış’ı kazanması lazım.

ERMAN TOROĞLU: Fenerbahçe maçına kavga edecek adamlarla çıkması lazımdı Rijkaard’ın.

ŞANSAL BÜYÜKA: Dakika yine 45. Burada Petkovic çok uzun süre tuttu topu elinde nitekim hoca vuruş yapılacak dedi.

ERMAN TOROĞLU: Buradan gol oluyorsa barajda bir hata vardı. Belki en direk vuruş olduğu için acaba topun önüne yatarız demiş olabilirler ama hatalı duruyorlar. Barajın arası koridor gibi açılıyor. Kewell’da sert vuruyor hemşerisini avlıyor. Top daha gelmeden korkuyorlar. O zaman girmeyin baraja kardeşim neden korkuyorsunuz? Barajda kim ölmüş bugüne kadar böyle bir şey olamaz.

ŞANSAL BÜYÜKA: Topu ağlarda gördüler hocam sadece.

ERMAN TOROĞLU: Bunlar bir de Yiğidolar olacak hocam. Frikikten korkan Yiğido mu olur?

ŞANSAL BÜYÜKA: Ben burada hakemi yüzde yüz haklı buluyorum hocam.

-"PETKOVİC’LE İLGİLİ POZİSYONDA VERİLEN KARAR YANLIŞ!.."-

ERMAN TOROĞLU: Bu kararı veren hakemi ben içeri çağırırım bir güzel konuşup geri yollarım. Dakika 45 ve Petkovic’in takımı 1-0 mağlup. Adam 1-0 mağlup ona avantaj değil ki neden topu tutmasına ve hakemin burada bu kararı vermesi bence yanlış

ŞANSAL BÜYÜKA: Hocam seninle tamamen ters fikirdeyim şu anda. Burada Petkovic’in topu verecek o kadar çok oyuncu olmasına rağmen oyalanıyor. Kurallar topu vermelisin diyor hocam.

ERMAN TOROĞLU: Hocam biz seninle sabaha kadar anlaşamayız.

ŞANSAL BÜYÜKA: Dakika 51 hocam. İkinci yarı başladı.

ERMAN TOROĞLU: Hata Arda’nın değil hocam yönetimin.

ŞANSAL BÜYÜKA: Dakika 57. Sivas oyunun bu dakikalarında biraz niyetlendi hocam.

ERMAN TOROĞLU: Bu pozisyon ofsayt değil hocam. Zaten Musa’da golü atamadı burada.

ŞANSAL BÜYÜKA: Dakika 66 hocam. Burada bir pozisyon var.

ERMAN TOROĞLU: Ben bu pozisyonda verilen karara sonuna kadar karşıyım hocam. Hakem bana göre iyi maç yönetmedi.

ŞANSAL BÜYÜKA: Dakika 86.

ERMAN TOROĞLU: Burada ayağının içiyle vursa gol olmaması içten bile değil.

ŞANSAL BÜYÜKA: Hocam bu Sivas’a neler oluyor?

ERMAN TOROĞLU: Sivas hiç iyi gitmiyor hocam. Güvenlerini kaybettiler artık. Maç bitsin de gidelim diyorlar. Kamanan bile biz büyük takım değiliz diyor.

MAÇIN ADAMI: SABRİ SARIOĞLU

ŞANSAL BÜYÜKA: Katılıyor musun hocam?

ERMAN TOROĞLU: Katılıyorum fakat taçları daha dikkatli atsın.

PİEROLAR:

ŞANSAL BÜYÜKA: Bu Sivas geçen sene rakibine yapışırdı. Ama şimdi bakıyoruz en yakın Sivaslı 3 metre.

ERMAN TOROĞLU: Demek ki çok iyi oynuyorlar vakit geçiriyorlar hocam.

ŞANSAL BÜYÜKA: Burada da gol var hocam. Saatte 112 km hızı var topun.

ERMAN TOROĞLU: Lamba gibi gol hocam.

YILDIZ TABLOSU:

ŞANSAL BÜYÜKA: Hocam Sabri’nin yanına kimi koyarsın?

ERMAN TOROĞLU: Mustafa Sarp’ı koyarım bir de Kewell’ı koyarım o kadar.

SEYİRCİ SORULARI:

ŞANSAL BÜYÜKA: Arda’nın bu kadar fazla gol kaçırması sizce psikolojik mi?

ERMAN TOROĞLU: Evet ama her oyuncu böyle dönemler geçirir.

ŞANSAL BÜYÜKA: Galatasaray futbolu zevk veriyor deniliyor ama son üç maçta uyuduk.

ERMAN TOROĞLU: Fenerbahçe yenilgisi unutulmadı hala.

ŞANSAL BÜYÜKA: Kewell’la sizce devam edilmeli mi?

ERMAN TOROĞLU: Onun yerine gönderilecekse Linderoth gönderilsin. O kadar senedir Galatasaray’da oynuyor bir maçını göremedik.

ŞANSAL BÜYÜKA: Muhsin Ertuğral’ın maç sonrası hakemlere sahip çıkmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

ERMAN TOROĞLU: Tebrik ediyorum aynen böyle devam etsin.

ŞANSAL BÜYÜKA: Sizce Rijkaard’ın takımı kampa almaması sizce doğru mu?

ERMAN TOROĞLU: Bunun kararını yönetim, futbolcular ve teknik direktörün vermesi lazım. Bence kampın maç sonrası olması lazım.

Galibiyyet icin tebrik ederim hepinizi, farki 3 puana indirdik. Acikcasi Fener'in bundan sonra seri puan kayiplari yasyacagini dusunuyorum, ve en onemlisi bu kez imdatlarina biz yetismeyecegiz. :D Bir de nihayet asil 4-3-3'u oynamisiz bugun. Tek DM'li 4-3-3

Üst Alt