TSL 2009/10 Sezonu 18. Hafta | Galatasaray 1-0 Gaziantepspor | Maç Sonucu - Sayfa 98 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 18. Hafta | Galatasaray 1-0 Gaziantepspor | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 18. Hafta | Galatasaray 1-0 Gaziantepspor | Maç Sonucu

Servet'te bugün iyidi Neill'in gelmesiyle rahatlamış gibiydi biraz.

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 18. Hafta | Galatasaray 1-0 Gaziantepspor | Maç Sonucu

Dayanılacak gibi değildi ama Hocam ya!Ben hayatımda hiçbir oyuncuya tepki vermeyi sevmem,beni bile çıldırttı Nonda.Yazık ama ya zaten kötüsün bari penaltıyı atma ya!Hiç mi adam yok penaltı atacak?

Orda zaten amaç Nonda'nın moralini düzeltmekti. Bence de Elano kullanmalıydı ama o da kullanıp kaçırmış olabilirdi. Evet Nonda bir kaç haftadır çok kötü ama adamın sakatlığı var ve şu an bizim Avrupa'da oynayabilecek tek forvetimiz o. Taraftar bana kalırsa böyle durumlarda ortaya çıkar, gol atarken lehine tezahürat yapmak zor birşey değil ki bu adam bize geleli 6 ay olmadı, kaç senedir bir çok başarımızın içinde o var. Çok geriye de gitmeyelim daha sene başında gollerini attığında Baros mu Nonda mı diye konuşuluyordu. Ne kadar kötü oynarsa oynasın bu kadar tepkiye gerek yoktu !

taraftar nondanın formsuzluğundan öte beni gözden çıkardılar bende oynamıyorum,penaltıyı da bilerek kaçırıyorum işte diye düşünerekten yuhladılar..

Rıdvan güldürdü beni. Neill GS'yi ileri taşıcak bir oyuncu değilmiş.Jo da yedekmiş yetersizmiş.

Neill dediği adam sürekli yedekmiş.! Rıdvan sana ne diyim. Adam nerdeyse 11 yıl EPL de hep 11 de oynadı. Everton dan gelmeden 3 gün önce Arsenal maçının yıldızı seçildi.

Bugün net gördük ki adam bariz klas oyuncu hep ayağa oynuyor.

JO'ya gelince Onu göreceğiz, ama M.City ye gidiyorsa yeteneksiz demek yersiz.

Orda zaten amaç Nonda'nın moralini düzeltmekti. Bence de Elano kullanmalıydı ama o da kullanıp kaçırmış olabilirdi. Evet Nonda bir kaç haftadır çok kötü ama adamın sakatlığı var ve şu an bizim Avrupa'da oynayabilecek tek forvetimiz o. Taraftar bana kalırsa böyle durumlarda ortaya çıkar, gol atarken lehine tezahürat yapmak zor birşey değil ki bu adam bize geleli 6 ay olmadı, kaç senedir bir çok başarımızın içinde o var. Çok geriye de gitmeyelim daha sene başında gollerini attığında Baros mu Nonda mı diye konuşuluyordu. Ne kadar kötü oynarsa oynasın bu kadar tepkiye gerek yoktu !

3-0 önde miyiz ki moral düzeltme penaltısı attırıyoruz?Tamam yuhalamak hoş değil ama insan pskolojisi o anda maalesef sağlıklı düşünemeyebiliyor.

B_f0b3e0e336863ada8bb0d720e0484dc6.jpg

Maçtan çok Rijkaard üzerinde durmak istiyorum. İlginç bir kare gerçekten. Küçüklüğümüzün çizgi film karakteri Red Kit gibi bakmış. Bir kovboy gibi. Bakışlarından bir çok şey çıkarabiliriz. Bugün oyunda yaptığı bir değişiklik kafama çok takıldı. Maçın en iyilerinden Elano'yu oyundan almıştı, yerine Jo girecekti. Elano tabelaya baktı ve 9 rakamını gördü. Şaşkın bir bakış attı Rijkaard'a; "Neden ben" der gibiydi. Aklıma Lincoln'ün Hamburg maçında yaptığı hareket geldi. Tabii fiziksel bir hareket yoktu Elano'da. Bunu asla yapmayacak kadar profesyonel bir oyuncu. Neyi amaçladı diye merak ettim. Maç sonunu bekledim. Açıklaması şuydu; Gol bulmak zorundaydık ve Elano'yu çıkararak oyuna bir forvet daha alarak gol atmak istedik. Galatasaray sahada 4-4-2 sisteminde oynuyordu. Son maçlarda oynadığı gibi. Arda gole biraz daha yakındı. Nonda'nın yanında gibiydi. Bu açıklamadan sonra biraz daha saygı duydum kendisine. Fakat Elano gibi yaratıcı bir oyuncu yerine farklı bir oyuncu çıkarılabilirdi. Jo girdikten sonra yine 4-4-2'ye bağlı kaldı Rijkaard, nasıl 4-3-3 oynarken kendisine B planı yok denilsede. Rijkaard'ın bu sistemde devam etmesini Keita'ya bağlıyorum. Çünkü 4-3-3'te kanat oyuncularınızın çok iyi olması gerek.

B_42e3112f041eea645ab146feb295d32c.jpg

Konu kanattan açılmışken, Caner hakkında birşeyler yazmak istiyorum. Kendisi bu oyununu istikrarlı bir şekilde devam ettirirse Galatasaray'ın banko oyuncusu olabilir. İlk oynadığı maçlarda bekte görev alıyordu fakat Rijkaard onu kupa maçlarında gerçek mevkisinde oynattığında maskesi aşağı düştü. Yeteneklerini çok daha rahat sergiledi. Eminim Rijkaard farkındadır bu durumun. Kewell'ın işi zor olacak.

Galatasaray iyi mücadele etti bugün, pozisyonlara da girdi. Fakat kırılgan bir noktası vardı. Gole en yakın adam Nonda. Onun hakkında ki düşüncelerimi daha öncede belirtmiştim; Kendisini gerekli zamanda, gerektiği yerde kullandığınzda iyi verim alabilirsiniz. Fakat kronik bir sakatlığı var ve sürekli nüksediyor. Fakat Jo İstanbul'a Perşembe akşamı geldiği için onu ihtiyacı vardı Rijkaard'ın. Kewell ve Baros'un sakat olduğunu zaten biliyoruz. Galatasaray'a büyük katkıları oldu fakat artık gönderilmesi gerek. Miladını doldurduğunu düşünüyorum.

B_5f9d0ff7e641b4457e732a25cf8ac81b.jpg

Lucas Neill için ayrı bir paragraf açmak gerek çünkü ilk maçına çıkmasına rağmen müthiş bir özgüven ve rahatlık vardı. Hiç sırıtmadı. Savunmayı iyi yönetti diyebiliriz. Çünkü bildiğimiz gibi lider özellikli bir yapısı var. Maç sonrası röportajında da ne kadar samimi ve profesyonel olduğunu görebiliyoruz. Sanırım kendisinin röportajda da söylediği gibi uyum süreci çok kısa sürecek. Çünkü yapısı itibari ile bu lig onun için biçilmiş kaftan. Servet onu, o ise Servet'i tamamlayacak gibi.

Elano, Caner ve Neill ile birlikte günün en iyilerindendi. Soğuk kanlı çalımları, zeki pasları, oyunu iyi organize etmesi ve basit oynaması ile çok iyi katkılar yaptı. Bu oyununu golle süslemesini isterdim fakat şansızdı biraz. Sistem için kilit bir oyuncu olduğunu yine gösterdi. Jo onun performansını daha yukarıya çekecektir çünkü iyi arkadaşlar ve tekrar aynı çatı altında, Galatasaray'da buluştular. Ciğerleri, bu ligin havasını daha da kabullenecek gibi. Yarım saatlik bir Jo izledik maçta. Gerek fiziği, gerekse tekniği ile çok büyük katkılar yapacağını düşünüyorum. Ayaklarına çok hakim bir Jo vardı. Golün öncesinde de faul yaptırdı zaten. Daha iyi olacaktır.

Rolmin Maminov: Soğuk kan!

Galatasaray taraftarına oyuncusunu yuhalamak yakışmaz Deniz.Kaldı ki Nonda'dan bahsediyoruz.Fenerbahçe maçını hatırlamak lazım en azından.Gerçi Hasan Şaş gibi bir oyuncu yuhalandıktan sonra şaşırmamak lazım...

Yuhalamayı benimsemiyorum kesinlikle.Fakat işte o anda maalesef sinirler tepeye çıkıyor.

3-0 önde miyiz ki moral düzeltme penaltısı attırıyoruz?Tamam yuhalamak hoş değil ama insan pskolojisi o anda maalesef sağlıklı düşünemeyebiliyor.

Birisi yuhluyor herkes sinirle onun arkasından gidiyor, olmaması lazım. Ayrıca penaltıyı kullanan adam servet veya leo franco değil, Shabani Nonda. Penaltı için ilk tercih değil ama onun kullanması için 3-0 önde olmamız da gerekmiyor.

Nonda'nın kaçırdığı penaltı inanın dert değil dünyanın en iyi futbolcuları bile penaltı kaçırır. Problem Nonda'nın lakayt duruşunda, laubaliliğinde! Sanki dünyanın en iyi futbolcusuymuş gibi davranıyor elimi sallasam ellisi havalarında oysa haberi yok Galatasaray'dan sonra gideceği yer asla burası kadar iyi olmayacak. Gol vuruşları, koşuları (ya da koşmayışı mı desek), penaltı atarken vuruşu o kadar laubali ki sanki gel lütfen oyna demişler. Ayaklarına beton dökülmüş gibi, kafa vurmayı unutmuş bunca yıllık forvet sanki stoper. Ayrıca Caner'e penaltı pozisyonunda yapılan darbı görünce Jo'nun gözleri açık kalmış özette gördüm, maçta görmemiştim Jo "Nereye geldim ben böyle" demiştir.

Peki Arda'ya ne demeli. Büyük olasılıkla penaltı atacak adam Elano'ydu. Sen kim oluyorsun da Hocanın belirlediği düzeni bozuyorsun. Tamam Denizli Belediye maçında atmışsın 3 tane verirsin Çolak'a kimse de bir şey demez. Ee bu maçta berabere kalsaydık ne olacaktı?

Nonda nası atamadı penaltıyı anlamadım aslında çok iyi penaltıcıdır. 2007-2008 sezonunda Denizli deplasmanında son dakikada kazandığımız penaltıyı çok büyük bir ustalıkla 90'a gönderip gol yapmıştı ama bugün kü penaltıyı çok kötü kullandı.

Peki Arda'ya ne demeli. Büyük olasılıkla penaltı atacak adam Elano'ydu. Sen kim oluyorsun da Hocanın belirlediği düzeni bozuyorsun. Tamam Denizli Belediye maçında atmışsın 3 tane verirsin Çolak'a kimse de bir şey demez. Ee bu maçta berabere kalsaydık ne olacaktı?

Bu takımın kaptanı oluyor..

Penaltıyı kullanmasını Nonda'ya Arda mı söyledi? Eğer böyleyse ipleri Adnan Polat'ın desteğiyle eline almış demektir. Zaten bu tavırları yüzüne satılsa üzülmem o kadar soğudum. Havaalanında birşeyler söyleyen bir taraftara kabadayılık yapması bir taraftar olarak irite etti. Hakan Şükür, Arif Erdem vs. havaalanında böyle bir durumla karşılaşsa nasıl tepki verirdi? Bu halleri tavırları düzelene kadar, eski Arda olana kadar kesinlikle hakkındaki görüşüm değişmeyecek. Hasan Şaş sendromuna girdi çıkamaz bu gidişle. Nereden mi anladım ilk yarıda bir gol attı sonrasında surat ifadesi, çılgın gibi bağırması bana L. Moskova maçında gol sonrası çılgınlar gibi bağıran, Şampiyonlar Ligi reklam panosunu tekmeleyen Hasan Şaş'ı hatırlattı. Taraftar olarak kim hata yaparsa eleştiririm benim anlayışım bu. Arda'nın suçu yok bu kadar geniş yetkileri ona veren yönetim ve ne yaparsa yapsın bir çocuk gibi o'nu şımartan taraftardadır hata! Adam çapkınlık yapıyor yakalanıyor Paris Hilton yakışır sana diye tezahürat yapılıyor suçlu kim?

Ayrıca arkadaşın biri "Bu takımın kaptanı" demiş Buse'nin sorusuna bu takımın kaptanı olması istediği atı oynatabileceği anlamına gelmez. Kaptansa herkesten çok disiplinli olacak hoca ne talimat veriyorsa harfiyen uyacak Çatladıkapıspor'da oynamıyor, bu iş için para alıyor, puan kaybetseydik telafisi zor olurdu.

Nonda'nın kaçırdığı penaltı inanın dert değil dünyanın en iyi futbolcuları bile penaltı kaçırır. Problem Nonda'nın lakayt duruşunda, laubaliliğinde! Sanki dünyanın en iyi futbolcusuymuş gibi davranıyor elimi sallasam ellisi havalarında oysa haberi yok Galatasaray'dan sonra gideceği yer asla burası kadar iyi olmayacak. Gol vuruşları, koşuları (ya da koşmayışı mı desek), penaltı atarken vuruşu o kadar laubali ki sanki gel lütfen oyna demişler. Ayaklarına beton dökülmüş gibi, kafa vurmayı unutmuş bunca yıllık forvet sanki stoper. Ayrıca Caner'e penaltı pozisyonunda yapılan darbı görünce Jo'nun gözleri açık kalmış özette gördüm, maçta görmemiştim Jo "Nereye geldim ben böyle" demiştir.

Lakayt değil de moralsiz gibi geldi bana. Maçın başında kaçırdığı pozisyondan sonra iyice bozuldu. Zaten Denizli Belediye maçında da çok formsuzdu, çok gol kaçırmıştı. Belli ki son gelişmelerin farkında ve buna oldukça fazla üzülüyor. O kadar kötü olmasına ve penaltı kaçırmasına rağmen Rijkaard'ın onu oyundan almamasıda taktire şayan birr durumdur bana göre.

Bence kazanmayı isteyen ve hava şartları nolursa olsun kendi oyununu oynamaya çalışan bi galatasaray vardı. Bir de Mehmet Demirkol demiş ki hava şartlarına uyum saglayamıyor bu takım diye, hayret bişey ya, topu şişirsinler yazmış. Öyle oynasak bu sefer ikinci lig takımı gibi şişirerek oynadılar yazacak.

Üst Alt