TSL 2009/10 Sezonu 7. Hafta | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | 27 Eylül | Maç sonucu - Sayfa 56 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 7. Hafta | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | 27 Eylül | Maç sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 7. Hafta | Galatasaray 1 - 1 Eskişehirspor | 27 Eylül | Maç

Bir gece önce antalya maçında rakibinin akıl almaz hatasıyla 3 puanı almış ezeli rakibiniz ve 7 de 7 yapmış. Haftalardır siz daha pozitif oyun oynuyorsunuz ama yine iyi futbol oynamayan fb ile aynı puandasınız.Rakibiniz kaybetmiyor=QUOTE]

Bu TSL'nin kapasitesi yüksek takımları ayırt edici bir lig olma özelliğinin olmamasından kaynaklanıyor.

Öyle ki TSL'de hakemlerle maç alınabilir,rakip defans oyuncuları ayarlanabilir,rakip takım çok saçma,mantıkdışı,görülmeyen biçimde pozisyon hatası yapabilir.yan hekmeler satın alınabilir,hakemler dövülürken kör olunabilir....

Bunların hepsi bir ligin kalitesizlik göstergesi olup, hakkı yenen takımlarla birlikte haketmeyenin şampiyon oldu(ruldu)ğu bir ortam yaratılmasının yolunu açar.

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 7. Hafta | Galatasaray 1 - 1 Eskişehirspor | 27 Eylül | Maç

Bir gece önce antalya maçında rakibinin akıl almaz hatasıyla 3 puanı almış ezeli rakibiniz ve 7 de 7 yapmış. Haftalardır siz daha pozitif oyun oynuyorsunuz ama yine iyi futbol oynamayan fb ile aynı puandasınız.Rakibiniz kaybetmiyor.

Bu TSL'nin kapasitesi yüksek takımları ayırt edici bir lig olma özelliğinin olmamasından kaynaklanıyor.

Öyle ki TSL'de hakemlerle maç alınabilir,rakip defans oyuncuları ayarlanabilir,rakip takım çok saçma,mantıkdışı,görülmeyen biçimde pozisyon hatası yapabilir,yan hakemler satın alınabilir,hakemler dövülürken kör olunabilir....

Bunların hepsi bir ligin kalitesizlik göstergesi olup, hakkı yenen takımlarla birlikte haketmeyenin şampiyon oldu(ruldu)ğu bir ortam yaratılmasının yolunu açar.

Bir gece önce antalya maçında rakibinin akıl almaz hatasıyla 3 puanı almış ezeli rakibiniz ve 7 de 7 yapmış. Haftalardır siz daha pozitif oyun oynuyorsunuz ama yine iyi futbol oynamayan fb ile aynı puandasınız.Rakibiniz kaybetmiyor.

Bence dün kaybettiğimiz 2 puanın sebebi budur.Bu beraberlik dilerim ki oyuncular üzerindeki baskıyı alır.

Yalnız dün ki maçta Ümit Karan, Mehmet Yılmaz, Burak ve Youla gibi atak oyuncularla maça başlayan Eskişehir'in orta sahada eleman eksikliğini kullanamamız beni üzdü.Dikkat edin 2.yarı Rıza Çalımbay Ümit Karan ve Youla'yı çıkararak onlardan daha çok koşan orta saha özellikli Bülent Kocabey ile Serdar Bayraktar'ı oyunda dahil etti.Bu dakikadan önce biz bu eksikliği kullanıp işi bitirmeliydik.

Her zaman şunda ısrar ediyorum.Harry Kewell kora kor maçlarda istenileni veremez.Takım skor avantajını yakaladığında boş alanları değerlendirip gol kaydeden bir isim.Ancak bu tip maçlarda rakibin sıkı presle bizi durdurmaya çalıştığı maçlarda bir Keita gibi bir Arda gibi top sürme özelliği olan bir oyuncumuz olamıyor.

2.yarıda Kewell-Aydın değişikliğine de anlam veremedim.Aydın'da boş alanlara sarkıp etkili toplar getiren genç oyuncumuz.Ama o dakikada Aydın'lık bir ortam yoktu ortada.

Kanatları 2'şer oyuncu ile kapatan Eskişehir vardı. Takımımızda Keita ile zorluyordu tek kanadı.İşte ben bu noktada orta sahada kalabalık alan içerisinde çalım atıp adam eksiltebilen Arda'yı sol kanada çeker onun yerinede Kewell'ı çıkarıp Elanoyu dahil ederdim.Bu şekilde hem 2 kanadı aktif hale getirir hemde etkili son pasları atabilen ve uzak şutlarla gol atma becerisine sahip Elano'dan yararlanırdım.

Elano konusu bu maçta beni düşündürdü.20 milyon Euro'ya mal olan bir oyuncuyu kilidi açma noktasında kullanmıyorsanız acaba bunda Elano'nun fizik gücü yetersizliği mi var yoksa bilmediğimiz başka konular mı?

Dilerim ki hocamız kısa zamanda oyuncularımızı daha iyi tanıyarak ligde tekrar galip gelme serisini başlatır.

Eskişehir ilk yarı bize o kadar çok oynama alanı bıraktı ki ben şok oldum.Adamlar hücuma çıktığı zaman 3-4 oyuncusu ilerde kalıyodu her seferinde ve biz bu fırsatı hiç ama hiç değerlendiremedik ki bunun baş sorumlusu ardadır malesef.Aldığı her topta 2-3 kişiyi çalımlama sevdası yüzünden mutlak gol pozisyonu yaratabileceğimiz durumları değerlendiremedik.Ben ikinci yarının başında bir gol daha bulup eskişehire havlu attırabileceğimizi düşünürken gol yedik.Gerçekten de bir gol daha bulsak eskişehir iyice üstümüze gelecek ve her kaptırdığı topla biz boş alanlar bulabilecektik ama ne oldu eskişehir golü attı ve hemen 1-1 in üzerine yattı.Golden sonra hemen 2 oyuncu birden değiştirdi ki ben o anda maçın gittiğini anladım çünkü o andan sonra artık ilk yarıda bulduğumuz boş alanları rüyamızda bile göremeyeceğimiz belli olmuştu.Adamlar 11 kişi kendi alanına çekildi ve hareket edecek alan bile bulamadık.Maçın kırılma anı 2.golü bulamadan gol yememiz oldu.Umarım rıza çalımbay bu kadroyla fenerin karşısına çıkmaz yoksa bizim bulup değerlendiremediğimiz bu boş alanları fener çok iyi değerlendirir(çünkü malex topu ayağında arda gibi oyalamıyor tek top atıyor hemen) ve biz fenerin puan kaybedeceğini düşündüğümüz bir deplasman olan eskişehirde yine fenerin elini kolunu sallayarak 3 puan aldığını izleriz.Fenerin karşısına ümit karan ve burak yılmaz yedekte olmalı ve ikinci yarı orta sahaya aldığı iki oyuncuyla başlamalı maça yoksa fenerin işi sandığımızdan kolay olur.Fenerin zayıf karnı boş alan bulamadığı zaman oyundan düşmesi.Zaten temposuz oynayan bir fener bir de boş alan bulamayınca resmen sefilleri oynuyor.Dediğim gibi ben eskişehir-fener maçında dün bize çıkan kadroyu görürsem o maçı izlemem daha

Maç hakkında yorum yapmayacağım fakat diyeceğim tek şey;

Berabere giden maça yatmayan bir anadolu kulübü çıktığında yemin ederim destekleyeğim. Kars'ta olsun tüm maçına gideceğim, Galatasarayla maçı olsun rakip takımı tutacağım.

Yeter lan!

Cok nadir ama Rijkaardi gonderelim diyen bir kac kisi gordum.

Ama bunun olacagini zaten bilmiyormuyduk?

Simdi Rijkaard gitsin diyen birisi 1 mac once ne diyordu?

Rijkaard kralsin! Bugun mac kaybetti. Ne oldu?

Rijkaard istifa?

Skor yorumcusu olmak kolay. Zor olan gelecek icin yorum yapmak veya yapabilmek.

Bu maçta gördüğüm en olumlu şey çok iyi top çevirmemizdi. Yalnız Kewell'ın yerine Aydın'ın alınmasını, Nonda'nın çıkıp neden Baroş'un alınıp tek forvetle devam edildiğini ve Elano'nun Brezilya milli takımında oynayıp bizde neden 1 dakika olsun forma giyemediğini merak edenlerdenim.

Kewell yerine Aydın'ın girmesinin, Nonda-Baros değişikliğinin, Elano'nun oyuna girmemesinin tek sebebi Rijkaard-Neeskens ve hatta kondisyonerlerdir. Onların futbol bilgisini tartışacak kadar bilmiyoruz henüz futbolu.

Cok nadir ama Rijkaardi gonderelim diyen bir kac kisi gordum.

Ama bunun olacagini zaten bilmiyormuyduk?

Simdi Rijkaard gitsin diyen birisi 1 mac once ne diyordu?

Rijkaard kralsin! Bugun mac kaybetti. Ne oldu?

Rijkaard istifa?

Skor yorumcusu olmak kolay. Zor olan gelecek icin yorum yapmak veya yapabilmek.

Bunu diyen yoktur be. Olmadığını söyle yani. Lütfen! :allaalla6vr:

Takım çok iyi futbol oynuyor keyif veriyor en önemlisi çok iyi mücadele ediyor

Helal olsun ben hiç üzülmedim

Son olarak korkak Rıza 11 kişi ceza sahasında kapanmak ne demek

Rezillik

Adama korkak demeyin bari. 4 forvetle karşımıza çıkıyor bu mu korkaklık.

Dişe diş mücadele ediyor bu mu korkaklık. Es-Es'li arkadaşım maçtan önce Allah'a el açıp dua ediyordu fark yememek için. Adam kandillerde bile yapmıyordur dua düşünün artık.

Bırakın da kapansın bir zahmet. Antalya kapanmayanlardan gördük sonucunu. Valla hakederek 1 puan aldılar.

Adama korkak demeyin bari. 4 forvetle karşımıza çıkıyor bu mu korkaklık.

Dişe diş mücadele ediyor bu mu korkaklık. Es-Es'li arkadaşım maçtan önce Allah'a el açıp dua ediyordu fark yememek için. Adam kandillerde bile yapmıyordur dua düşünün artık.

Bırakın da kapansın bir zahmet. Antalya kapanmayanlardan gördük sonucunu. Valla hakederek 1 puan aldılar.

Tamam Murat tamam..

Murat belkide maci kaybettigimizdeki sinir haliyle"de soylenmis olabilir.

Cunku bende inanmak istemiyorum senin gibi bu tur söylemlere.

Maç hakkında yorum yapmayacağım fakat diyeceğim tek şey;

Berabere giden maça yatmayan bir anadolu kulübü çıktığında yemin ederim destekleyeğim. Kars'ta olsun tüm maçına gideceğim, Galatasarayla maçı olsun rakip takımı tutacağım.

Yeter lan!

Antalya var ya renkdaş :D:D maç boyu fenerin sahasına 2 kişi gitmediler dakika 90 olmuş 10 kişi fenerin sahasındalar komedi ötesi bişey resmen :D:D:D

Takım çok iyi futbol oynuyor keyif veriyor en önemlisi çok iyi mücadele ediyor

Helal olsun ben hiç üzülmedim

Son olarak korkak Rıza 11 kişi ceza sahasında kapanmak ne demek

Rezillik

O korkak rıza efendi fener maçında açık oynayacak ve fener en kolay galibiyetlerinden birini alacak bak gör renkdaş.Zaten feneri yenmeye oynayan takım fenerin ekmeğine yağ süren takımdır

Yani beni mi haklı buluyorsun çözemedim.:)

Pardon? :confused:

Rıza'nın planlarını aslanlarımız ilk yarı oynadığı topla bozdu.Rıza sandı ki 4 forvetle ben galatasarayın üzerine giderim parçalarım sandı ama yanıldığını ilk yarı bitince anladı.Ama ilk yarı bittiğinde skor 1-0 dı.Mecburen ikinci yarıya da o kodrayla çıktı ve golü bulunca ne yaptı hopppppp iki forvet dışarı iki orta saha içeri niye yaptı bunu planı tutmayınca beraberliği de bulunca 1 puan olsun benim olsun dedi.İnan bana rıza nın planı tutsa bile yani ilk yarı bize 1-2 gol atsa bile ikinci yarı aynı kadroyla devam etmezdi.Anlayacağın rıza nın cesareti ancak golü atıncaya kadardı dünkü maçta o da mecburiyetten

Rıza'nın planlarını aslanlarımız ilk yarı oynadığı topla bozdu.Rıza sandı ki 4 forvetle ben galatasarayın üzerine giderim parçalarım sandı ama yanıldığını ilk yarı bitince anladı.Ama ilk yarı bittiğinde skor 1-0 dı.Mecburen ikinci yarıya da o kodrayla çıktı ve golü bulunca ne yaptı hopppppp iki forvet dışarı iki orta saha içeri niye yaptı bunu planı tutmayınca beraberliği de bulunca 1 puan olsun benim olsun dedi.İnan bana rıza nın planı tutsa bile yani ilk yarı bize 1-2 gol atsa bile ikinci yarı aynı kadroyla devam etmezdi.Anlayacağın rıza nın cesareti ancak golü atıncaya kadardı dünkü maçta o da mecburiyetten

Yahu bunları yazıyorsunuz da hiç düşünemeden bence.

Hangi takım -anadolu takımı diye kısıtlamıyorumda- böyle bir Galatasaray karşısında kapanmaz. Adam golü atınca tabi ki skoru koruyacak namağlup bir takım var elinde, yukarıları hedefliyor, 6'da 6 yapmış bir takımdan deplasmanda 1 puan almak onun için müthiş bir başarı olur. Kendi sahasında olsa bu maçta galibiyete oynardı emin olun. Es-Es bu deplasmanlardan puan ister.

Antalya açıldı da ne oldu sanki. Bırakın Es-Es'i Fenerbahçe, Pana ve daha nice takımlar bizim sahamızda bize karşı kapanacaktır belli bir yerden sonra.

Beşiktaş'ı sakın katmayın onların durumu apayrı. Açık oynamak zorundaydılar.

Hem kendinde söylemiş bizim oyunumuz yüzünden plan değiştirdi. Ne yapacaktı 60'dan sonra galibiyete mi oynayacaktı. Adam anladı ki ben bunları durduramayağım en azından bir puan alayım. Bundan daha doğal birşey yok.

insallah sen haklisindir:)

Elestiri olacak.

Avrupa sampiyonu oldugumuz donemde bile elestiri yokmuydu? Vardi !

Rijkaard takimi sampiyon yapmasada Avrupa"da basari olmasada.

Destek olacak taraftarlar var.

Ama Sadece Skora gore analiz yapacak taraftarlar"da var.

Onun icin her turlu elestiriye"de Övgü ye"de cok sasirmamak lazim

Yahu bunları yazıyorsunuz da hiç düşünemeden bence.

Hangi takım -anadolu takımı diye kısıtlamıyorumda- böyle bir Galatasaray karşısında kapanmaz. Adam golü atınca tabi ki skoru koruyacak namağlup bir takım var elinde, yukarıları hedefliyor, 6'da 6 yapmış bir takımdan deplasmanda 1 puan almak onun için müthiş bir başarı olur. Kendi sahasında olsa bu maçta galibiyete oynardı emin olun. Es-Es bu deplasmanlardan puan ister.

Antalya açıldı da ne oldu sanki. Bırakın Es-Es'i Fenerbahçe, Pana ve daha nice takımlar bizim sahamızda bize karşı kapanacaktır belli bir yerden sonra.

Beşiktaş'ı sakın katmayın onların durumu apayrı. Açık oynamak zorundaydılar.

Hem kendinde söylemiş bizim oyunumuz yüzünden plan değiştirdi. Ne yapacaktı 60'dan sonra galibiyete mi oynayacaktı. Adam anladı ki ben bunları durduramayağım en azından bir puan alayım. Bundan daha doğal birşey yok.

Arkadaşım sen rıza korkak değil diyosun bende diyorum ki korkağın en alası hemde en hasından.Sen karşındaki rakibi yenmek için sahaya çıkıyosun 11'e bak görürsün ve dakika 60'dan sonra 11 kişiyle 18 in çevresinde skoru korumaya alışıyosan eğer yenmeye çıktığın takıma karşı sen en hasından bir korkaksın demektir.Sen 4 forvetle ileriye gitmeye çalışan bir takımdan bir anda 11 kişi 18 in etrafında savunma yapmaya dönersen eğer bunun adı korkaklık değil de nedir?Kimse bana rızayı savunmasın korkak değilmiş diye

Rıza hocanın yaptıgı hiic korkaklık degil.Bence yapması gerekeni yaptı.Bu arada zaaflarımızıda gormus olduk.

Üst Alt