TSL 2009/10 Sezonu 7. Hafta | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | 27 Eylül | Maç sonucu - Sayfa 57 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 7. Hafta | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | 27 Eylül | Maç sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 7. Hafta | Galatasaray 1 - 1 Eskişehirspor | 27 Eylül | Maç

Herkes T.D olmuş ya :D

Antrenmanlara katılan Rijkaard,

Barça'yı CL Şampiyonu Rijkaard..

Ama doğru Rijkaard kim ki!..

Herkes yapar onun yaptığı işi (!)

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 7. Hafta | Galatasaray 1 - 1 Eskişehirspor | 27 Eylül | Maç

İlginç bir şekilde bu maçta beraberliğe çok fazla üzülmedim diyebilirim, bir şekilde puan kaybının gerekli olduğuna inanıyordum ancak bu maçın Es-Es e karşı olacağını pek düşünmüyordum. Kötü de oynamadık, mücadele ettik, sadece bir tutukluk vardı takımda, hücum organizasyonlarında kısırlık yaşadık, gerçi kalede öyle dev bir adam olunca adamda direk olarak bu kaleye gol atılmaz psikolojisi oluşur, ondan mıdır bilemem ama bir tutukluk olduğu açıktı.

Arkadaşım sen rıza korkak değil diyosun bende diyorum ki korkağın en alası hemde en hasından.Sen karşındaki rakibi yenmek için sahaya çıkıyosun 11'e bak görürsün ve dakika 60'dan sonra 11 kişiyle 18 in çevresinde skoru korumaya alışıyosan eğer yenmeye çıktığın takıma karşı sen en hasından bir korkaksın demektir.Sen 4 forvetle ileriye gitmeye çalışan bir takımdan bir anda 11 kişi 18 in etrafında savunma yapmaya dönersen eğer bunun adı korkaklık değil de nedir?Kimse bana rızayı savunmasın korkak değilmiş diye

Rıza Çalımbay'ın korkak olduğu görüşüne katılmıyorum ama bu oynadıkları oyunun futbolu katlettiğini söyleyebilirim. Yunanistan bu futbol ile avrupa şampiyonu oldu. Bir şekilde rast gelindiğinde oluyor. Şans golü arayıp duran toptan 1 gol bulup üzerine yatmak, zamana oynamak bu sporu gerçekten sıkıcı hale getiriyor. Ama Rijkaard'ın dediği gibi "Önemli olan hafızalara kazınmak". Yoksa diğer türlü Eskişehirspordan bir farkımız kalmaz zaten.

Bosverin iyikide puan kaybettik ve rahatladik.

Önemli olan bu rahatlikla Rijkaard in sistemine bagli kalinmasi.

Şahsen ben fazla üzülmedim. Tamam puan kaybı iyi değil ama,; bugüne kadar kaç takım 34'de 34 yapıp da şampiyon olmuş ki?

Rahatladik resmen valla ))

Hep Galatasaray 6 da 6 yapabilir mi, 7 da 7 yapabilir mi gibi sorular, yazilar vs vs... Gicik olmaya baslamistim.

Ayrica "biz bunlari nasil olsa yeneriz" gibi düsünen futbolcularimiz icin de iyi bir ders olmustur.

Rahatladik resmen valla ))

Hep Galatasaray 6 da 6 yapabilir mi, 7 da 7 yapabilir mi gibi sorular, yazilar vs vs... Gicik olmaya baslamistim.

Ayrica "biz bunlari nasil olsa yeneriz" gibi düsünen futbolcularimiz icin de iyi bir ders olmustur.

katılmıyorum. Ne olursa olsun ASY de bu takıma 3-4 tane döşeyip yollamalıydık.

En azından Ankaragücü maçında berabere kalabilirdik. Ankaragücü çok formda 3 tane de bize atabilirler. Karamsarım takımla ilgili. Sanki bir şey kayboldu takımda.

bir şeyin kaybolduğu yok..çok da önemli bir puan kaybı değildi..ankaragücü maçını kazanmamız lazım özellikle fenerin gençler maçı varken..daha çok uzun bir yol var önümüzde..öyle bir beraberlikle karamsarlığa kapılırsak bitmez bu lig..

katılmıyorum. Ne olursa olsun ASY de bu takıma 3-4 tane döşeyip yollamalıydık.

En azından Ankaragücü maçında berabere kalabilirdik. Ankaragücü çok formda 3 tane de bize atabilirler. Karamsarım takımla ilgili. Sanki bir şey kayboldu takımda.

ya hemen 1 beraqberlikle nasıl kayboluyor bişiler..

son dakikada gol atsaydık eminim senin için hiç birşey değişmemiş olacaktı..

o gece şanssız gecelerimizden biriydi.. olacaktır bu tur hatalar kazalar..

Üst Alt