TSL 2009/10 Sezonu 8. Hafta | Fenerbahçe 3-0 Gençlerbirliği - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 8. Hafta | Fenerbahçe 3-0 Gençlerbirliği

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 8. Hafta | Fenerbahçe 3-0 Gençlerbirliği

Volkan abi sen kafana takma bu olaylari dünkü mactan sonraki sinir ile yazilmis yazilar bunlar.

. . .

Genclerbirligi de gercekten Bol poziyona girdi ama Volkani gecemedi ki kendisi cok iyi bir Performans sergiledi.

Galatasaray´in savunma zaafini konusurken Fenerbahce nin de savunmasin cok da iyi olmadigini bir kez daha gördük.

Hakem bence tek hata yapti o da Lugano´ya kirmizi göstermedigi Poziyondu.

Volkan abi sana 8/8 yapmanin zevkini cikarmani tavsiye ediyorum ki bu en gec 10.Hafta bozulacak Totem filan islemez bu kez. :)

Saygilarimla.

Kafama taktığım bir şey yok sevgili Fatih. Beni bilen biliyor zaten. ;)

Yukarda yazdıklarınla ilgili bir kaç görüş belirtmek isterim.

Gençlerbirliği'nin heyecan yaratan pozisyonlarının kaç tanesi organize atak ve yüzde yüz gollük pozisyonları sonucu geldi? Sanırım direkten dönen pozisyonları haricinde böyle bir pozisyonları yok. Volkan'ı devleştiren kurtarışlar, pozisyon bulunamadığı için hep uzaktan çekilen şutlarla geldi. O yüzden, ben Fenerbahçe'nin savunmasının çok iyi olmadığı görüşüne katılmıyorum. Kaldı ki, Lugano ve -pek beğenmesem de gün geçtikçe beni mahçup eden- Bilica gittikçe birbirlerine alışıyorlar. O nedenle Fenerbahçe ve Galatasaray'ı defansif açıdan değerlendirdiğimde ben kantarın ağır basan tarafında bizi görüyorum.

Hakemle ilgili olarak da şunları ilave edeyim. Lugano'nun pozisyonu bana uzak diyagonalde olduğu için net göremedim, spor programı da izlemediğimden pozisyonu bilmiyorum ama çoğu kişi "kırmızı da olabilir" dediğine göre haklısın o pozisyonda. Ancak Kuddusi Müftüoğlu'nun tek hatası o değildi. Fenerbahçe'den daha sert oynayan Gençlerbirliği oyuncularına kartını ısrarla göstermedi, ki hakeme yönelik tepkimizin başlıca nedeniydi bu. Galiba İlhan'ı 2. sarıdan atması gerekirken atmadı. İnanın fanatikçe yorumlamıyorum. Hatta şöyle bir istatistik vereyim. Fenerbahçe dünkü maçta 8 faul yapmış, 4 sarı kart görmüş. Gençlerbirliği ise 15 faul yapmış, 1 sarı kart görmüş. Buyurun, buradan yakın. (Komplo teoriciliği oynayacak olursam, vermediği kararlarla Alex'i isyan ettirmiş ve kendine itirazdan sarı kart göstermiştir. Gökhan'a ise, tribünden faul gözükmeyen bir pozisyonda* sarı kart vermiştir. Bakalım bu oyuncular Gaziantepspor deplasmanında kart görecekler mi?)

Tüm Fenerbahçeliler gibi 8/8'in keyfini çıkarıyorum elbet. Gerçekten muhteşem bir başlangıç! Devam eder mi bilemem ama 10. haftada Tamer İpekgül ve arkadaşları beni yakalayamaz da maça gitmemi engelleyemezlerse işiniz iş, haberin ola! :D :p

Sevgiler...

Fenerbahçe onceki senelerden çok daha farklı. Koşuyor, mücadeleyi birakmiyor, rakip takımın üzerinde baskı yaratıyor. Ve ne olursa olsun gol atmasını biliyor. Bu gidisle Fenerbahçe Şampiyonluğun en büyük adayı diyebilirz. Yine de herşey olabilir , bakalim.. sonuçta lig uzun bir maraton. Yarisi kim birinci bitirecek göreceğiz hep beraber :)

Öncelikle Galatasaraylı arkadaşlara enseyi hemen karartmamalarını tavsiye ediyorum. Ligin daha başı yahu!

Tüm sayfalara baktım. Çoğu arkadaşın diline dolanmış bazı hurafelere, saçmalıklara değinip maça geçeceğim.

1. Fenerbahçe balla falan kazanmıyor.

2. Fenerbahçe düne kadar iyi futbol oynamadı ama kötü futbol da oynamadı. (Bu önemli bir nokta.)

3. Fenerasyon diye bir şey yoktur, o bunu dillendirenlerin hayal ürünüdür.

4. Hele hele hakemlerin Fenerbahçe'yi kolladığını iddia etmek safdilliktir. (Her takıma olduğu gibi zaman zaman lehimize hakem hataları olduğu doğrudur ama dünkü Kuddusi Müftüoğlu'nun, ki kendisi Galatasaraylı'dır, bizi kolladığını yazmak kör fanatizmden başka bir şey olamaz.)

5. İddia edildiği gibi maçın başından sonuna kadar küfür edilmedi, uydurmayın! Hakemin hatalı kararları sonrası taraftarın en sonunda isyan etmesiyle gelen kısa süreli "Kuddusi n'oluyor, oran buran oynuyor" :D tezahüratıyla 2. golden sonra Galatasaray ve Beşiktaş'a edilen en fazla 2-3 dakika süren tezahürat haricinde bir şey olmadı. (Statta olduğum için bu kadar rahat söyleyebiliyorum.)

Bu noktaları açığa kavuşturduktan sonra gelelim maça.

Bu sezonki en iyi futbolunu oynadı Fenerbahçe. "Taş gibi" Gençlerbirliği'ne oynama imkanı tanımadı. Biz Fenerbahçe taraftarının alışık olmadığı bir şey yaptı Fenerbahçeli oyuncular, tüm maç boyunca pres yaptılar. Koştular, hırsla mücadele ettiler. Dünkü skor, gerçekten de sahadaki oyunun hakkıydı.

Vites küçülttüğümüz ya da konsantrasyon eksikliği yaşadığımız anlarda Gençlerbirliği'nin bulduğu pozisyonlar da oldu ama o pozisyonlar da Volkan'ın başarısı sayesinde bir sıkıntı yaratmadı.

Herkes "Alex" diyor ama maçın adamı Emre'ydi. Ardından Volkan, Alex ve Cristian geldi. Dos Santos haricinde takım çok iyiydi aslında. O beğenilmeyen Güiza'nın ilk goldeki katkısı, Güiza'nın futbolu bildiğini, usta işi bir oyuncu olduğunu gösterir nitelikteydi. Bu demek değildir ki Güiza süper. Hayır, hala son vuruş konusunda gelişmesi gerekiyor ama takıma katkısı da yadsınamaz.

Kazım'ın yokluğunda forma bulan Mehmet Topuz'la fizik kuvveti artmıştı dünkü Fenerbahçe'nin. Mehmet hem takımı ileri taşımada, hem de rakibe müdahalede görevini layıkıyla yaptı.

Fenerbahçe'nin dünkü kazanımlarından biri de Özer'di. Klas bir oyuncu olduğunun ve ilerde bize çok faydalı olacağının sinyallerini verdi.

Kısaca, uzun zamandır bu kadar iyi ve keyif veren bir Fenerbahçe izlememiştim. Dünkü futbolla Fenerbahçe, Galatasaray dahil ligdeki tüm takımları yenebileceğini göstermiştir.

İşin bir de şu yanı var. Tamam, bu kapasite takımda var ama bundan önceki kötü olmayan ama iyi de olmayan oyunları nasıl açıklayacağız o zaman? Galatasaray'ın iyi gününe denk gelir de böyle bir oyun sergilersek ne olur? O nedenle daha sağlıklı bir değerlendirme yapmak için Fenerbahçe'nin dünkü futbolunun süreklilik arz edip etmeyeceğine bakmak gerekecektir.

8'de 8'le kırılan rekor ilelebet devam etmeyecektir, bunu Alex de dile getirmiş zaten. Bu yenilmezliği sonlandıracak takım Galatasaray da olabilir 3 hafta sonra, gayet doğal. (Tercih etmem, ayrı mesele! :D) O nedenle ligi şimdiden bitmiş kabul etmek sizin açınızdan da, bizim açımızdan da doğru değil.

Art niyet aramaksızın ve komplo teorileri üretmeksizin bakıldığında durum bu.

Sevgiler...

NOT: Bugüne kadar gittiğim hiçbir Galatasaray maçını kaybetmediğimizi belirtmek isterim ve 3 hafta sonra yine stattaki yerimi alacağım. Totemse totem, kardeşim! ;) :p

"Bu yenilmezliği sonlandıracak takım Galatasaray da olabilir 3 hafta sonra, gayet doğal."

Bu cümle dışında tamamen katılıyorum.

Bi de şunu ekleyeyim.Kimse Ersun Yanal'ın laflarına bakıp aldanmasın, adam ya düşmanlık güdüyo Fenerbahçe'ye ya da futboldan anlamıyo.

"Bu yenilmezliği sonlandıracak takım Galatasaray da olabilir 3 hafta sonra, gayet doğal."

Bu cümle dışında tamamen katılıyorum.

Bi de şunu ekleyeyim.Kimse Ersun Yanal'ın laflarına bakıp aldanmasın, adam ya düşmanlık güdüyo Fenerbahçe'ye ya da futboldan anlamıyo.

Yahu sevgili Ahmet, Galatasaray bizi hiç mi yenmedi allahaşkına? Tamam, son yıllarda Kadıköy'de bariz bir üstünlüğümüz var ama gün gelecek adamlar bizi yenecekler. Hiçbir rakibini asla küçümsemeyeceksin, küçümsersen sana öyle bir sürpriz yaparlar ki, aklın çıkar. :D Hani Langaspor da değil ki bahsettiğimiz, Galatasaray. Ligde kadrosu en iyi 2 takımdan biri!

Elbette Galatasaray'ın bizi yenmesini istemeyiz, tercih etmeyiz ama oyunun adı futbolsa, her zaman her türlü ihtimale açık olacaksın. ;)

Ama mantık ve nesnelliği bir tarafa bırakıp, taraftar olarak konuşursam, Galatasaray'ın hiç şansı yok! :D :p

Ersun Yanal'la ilgili sözlerin ilgimi çekti. Kim, ne demiş? Konuyu bilmiyorum, biraz açarsan sevinirim.

Sevgiler...

Volkan abinin ustte yazdigi yaziya katiliyorum, Fenerbahce gercekten iyiydi ve cok diriydi, bu sene oynadiklari futbolu hic begenmiyordum hele ki Twente macindaki futbolu ama Gencler macinda cok saglam ve oturakli bir takim goruntusu cizdi. Emre'den sonra macin adami Bilica'dir bence, hizlanmasi ve ilk mudaheleleri inanilmazdi, topu oyuna sokmada da bizimkilere ders verecek kalitede. Dos Santos pek etliye sutluye karismadi, zaten Topuz, Cristian, Emre'nin yaptigi pres butun takima yetecek cinsteydi o yuzden ona pek gerek kalmadi ama yine de hucumda etkisizdi. Alex'e soylenecek laf yok, kotu oldugunda bile bir anda mac kazandiran bir adam. Fener'de ondan daha iyileri vardi ama boyle bir durumda bile 2 gol 1 asist gercekten etkileyici. Guiza degisik bir adam, bir an bakiyorsun dunya yildizi gibi bir an bakiyorsun senin benim gibi.

Fener'in oyununa imrenmedim desem yalan olur. Adamlarin / gibi giden bir grafikleri var. Fizik olarak hayvan gibiler, Lugano, Cristian, Bilica, Topuz, vs hepsi paso kosup rakibin anasini aglatan adamlar. Avrupa'da rakip daha iyi oldugunda Alex yeterli olur mu sadece orasi muamma ama Turkiye'yi goturecek futbolu oturtmus Daum.

Bu sene gercekten cok farkli nerdeyse yuzyilin en iyi kadro ve teknik heyetine sahibiz..

Valla sizin takımda isterse 2'şer tane Keita, Kewell, Elano, Baros, Nonda, Leo Franco, Arda ve Rijkaard olsun, Sabri'nin varlığı hepsini nötralize ediyor! :p :D

Şaka bir yana, 2000'li yılların Hagi'li, Popescu'lu, Taffarel'li, Hakan Şükür'lü (hiç sevmem ama hakkını teslim ederim), Okan'lı, Emre'li, Bülent'li kadronuz ve o zaman oynadığınız muazzam futbol bugünkünden çok daha iyiydi bana kalırsa. Hatta o kadro, benim bugün bile Türkiye'de gördüğüm en iyi kadrolardandır. (Bizim 103 gol atarak şampiyon olduğumuz senenin kadrosu da bana aynı hazzı veren bir kadrodur mesela.)

Sevgiler...

Valla sizin takımda isterse 2'şer tane Keita, Kewell, Elano, Baros, Nonda, Leo Franco, Arda ve Rijkaard olsun, Sabri'nin varlığı hepsini nötralize ediyor! :p :D

Şaka bir yana, 2000'li yılların Hagi'li, Popescu'lu, Taffarel'li, Hakan Şükür'lü (hiç sevmem ama hakkını teslim ederim), Okan'lı, Emre'li, Bülent'li kadronuz ve o zaman oynadığınız muazzam futbol bugünkünden çok daha iyiydi bana kalırsa. Hatta o kadro, benim bugün bile Türkiye'de gördüğüm en iyi kadrolardandır. (Bizim 103 gol atarak şampiyon olduğumuz senenin kadrosu da bana aynı hazzı veren bir kadrodur mesela.)

Sevgiler...

O kadro 4 yıl birarda ve aynı hoca yönetiminde oynadı.

Beklemek lazım yani.

Yahu sevgili Ahmet, Galatasaray bizi hiç mi yenmedi allahaşkına? Tamam, son yıllarda Kadıköy'de bariz bir üstünlüğümüz var ama gün gelecek adamlar bizi yenecekler. Hiçbir rakibini asla küçümsemeyeceksin, küçümsersen sana öyle bir sürpriz yaparlar ki, aklın çıkar. :D Hani Langaspor da değil ki bahsettiğimiz, Galatasaray. Ligde kadrosu en iyi 2 takımdan biri!

Elbette Galatasaray'ın bizi yenmesini istemeyiz, tercih etmeyiz ama oyunun adı futbolsa, her zaman her türlü ihtimale açık olacaksın. ;)

Ama mantık ve nesnelliği bir tarafa bırakıp, taraftar olarak konuşursam, Galatasaray'ın hiç şansı yok! :D :p

Ersun Yanal'la ilgili sözlerin ilgimi çekti. Kim, ne demiş? Konuyu bilmiyorum, biraz açarsan sevinirim.

Sevgiler...

Ligtv de devre arası ve maç sonu yorumu yaparken Fenerbahçe'nin çok pres yapmadığını, Gençlerbirliğinin karaktersiz oynadığını vs.

Fenerbahçe çok da iyi değildi, Gençler kötüydü'ye getridi maçı.

Ligtv de devre arası ve maç sonu yorumu yaparken Fenerbahçe'nin çok pres yapmadığını, Gençlerbirliğinin karaktersiz oynadığını vs.

Fenerbahçe çok da iyi değildi, Gençler kötüydü'ye getridi maçı.

Ha ha ha ha! İlahi Ersun Hoca! :D

Art niyet olduğunu sanmıyorum, kendi düşüncesidir Ersun Yanal'ın ama kesinlikle KA-TIL-MI-YO-RUM! Özellikle ilk yarıdaki presle Fenerbahçe Gençlerbirliği'ni resmen oynatmadı. Bundan dolayı Gençlerbirliği kötü gelmiş olabilir Ersun Yanal'a.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. :)

Sevgiler...

Luganonun attığı tekmeye kırmızı kart verilmedi. Şu an 2 maç ceza alacaktı Fenerasyon gerçekten iyi çalışıyor.Antep maçındada 4-5 futbolcuları kart sınırında bakalım torpil geçilecek mi

2005 - 2006'da nasıl yendiysek federasyonu bu senede öyle yeneceğiz.

Luganonun pozisyonu gerçekten çok ilginç helal olsun ne diyelim süper maç yönetiyor hakemlerimiz

Ya artık hakemlerle uğraşmayalım.Yeri geliyor bizede oluyor hatalar.Ayrıca zaten şampiyon olmamız için hakemide yenmemiz lazım Kasımpaşa maçındaki gibi.

Ya artık hakemlerle uğraşmayalım.Yeri geliyor bizede oluyor hatalar.Ayrıca zaten şampiyon olmamız için hakemide yenmemiz lazım Kasımpaşa maçındaki gibi.

iyi güzel uğraşmayalım

doğrudur bizimde başımıza geliyor bazen alehemizi bazende lehimize

ama bunlar maçın kaderini değiştiriyor

her zamanda yenemiyosun hakemi sturm graz maçında olduğu gibi

O kadronun çoğu, Akdeniz Oyunları'nı kazanan ekiptendi ve Fatih Terim'le uzun yıllar çalışmışlardı, 4 yıl değil yani. ;) Başarıyı esas getiren bu olduydu.

Sevgiler...

Biliyorum, ben Galatasaray çerçevesinden baktım olaya. Terim geldikten sonra o oyuncular çok gelişti, 'iskelet' diyebileceğimiz bir birim oluştu. Onun öncesinde istikrar namına pek birşey görememiştik.

Galatasaray istikrarı sağlarsa başarılı olur, ÇOK başarılı olur. Tarihimizde bir kez aynı hocayla 4 yıl geçirmeyi başardık, sonunda neler oldu...Rijkaard gitmezse ya da kovulmazsa yine Avrupa'da söz sahibi olan bir takım izleyeceğiz. Hayırlısı.

Üst Alt