Turan - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Turan

Ölümden korkan da adam değildir.

Gelecek ilk geldiği günden beri homo imasından tutun, liboşluğa kadar bilmem neye kadar her şeyim ile dalga geçecek.

Sadece ben değil herkesi hakir görecek. Sonra da böyle üstü kapalı tehditler.

Ki en başından beri herkese karşı uslubü bu zaten. Ben demedim diyerek kenara çekilmek.

Milletin sinirlerini laçka ediyor. Sabır taşı olsa çatlar be.

Başlarım böyle işe.

Bir forum keyfimiz vardı. O da kalmadı çok şükür.
Ciddi misin cidden seni tehdit ettiğimi mi sanıyorsun?

@Alpay Asma bak misal cavid beyi de çekmişim spontane yani şenlik bir şey yok sen bana o kadar küfür ettin ben yine de sana bir şey demedim demem bir ara dövecepim diyordum ama baktım alınıyorsun sonra bir daha da şöa etmedim ama hep sen şma ettiğimi zannediyor günahımı alıyorsun İyi ki allah var60E569D7-6D9F-421E-BEDB-1659C61467F1.jpeg

Kasıtlı mıydı o paylaşım @iso
Hayır yeni gördüm postunu ne kastı üstat o tarafta koçan işim vardı koştur koştur giderken çıkışta çay içerim dedim sevdiğim bir mekandır duruyor mu diye içeri girdim çay bahçesine bakayım diye Ziya Gökalp’e de bir Fatiha okuyayım dedim personel yaprakları temizliyordu aklıma forum ve bu başlık geldi foto filan çekeyim dedim Alpay’ın ne anlattığını da anlamadı çıktım oradan zaten

Türkiye'nin Rusya ile anlaştığı iddiaları dolanıyor Libya ve Suriye hakkında. Bilhassa Esad Rejiminin websitelerine göre Türkiye;

1) Menbiç'in kuzeyini, Kara Kozak Köprü Başını, Tel Rıfat ve Minnak Hava Üssü'nün kontrolünü alacak bunun karşılığında Rejim Menbiç Şehir Merkezi, Güney'i ve Batısını tamamen kontrol ederek PKK'lıların Fırat'ın doğusuna tahliyesini gerçekleştirecek.

2) Bunun karşılığında Türkiye Hama, İdlip, Lazkiye ve Halep'teki 12 gözlem noktasını korurken müttefikleriyle beraber İdlib, Jisr-ül Suğr, Sarakib ve Atarib'i işgal ederek Hayat Tahrir-ül Şam ile savaşacak. Rejim de Maar'at El Numan ve civarını ele geçirerek Şam-Halep Otoyolunu trafiğe açacak.

3) Rusya, Libya'daki Wagner Grubu'nun savaşmasına engel olacak ve HTŞ ile Ahrar'ül Şam'ın Suriye Milli Ordusuna katılmayan mücahitlerini Türkiye'nin kuracağı bazı para militer gruplar ve lojistik subaylarıyla Trablusgarp'e göndermesini sağlayacak. Ulusal Mutabakat Hükümet'i, Türk ve Rus Yanlısı bir dış politika izleyecek. Uluslararası meşruiyet ile savaşta kazanımlar elde edildikçe Libya'ya Türkiye 3 Alay gönderecek ve daimi bir Türk Tugayının hukuki altyapısı sağlanacak.

İnşallah bu şekilde bir mutabakat gerçekleşir de böylelikle Mısır'a komşu oluruz...

Dinim, vicdanım, namusum üzerine yemin ederim ki,

Esas maksadı islamiyetin realisine ve osmanlıların ittihat ve terakkisine çalışmaktan ibaret olan bu cemiyetin, dahil olduğum şu geceden itibaren her türlü usul ve kavaidine tatbiki hareketle beraber hiçbir sırrını hariçten hiç kimseye, hatta efrad-ı cemiyetten mezun olduklarımdan gayrısına katiyyen faş etmeyeceğim.

Yemin ederim ki,

Millete hukuku hürriyetini bahşeden kanun-i esasi’nin tamamiyle tatbik ve devam-ı meriyetini gaye-i maksad bile cemiyetin kararlarını ve uhdeme tahmil ve tevdi edilecek olan vezaifi tamamen ifada tereddüt eylemeyeceğim. hükumeti hazıranın pençe-i zulmüne düşerek taht-ı tevkife alındığım halde dahi gene namusum üzerine yemin ederim ki,

Etlerimi kemiklerimden ayıracak bir işkenceye çarpılacak olsam bile cemiyetin esrarını ve efradından hiç birisinin ismini haber vermeyeceğim. cemiyet efradından biri düçar-ı felaket olduğu taktirde kendisine ve ailesine vüs’üm yettiği kadar nakden muavenette kusur etmeyeceğim. şayet bunca taahhüdatı namuskaraneye rağmen hiyanet edecek olursam alçaklık edenleri nerede bulunursa bulunsun takibe memur edilen zabita-i cemiyetin icra eyleyeceği idam cezasına karşı şimdiden kanımı helal ederim.

Vallahi, Billahi, Tallahi!!!

1577808874054.png
Kahraman Şehid Ahmed Cemal... Nam-ı diğer Cemal Paşa... ÇEKA, Gürcü Mafyası, İngiliz Sefareti, Taşnaksutyun ve Transkafkasya Politbürosunun ortak hareket etmesi ve İstanbul adına Osmanlı Tiflis Sefareti ile Ankara adına Kazım Karabekir'in ki Mustafa Kemal'in haberi yoktur zira Cemal Ağabeyini çok severdi, göz yummasıyla Hama'dan beri yanında olan yaverleri Süreyya ve Nusret Beylerle birlikte Milli Mücadele'ye cephane, para ve Basmacı Hareketine de asker toplamak için Tiflis'te 1922'nin 21 Temmuz'unu 22'sine bağlayan gece sabaha kadar süren çatışma sonucunda şehit edilmişlerdir...

Üstelik Ermenilere o kadar yardımcı olmasına rağmen her zamanki gibi millet-i sadıka yerine şakşuka olmayı tercih edenler tetikçi olmaya razı gelmişlerdir...

Aynı gün öğle namazına müteakip Cemal Paşa ve yaverlerine, Tiflis’teki Şah Abbas Camii’nden, halk, yabancı temsilciler ve Kızıl Ordu birliklerinin katılımıyla, görkemli bir cenaze töreni yapıldı.

Onbinlerin katılımıyla tekbirler altında defnedilen Cemal Paşa daha sonra vicdan azabı çeken Kazım Karabekir'in çabalarıyla Erzurum'a getirildi ve ebedi istirahatgahına defnedildi. Tüm büyük gazete ve dergiler; the times, national geographic v.b. detaylı haberler yaptı yer yerinden oynadı; 199 kişi tutuklandı ama mahkeme tiyatroydu ve gündem değişince hepsi delil yetersizliğinden serbest bırakıldı...

Bugün bile aradan geçen iki cihan harbi, 9 yıllık iç savaşa ve 100 yılı aşkın süreye rağmen hala Cemal Paşa'nın Suriye'de, Lübnan'da, Filistin'de, İsrail'de ve Ürdün'de inşa ettirdiği yapılar ayakta durmakta... Osmanlı'nın 4 asırda yapamadığını 4 senede yokluk içinde harp devam ederken yapmış; toplamda İngilizlerle giriştiği 8 savaşın yarısını 4'ünü kazanmış olmasına rağmen Osmanlı'nın savaş kaybettiği tek cephe olan Filistin Cephesine komuta etmiş; öksüz sabileri aşılamış, bayındırlık ve iskan yapmış; tehcir edilen Ermenilerin yarısının hayatını kurtarmıştır...

İngilizlerle muharebeleri ( ki bu kaybettiğimiz tek cephe birinci dünya savaşında, düşünün ;) )

1) 30 Kasım 1914-Zafer
2) 2-3 Şubat 1915-Mağlubiyet
3) 4 Ağustos 1916-Mağlubiyet
4) 26-27 Mart 1917-Zafer
5) 19 Nisan 1917-Zafer
6) 31 Ekim 1917-Mağlubiyet
7) 26-31 Mart 1918-Zafer
8) 30 Nisan-3 Mayıs-1918-Mağlubiyet

Ruhun Şad Olsun... Senin gibi bir kahramana hiç değilse sıradan bir vatan evladı torun yaraşırdı ama bu da bir imtihan vatan haini açılımcı, liboş ve ninnoş bir torunun oldu...

İstanbul ve bogazlarin ruslara,orta asyada kendıne bir ülke karşılığında bırakmak istediği iddası doğrumudur ?

JJ | MP

Dinim, vicdanım, namusum üzerine yemin ederim ki,

Esas maksadı islamiyetin realisine ve osmanlıların ittihat ve terakkisine çalışmaktan ibaret olan bu cemiyetin, dahil olduğum şu geceden itibaren her türlü usul ve kavaidine tatbiki hareketle beraber hiçbir sırrını hariçten hiç kimseye, hatta efrad-ı cemiyetten mezun olduklarımdan gayrısına katiyyen faş etmeyeceğim.

Yemin ederim ki,

Millete hukuku hürriyetini bahşeden kanun-i esasi’nin tamamiyle tatbik ve devam-ı meriyetini gaye-i maksad bile cemiyetin kararlarını ve uhdeme tahmil ve tevdi edilecek olan vezaifi tamamen ifada tereddüt eylemeyeceğim. hükumeti hazıranın pençe-i zulmüne düşerek taht-ı tevkife alındığım halde dahi gene namusum üzerine yemin ederim ki,

Etlerimi kemiklerimden ayıracak bir işkenceye çarpılacak olsam bile cemiyetin esrarını ve efradından hiç birisinin ismini haber vermeyeceğim. cemiyet efradından biri düçar-ı felaket olduğu taktirde kendisine ve ailesine vüs’üm yettiği kadar nakden muavenette kusur etmeyeceğim. şayet bunca taahhüdatı namuskaraneye rağmen hiyanet edecek olursam alçaklık edenleri nerede bulunursa bulunsun takibe memur edilen zabita-i cemiyetin icra eyleyeceği idam cezasına karşı şimdiden kanımı helal ederim.

Vallahi, Billahi, Tallahi!!!

Ekli dosyayı görüntüle 68800
Kahraman Şehid Ahmed Cemal... Nam-ı diğer Cemal Paşa... ÇEKA, Gürcü Mafyası, İngiliz Sefareti, Taşnaksutyun ve Transkafkasya Politbürosunun ortak hareket etmesi ve İstanbul adına Osmanlı Tiflis Sefareti ile Ankara adına Kazım Karabekir'in ki Mustafa Kemal'in haberi yoktur zira Cemal Ağabeyini çok severdi, göz yummasıyla Hama'dan beri yanında olan yaverleri Süreyya ve Nusret Beylerle birlikte Milli Mücadele'ye cephane, para ve Basmacı Hareketine de asker toplamak için Tiflis'te 1922'nin 21 Temmuz'unu 22'sine bağlayan gece sabaha kadar süren çatışma sonucunda şehit edilmişlerdir...

Üstelik Ermenilere o kadar yardımcı olmasına rağmen her zamanki gibi millet-i sadıka yerine şakşuka olmayı tercih edenler tetikçi olmaya razı gelmişlerdir...

Aynı gün öğle namazına müteakip Cemal Paşa ve yaverlerine, Tiflis’teki Şah Abbas Camii’nden, halk, yabancı temsilciler ve Kızıl Ordu birliklerinin katılımıyla, görkemli bir cenaze töreni yapıldı.

Onbinlerin katılımıyla tekbirler altında defnedilen Cemal Paşa daha sonra vicdan azabı çeken Kazım Karabekir'in çabalarıyla Erzurum'a getirildi ve ebedi istirahatgahına defnedildi. Tüm büyük gazete ve dergiler; the times, national geographic v.b. detaylı haberler yaptı yer yerinden oynadı; 199 kişi tutuklandı ama mahkeme tiyatroydu ve gündem değişince hepsi delil yetersizliğinden serbest bırakıldı...

Bugün bile aradan geçen iki cihan harbi, 9 yıllık iç savaşa ve 100 yılı aşkın süreye rağmen hala Cemal Paşa'nın Suriye'de, Lübnan'da, Filistin'de, İsrail'de ve Ürdün'de inşa ettirdiği yapılar ayakta durmakta... Osmanlı'nın 4 asırda yapamadığını 4 senede yokluk içinde harp devam ederken yapmış; toplamda İngilizlerle giriştiği 8 savaşın yarısını 4'ünü kazanmış olmasına rağmen Osmanlı'nın savaş kaybettiği tek cephe olan Filistin Cephesine komuta etmiş; öksüz sabileri aşılamış, bayındırlık ve iskan yapmış; tehcir edilen Ermenilerin yarısının hayatını kurtarmıştır...

İngilizlerle muharebeleri ( ki bu kaybettiğimiz tek cephe birinci dünya savaşında, düşünün ;) )

1) 30 Kasım 1914-Zafer
2) 2-3 Şubat 1915-Mağlubiyet
3) 4 Ağustos 1916-Mağlubiyet
4) 26-27 Mart 1917-Zafer
5) 19 Nisan 1917-Zafer
6) 31 Ekim 1917-Mağlubiyet
7) 26-31 Mart 1918-Zafer
8) 30 Nisan-3 Mayıs-1918-Mağlubiyet

Ruhun Şad Olsun... Senin gibi bir kahramana hiç değilse sıradan bir vatan evladı torun yaraşırdı ama bu da bir imtihan vatan haini açılımcı, liboş ve ninnoş bir torunun oldu...
üstat ilk fırsatta okuyacağım ama gözüme bir şey çarptı. Neden her paragraf başında yemin ediliyor?

İsmail Gaspıralı'nın eserlerini okuyun. Kendisi o dönemin en büyük aydınlarından biriydi. Türkçe'nin yaygınlaşmasını ve Türkçe birliğini savunuyordu.

Kendisi 1881 yılında bir yazısında

"Geri kalmışlığımızın tek nedeni cehaletimizdir. Avrupa'da neyin icat edildiğine veya neler olduğuna dair hiçbir fikrimiz yok. Bu izolasyondan kurtulmak için bunları okuyabiliyor olmamız gerekirdi; Avrupa fikirlerini yine Avrupalı kaynaklardan öğrenmeliyiz. İlk ve orta okullarımızın müfredatlarına bu dersleri koymalıyız ki, göz bebeklerimiz yani öğrencilerimiz bu fikirlere ulaşabilsin."

demiştir. Bakın 150 sene önce de en büyük problemimiz cehaletti, şimdi de öyle. Hiç ilerleme kaydedememişiz. Ama yine de 150 yıl önce cehaletin olduğunu düşünmek ve itiraf etmek büyük iş.

İstanbul ve bogazlarin ruslara,orta asyada kendıne bir ülke karşılığında bırakmak istediği iddası doğrumudur ?

JJ | MP
Bunca yıldır iftira okurum da bunu ilk kez duyuyorum hayatı ruslarla ve ingilizlerle savaşmakla geçmiş adamlara söylenecek laf değil de hangi ittihatçıya hangi liboşun iftirası bu? Kaynak nedir? Kaynak olmadan kim neyi ne zaman kimin için sallamış ;)

Bende TDV'nın basılı islam ansiklopedisi var hiç görmedim böyle bir şey de zaten Paşa'nın ölümünde şüpheli olanlardan ruslar ki devrik Çarlık Rusyasının nazırı mı kalmıştı 1922'de???

1917'de bolşevik devrimi oldu tüm eski rejim mensupları ya öldürüldü ya kaçtı yurt dışına yahut beyaz orduya katıldı. Hangi komünist yahut bolşevik bu düşkün bakana devlet sırrı verecekmiş??? Cemal Paşa Çiçerin ile görüşüyordu yani komünistlerle tıpkı Ankara Hükümeti gibi Çarlık Rusyasının devrik isimleri Beyaz Ordu'nun tüm yazışmalarında ortaya çıktığı gibi direkt İngiliz İstihbaratının emrinde onlar için kara propaganda yapan ve kurşun asker olarak kullanılanlardan ibaret.

Bu tıpkı Hillary Clinton'ın Kaddafi hakkında menfi yorum yapması gibi bir şey hiç dikkat etmedin mi yazarken bunun bu kadar bariz olduğuna??? Ki orada bile iddia diyor iddianın ciddiyeti bolşevikler tarafından devrilmiş çarlık nazırı olmasıyla da ortada... Ezcümle, gayri ciddi... Paşanın devlet kurma gibi bir çalışması olmadığı gibi Türk tarihinde liderlik yarışına girmeden Üç Paşalar olarak muktedir olmuş müstesna isimler tek adamlık hırsıyla suçlanacak son adamlardır...

Bende TDV'nın basılı islam ansiklopedisi var hiç görmedim böyle bir şey de zaten Paşa'nın ölümünde şüpheli olanlardan ruslar ki devrik Çarlık Rusyasının nazırı mı kalmıştı 1922'de???

1917'de bolşevik devrimi oldu tüm eski rejim mensupları ya öldürüldü ya kaçtı yurt dışına yahut beyaz orduya katıldı. Hangi komünist yahut bolşevik bu düşkün bakana devlet sırrı verecekmiş??? Cemal Paşa Çiçerin ile görüşüyordu yani komünistlerle tıpkı Ankara Hükümeti gibi Çarlık Rusyasının devrik isimleri Beyaz Ordu'nun tüm yazışmalarında ortaya çıktığı gibi direkt İngiliz İstihbaratının emrinde onlar için kara propaganda yapan ve kurşun asker olarak kullanılanlardan ibaret.

Bu tıpkı Hillary Clinton'ın Kaddafi hakkında menfi yorum yapması gibi bir şey hiç dikkat etmedin mi yazarken bunun bu kadar bariz olduğuna??? Ki orada bile iddia diyor iddianın ciddiyeti bolşevikler tarafından devrilmiş çarlık nazırı olmasıyla da ortada... Ezcümle, gayri ciddi... Paşanın devlet kurma gibi bir çalışması olmadığı gibi Türk tarihinde liderlik yarışına girmeden Üç Paşalar olarak muktedir olmuş müstesna isimler tek adamlık hırsıyla suçlanacak son adamlardır...

Kardes bana dikkat etmedin mi diyon ,sen dikkat etmiyorsun asil
Bak boyle bir idda var sen ne diyorsun diye soruyorum ?

JJ | MP

Üst Alt