Türkiye Ligi'nde, Üst Düzey Defansa Ne Gerek Var? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye Ligi'nde, Üst Düzey Defansa Ne Gerek Var?

Herkes bir ağızdan tutturmuş defans defans defans senin ilerin üretken olsun defans o kadar pepe lere ramoslara ihtiyaç yok türkiye liginde, avrupa da katılıyorum gerekli ama Türkiye'de şampiyon olmak için üst düzey bir defans gereksiz.

Orta saha çok koşmalı ve üretken olmalı ben selçuğun en çok eleştiriliği yıllarda aylarda bile hep savundum ama yedeğe çekilmeli..

Dün gördük ki josue ne bir kanat oyuncusu ne de bir 10 numara jouse bildiğin 8 numara ve Türkiye ligin de şampiyon kadrosunda çok rahat oynayacak bir oyuncu.

Josue-Tolga Türkiye ligini her sene sırtlar.

Kanatlar desen Türkiye'nin en iyileri bizde..

10 Numara kilit paslar atan bir oyuncumuz var.

Forvetimiz çok etkili değil ama Poldi sakanlamazsa bu sene çok rahat şampiyon oluruz.

Defansa gelince Ahmet Çalık Hakan Balta Serdar aziz gayet Türkiye ligi için yeterli stoperler..

Bekler biraz sıkıntılı Sabri Carole onlarda idare eder ilerisi üretken olursa bulduğu 5 pozisyonu 2 sini gol yaparsa zaten sorun kalmaz..

Ben herşeye rağmen bu sene Galatasarayın şampiyon olacağını hissediyorum.

Avatanj bizim elimiz de puan kaybı illa ki olacaktır 34 maçın 34 ünü de yenemezsin bugün real barça celta vigo gibi vs basit takımlara puan kaybediyoruz önemli hemen toparlanmak..

Ve Allah aşkına bu takımın ne kadro ne oyuncusunda problem var bu klübün tarihinde bugüne kadar böyle yalancı böyle iş bilmez böyle her zaman bahane üreten bir başkan gelmemiştir.Yeter ki başkanı gönderelim, düşünün ki bu başkana rağmen geçen sezon 2 kupa aldık.

Bu sene de alacağız benim güvencim tamdır. Defans ta türkiye ligi için gayet yeterlidir.

Diğer sene hiç bir oyuncu gönderme genç yetenek bir orta saha ve Üst düzey dzeko gibi bir forvet al şampiyonlar ligin de de harikalar yaratır. Bu takım.

Defans yeterli değil, şampiyonluk için kesinlikle daha iyi bir savunma hattımız olmalı. Biz her maç gol atıyoruz zaten, kaybettiğimiz puanların neredeyse %90'ı savunmadan kaynaklanan bireysel ve ya taktiksel hatalardır. Hava toplarında ve yan toplarda kesinlikle 4 maçın 3'ünde gol yiyoruz. Bu rezalete bir türlü son veremiyorsak bırakalım da şampiyon olamayalım.

Doğru ya ne gerek var defansa, her yan toptan kafa golü yiyen takım biz değil de Fener ve Beşiktaş zaten.

Üstün stoperlerimiz o kadar güven veriyor ki Muslera boşuna kendini yırtıyor kaleye gelen her top sonrası.

Mehmet Akif Yüksel
Valla benim görüşüm reis geri dörtlü defans olarak sağlam olacak önlerinde Tolga olacakki geri 5'li den çok ofansif katkı beklemeden defansı sağlam tutsun çok mücadele etsin yeter hani stoper özellikli sağ&sol bek isterim bu takıma
Mesela sağ bek Tete==>sol bek Juan Jesus olacak 1 tanede sağlam stoper alacan Jardel mesela

Muslera
Tete-Ahmet-Jardel-Juan
Tolga​

Şu geri altılıyı kuralım reis gör bak bu ligde 34 maç boyunca maks 10-15 gol yeriz

Haa tamam defans iyi hoşda işin forvet kısmı ne olacak dersen ilerdeki beşlide defansif kaygı kütmeden tam olarak ofans'a odaklanabilecek
Sneijder-Selçuk-De Jong-Josue yerine adam akıllı 2 tane çevik dinamık dribling yapabilen ortasaha===> Poldi yerine bir forvet

Hem çok daha fazla atarız çok dahada az gol yeriz

Serdar Ahmet Semih Hakan defansi ilk 5'e girmek icin yeterli olabilir ama bu adamlarla sampiyon olmak cok zor. Kalecinin ve orta alanin kusursuz oynamasi gerekiyor.

Josue tamam dun iyiydi ancak bunda Akhisar orta sahasında 16 yasindaki cocugun oynamasının faktörü büyüktü.Josue'yi abartmamak lazım, kayseri orta sahası bile josue'yi yer bitirir

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Turkiye liginde iskeletin saglam olacak.Ust duzey kaleci,lider stoper,teknigi yuksek orta saha ve bulduğunu atan forvet onemli.Gerisi oyle yada boyle idare eder

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akhisar dün 1 kez orta yaptı, onda da Vaz Te vurdu kafayı dışarı gitti.
6-7 orta yapabilen takım 2 gol atıyor bize.

Merkez savunmacı çok önemli bence.

serdar - semih - hakan - ahmet, dördü de gözün kapalı güvenebilecegin stoperler degil. bunların yanına mutlaka hava hakımıyeti yüksek, kaliteli bir stoper alarak hakan'ı emekli etmeliyiz.

bekler, dedigin gibi idarelikler. hiçbiri sıfıra inmeyen, yaratıcı bekler olmadıgı için (sol bekte linnes zaman zaman bunları yapıyor ) hücum gücümüz kısıtlanıyor. bu takımın bekleri sener ile h.ali bile olsa abartmıyrum hücum gücümüz level atlar. carole, ileri cıktıktan sonra bruma'ya ya da sneıjder'e pas atıp oldugu yerde bekler. sabri desen fiziksel gücü yetmediginden carole kadar ileri cıkamaz, cıktıgında geç döner, cizgiye inmez, ikiye bir denemez. iki bek de oyun kuramaz. o yüzden bu sezon idare etse de, seneye mutlaka en az 1 kaliteli bek şart.

orta sahayı akhisar, alanya, antep, kayseri gibi yumusak takımlar karsısında selçuk - josue ile kursan bile bir zararı olmaz. hatta icerde oynayacagımız zayıf takımlara karşı bu ikisiyle cıkmayı tercih ederim. ama zorlu deplasmanlar ve derbi maçlarına bu ikiliyle cıktıgın vakit kevgire çevirirler. ayrıca ben de jong'u hic tutmayan biriyim. bir merkez orta saha az kosamaz. diger mevkiler tolere edilebilir ama merkez orta saha mutlaka kosacak. de jong ölü beygir, duba gibi adam. statik, melo'nun son sezonu gibi ceza alanı önlerinde önüne gelene dalıyor, sırf oyun bilgisi sayesinde tek hamleli kaymalar yapabiliyor diye milletin gözünü boyuyor, "en azından sert oynuyor" diyorlar. komedi. selçuk'u, tolga'yı, josue'yi rakip ceza sahasına icine kosu yaparken, topla giderken, verkaç denerken görebilirsiniz ama de jong'tan bu aksiyonların hiçbirini göremezsiniz. o yüzden mutlaka tempolu bir orta saha şart bu takıma.

her hava topu gol, deplasman maclari sos veriyor.
bir derbi maci kazanamadik su ana kadar.
bjk 2 0 önde oldugumuz hald süper stoperlerimiz kafa toparina füze gibi cikti.
eger üst düzey bir stoperimiz olsaydi simdi liderdik.

Son düzenleme:
Eger elinde defansinin hatasinindan fazla gol atacak bir hücüm ekibin varsa defans belki cok da önemli olmayabilir, ama kapalan takimlara karsi malesef bu böyle islemiyor ,bir gol yiyorsun defansin hatasi yüzünden, sonra gol atmak icin bir yerin catliyor. ahmetin yerine cok saglam tecrübeli bir yabanci stoper lazimdi bu takima. Gitdiler ahmeti aldilar. Garry tam olarak ne icin alindi hala anlamis degilim, suan adam yedek bekliyor yasinin arkasinda. gerci bence yönetim yasin veya bruma ikilisinden birini gönderecekti bakti olmadi Garry de suan lüks bir transf oldu baska bölgelerin hala sos sinyali verirkene.

akhisar şampiyonluk için YARIŞAN BİR EKİP DEĞİL.
İyice Antu ya döndü burası Sırf küme düşmemeye oynayan bir takımı yendik diye;

en hücüm bizde,
josue-tolga en iyi orta saha,
defans yeterli,
semih kral adammış
deniyor.

2 gün sonra yenildikten sonra
"böyle takım olmaz olsun,
sneijder-selçuk koşmuyor,
semih defansta boşuna duruyor,
josue işe yaramaz vb."
dersiniz.