Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları

nedense bu ülkede hep bi yerlere gelenler ya da parası olanlar memnun. bu insanlar hiç, diğerleri ne durumda diye düşünmezler.

şurdaki örnek durumu açıklıyor, adama çoluk çocuğa nasıl yetecek maaş deyince ben evli değilim diyor. yarın bi gün evlenince yetecek mi diye sorunca da ben evlenmicem bana yetiyor diyor. yani kendi evli olmadığı için, evli olanlar için bu maaş yetermi yetmez mi adamın umrunda değil

yani herkes de bi ben var, ben iyiysem gerisi önemli değil kafasında millet. o mağazada müdür olabilirsin. o mağazada 1 tane müdür 2 de yardımcı olur muhtemelen ve bunların maaşları da iyidir. ülkede 4 milyonu aşan işsiz genç mevcut. bir o kadardan fazla da çalışan mevcut.

şimdi diyelim 10 milyon çalışan var
5 milyon işsiz var
toplamda senin şehrinde 500 tane müdür alınacak, bu müdürlüğü isteyen çalışan sayısı 10 milyon. girecek kişi sayısı toplamda 500dür. senin mağazanda ise bir kişi (1) o 1 kişilik kontenjana mecburen birisi girip müdür olmak zorunda.

müdür oldun iyi maaşın var, kalan 10 milyon çalışan hala asgari ücrette. sıkıntı asgari ücretin miktarından daha ziyade hayat pahalılığı. yahu ben hayatımdan memnunum gerisi beni ırgalamaz bakın ben böyle müdür oldum siz de olabilirsiniz gibi laflar duyuyorum

olamazsınız, o 10 milyon çalışan nüfus içine girdiğinizde 10 milyonunuz da müdürlüğe malesef yükselmeyecek. o yüzden insanlarımızın hayat kalitesini artıralım, mevkide olanların değil

Erasmustan Üni.lere gitmeye çalis. Burada [Hollanda] Üniversitelerde 100lerce yerli var bazilari da kalmaya basariyor

Onun disinda ortalama islere de basvurmak mümkün ama hayvan muamelesi görme ihtimali de var. Trden çok daha berbat yerler.

Trdeki durumu sizler daha iyi bilirsiniz ama yurtdisinda calismak = her zaman daha iyi diye bir sey yok. Geleceginizi iyi planlayin. Konudaki bazi arkadaslar gibi Trde basarili olmak da var. Avrupada her zaman isteyeceginizi bulamazsiniz.

Son düzenleme:
Turkiyeden kacip Avrupada amelelik edip maalesef hastanelerde lavabo temizleyenleri taniyorum. Turkiyede issizlik buyuk bir sorun oldugu malum. Lakin Avrupada hayat bulmakta dusundugunuz kadar kolay degil. Dil sorunu bir yandan. Yabancilari hor gorme obur yandan. Daha bugun meslektaslarimin benim hakkimda turklugum sebebiyle onyargilarini kirmak zorunda kaldim. Halbuki hepsi akademik elit insanlar.

Tavsiyem egitimde oldugunca ileriyi hedeflemektir.

zaten onu arıyorum, çıkış yapabilsem duracağımı mı sanıyorsun

ama şunu da unutma cebinde türkiye pasaportu varsa diğer göçmenlere karşı 5-0 geridesin. bu da bizim handikapımız

kaldıki bazı insanlar için maddiyat önemli olmaz, huzur ararlar ben de öyleyim işte. materyalist değilim sizin gibi

Oncelikle hem Turkiye'de hem de yurtdisinda meslegimi icra ettim. Guney Amerika da da yasadim Dogu Avrupada da Afrikada da.Turist olarak da baya ulke gordugumu soyliyim.. Turkce dahil 4 dil biliyorum 5. de yolda(artislik yapiyorum sanmayin sadece tecrubemi paylasmak istiyorum)

Birincisi dil ogrenmek icin, zorunda kalman gerek hobi olarak ogrenilemiyor.
Ikincisi, cografya insanin kaderidir. Sen istediniz kadar aidiyet hissetme gittigin yerde o aidiyeti sana yapistirirlar. hele ki o bayildiimiz batı avrupa.
Ucuncusu aidiyet hissetmemek hainlik degildir. Istersen krem peynire aidiyet bisset banane
Dorduncusu 1 yılın sonunda ince belli cay bardağı gordugumde agladigimi bilirim sen hissetmesen de o aidiyet seninle gelir. Bir fotograf gorursun kim oldugun cat diye gelir gozunun onune
Besincisi by ulkenin genclerini by hale getirdin siyasal islamin Allah belasini versin..
Son olarak umudunuzu yitirmeyin gencler.. bi abiniz olarak tavsiyem kendinizi global olarak gelistirin literaturu takip edin. Uzmanlasin ( ic mekan tasarimcisi arkadasim.. hospitality konusunda uzman ol, akustik konusunda kendini gelistir sertifika al.. bak bi konuda uzman cok az) azcik azim azcik plan program.. armut pis agzima dus Almanya'da da yok

Turkiyeden kacip Avrupada amelelik edip maalesef hastanelerde lavabo temizleyenleri taniyorum. Turkiyede issizlik buyuk bir sorun oldugu malum. Lakin Avrupada hayat bulmakta dusundugunuz kadar kolay degil. Dil sorunu bir yandan. Yabancilari hor gorme obur yandan. Daha bugun meslektaslarimin benim hakkimda turklugum sebebiyle onyargilarini kirmak zorunda kaldim. Halbuki hepsi akademik elit insanlar.

Tavsiyem egitimde oldugunca ileriyi hedeflemektir.
Almanya için konuşabilirim sadece..

Tembel olmayıp İyi araştırma yapıldığı vakit çok iyi yerlere gele bilir. Baya destek veriyor Almanya hükümeti bu aralar meslek sahibi olma konusunda. Ha gelip oturduğum yerden herşey olur derse kişi bir şeyde olmaz.

Belki de o kısmı asıl eksik olandır.

20-22 yaşıma kadar ciddi oranda milliyetçi, dindar bir insandım, ülkemi milletimi seven, polis ya da asker olma hayali kurardım. zaten mülakatlarına da girmiştim ama o dönemler fetöcü alıyodu devlet bizi almadı.

şimdi de diyorum iyi ki olmamış, ülkeni dinini milletini sevmenin daha doğrusu bu sanal kurumların ne kadar boş olduğunu gördüm. birisi bi sınır çizip burası benim deyip bayrak koyuyor.

ben artık türk de değilim bi milliyetim de yok hissiyat olarak. bu yaşa kadar bi yararını görmedim. ben dünyaya gelmiş bir insanım. bir coğrafyada doğmuş olmam oraya ait olduğum anlamına gelmiyor.

dine, vatana millete bayrağa aidiyet hissetmiyorum artık

Ben doğru bildiğimi savunurum sen de doğru bildiğini savunursun. Benim yukarı da yazdığım uzaklardan değil bizzat kendimden bir örnektir. Sana yanlış gelebilir.
Yaşını bilmiyorum renktaşım. Senin o dediğin yolda gidiyorum şu an zaten mecbur olduğum için; gelgelelim YL yaparak 3000 lira alıyorum vasıfsız patron sekreteri 4500 lira. Çoğu yerde böyle, sen şanslı olansın %4-5 lik kısıma giren.

Oncelikle hem Turkiye'de hem de yurtdisinda meslegimi icra ettim. Guney Amerika da da yasadim Dogu Avrupada da Afrikada da.Turist olarak da baya ulke gordugumu soyliyim.. Turkce dahil 4 dil biliyorum 5. de yolda(artislik yapiyorum sanmayin sadece tecrubemi paylasmak istiyorum)

Birincisi dil ogrenmek icin, zorunda kalman gerek hobi olarak ogrenilemiyor.
Ikincisi, cografya insanin kaderidir. Sen istediniz kadar aidiyet hissetme gittigin yerde o aidiyeti sana yapistirirlar. hele ki o bayildiimiz batı avrupa.
Ucuncusu aidiyet hissetmemek hainlik degildir. Istersen krem peynire aidiyet bisset banane
Dorduncusu 1 yılın sonunda ince belli cay bardağı gordugumde agladigimi bilirim sen hissetmesen de o aidiyet seninle gelir. Bir fotograf gorursun kim oldugun cat diye gelir gozunun onune
Besincisi by ulkenin genclerini by hale getirdin siyasal islamin Allah belasini versin..
Son olarak umudunuzu yitirmeyin gencler.. bi abiniz olarak tavsiyem kendinizi global olarak gelistirin literaturu takip edin. Uzmanlasin ( ic mekan tasarimcisi arkadasim.. hospitality konusunda uzman ol, akustik konusunda kendini gelistir sertifika al.. bak bi konuda uzman cok az) azcik azim azcik plan program.. armut pis agzima dus Almanya'da da yok

o senin hissiyatların ama, herkesin hissi bir değil.

dilime güveniyorum. daha doğrusu ingilizcede iddialıyım almanca için öyle bir şey yok. b1 bile değilim almancada ama hedefim b seviyesine yükselmek.

diğer dediklerini bilmem de ben ince belli bardak görsem senin gibi hissetmem, belki ben koşarak kaçarım ve senin gibi ağlamam. aidiyet gelecek diye bir şey yok. bu bizim yapımızla alakalı, o yüzden senin gibi hissetmeyeceğimi temin ederim

Üst Alt