Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları

Türk insanını kolaycılıkla suçlamak abes olmuş. Hangi normal ülkede, reşit olmayan çocuklar çalıştırılıyor, hangi normal ülkede insanlar belirsiz süreler boyunca çalıştırılıp karşılığında parası bile ödenmiyor, hangi normal ülkede insanlar eğitimi aldıkları alanlarda iş sahibi olabilmek adına parasız çalıştırılıyor ve bu normal kabul ediliyor? Bu sorulardan milyon tane sorarım bu millet tüm bu saçmalıklara rağmen hala hayatta kalmaya çalışıp, karşılaştığı zorluklarda devletten veya işte neyse bu süreci çözmesi gereken tiplerden yardım yerine hala köstek görüyorken hala vatandaşı suçlamak yüzsüzlüğün ve had bilmezliğin nirvanasınıdır. He anam he anlatın öyle kendini geliştiricen bla bla tamam iyi hoş da hangi imkan ve şart dahilinde 80 milyondan topçu bile çıkmıyor kaç tane Türkün yaşadığı belli olmayan Almanya'dan çıktığı kadar her şey ayan beyan ortada düzen bozuk ve düzen sahipleri memnun. Konu özelinde bir şey yazamadım, kusura bakma umarım gidersin ben şahsen insanlıktan umutsuz olduğum için böyle bir niyetim şu an yok gibi ama gitmek isteyen herkesi sonuna kadar anlıyorum her açıdan ki bu işin sadece maddi boyutu, her gün şahit olmak zorunda kaldığımız boktan manevi durumlar da mevcut. Eminim onlar da bizim suçumuzdur.

İmza atıp geçsen en az 10 k kazanırdın bir senede

İnşaat mühendislerinin 4 imza yetkisi yok mu firmalarla anlaşsan sana yakın yerde olanlarla arada bir kontrole gidersin sadece.Böyle yapan çok
İşte bu tarz kulaktan dolma bilgilerle konuşuyor herkes. İmza atacak iş mi var piyasada? Olsa da millet eşinin dostunun tanıdık mühendislerinin imzasını alıyor. Bi tane imza verdim 1500 lira aldım 1 sene içinde başka imza verecek bi yer bulamadım. Ki şöyle bir şey de var imza verme işi yasal olarak sıkıntılı bi iş başında durmadığın bi işten tamamen sorumlu oluyorsun.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla ben inşaat mühendisi sıfatıyla 1 sene boyunca bir tane bile iş bulamadım ne maaş aradım ne şehir ne çalışma koşulu. Önümde askerlik olduğu ve çok genç olduğum için mesleğim dışındaki işlerde çalışmak istemedim ki hala da istemiyorum. Askerlik dönüşü kendi mesleğimle ilgili iş bulamamaya devam edersem artık ne iş olursa yapıcaz yapacak bişey yok.

Hali vakti yerinde olanlar için atıp tutması kolay ama 4 sene boyunca emek verip okuduğum bölümün bana kazandırdığı sıfatı kullanarak para kazanmak ve o şekilde yaşamak isterim. Bunu kimse anlamıyor maalesef git bekçi ol 4 bin lira alırsın mis gibi maaş diyorlar ama benim derdim o değil ki.

ben de daha çok market mağaza falan başvurdum.
a101e de baivurdum da adamların açtığı ilanlara başvuran sayısı çok fazla. adamlar binlerce kişiyle mülakat yapamıyorlar haliyle.

bekçiliğin maaşı önemli değil, oraya hiç başvurmadım. çünkü devlet işi. devlette çalışmak ya da kurumlarına hizmet etmek istemem. sırf bu yüzden kpss ye bile girmiyorum. özel sektörde iş bakıyorum hep

ben de daha çok market mağaza falan başvurdum.
a101e de baivurdum da adamların açtığı ilanlara başvuran sayısı çok fazla. adamlar binlerce kişiyle mülakat yapamıyorlar haliyle.

bekçiliğin maaşı önemli değil, oraya hiç başvurmadım. çünkü devlet işi. devlette çalışmak ya da kurumlarına hizmet etmek istemem. sırf bu yüzden kpss ye bile girmiyorum. özel sektörde iş bakıyorum hep
Ülkenin şu anki durumu ele alındığında devlette çalışmak en mantıklısı aslında. Özelde hiç bi yerde devlette kazandığın paraları kazanamıyorsun devlette çalıştığın rahatlıkla çalışamıyorsun maalesef. Ama ben yine aynı şekilde devlette de inşaat mühendisi sıfatıyla çalışmak isterim onun için de 92 93 puanları görmem lazım kpss de ki çok çok zor benim için

Bir üniversite ögrencisi ariyordu belediyenin en büyük sirketi ve basvuru yaptim, beni aldilar. Tek basvuran da ben degildim elbette. Hemen 1 hafta sonra aradilar imzalari atalim eger hala istiyorsaniz diye. Ve 6 kisilik ekibe ben dahil oldum. Koca firmada 200 calisan varsa 5 türk yoktur. Yani ufak bir pozisyon olsa da bir Türk'ü tercih ettiler. Yer yer irkcilik olabilir ama alim yapan insanlarin görüsü önemli. Ve cogu, ben inaniyorum ki hakkaniyetli alim yapiyor. Fetö ve benzer örgütlerin referansiyla is tutamazsin burada.
Almanya'da iş konusunda ırkçılık yapan şirketler yok diyemeyiz ama eskisine göre baya baya azınlık seviyesinde.

Almanyanım doğusunda ağırlıklı mevcut olduğunu biliyorum. Diğer bölgelerde pek yok. Küçük şirketlerde vardır bölüm bölüm belki de ama orta-büyük şirketler bu tür cahilce ırkçılık yolundan elemanları seçiyor negatif anlamda. Büyük şirketler ırk konusunda özelikle yöntemi mevcut. Şirketlerinde yabancı ülkelerden olan insanların olmasına dikkate alıyorlar ama en önemlisi Qualifikation seviyesine bakıldığı gibi İlk görüşmede oluşan karşılıklı sinerji çok daha önemli artık.

İşte bu tarz kulaktan dolma bilgilerle konuşuyor herkes. İmza atacak iş mi var piyasada? Olsa da millet eşinin dostunun tanıdık mühendislerinin imzasını alıyor. Bi tane imza verdim 1500 lira aldım 1 sene içinde başka imza verecek bi yer bulamadım. Ki şöyle bir şey de var imza verme işi yasal olarak sıkıntılı bi iş başında durmadığın bi işten tamamen sorumlu oluyorsun.

Evet öyle riskleri var

Benim bir arkadaş vardı o diyordu firmalarla anlaştıktan sonra uzun zamandır onlarla çalışıyor,hatta sigortasını felanda yatırıyorlar ekstra.Dediğine göre tek imza için o mesela 2,5 alıyor ama daha fazla alanlarda varmış

2,5 alayım orada çalışayım diyormuş adamlar kabul etmiyormuş :asd:

yallah arabistana ile ilgili görsel sonucu

Ülkemizi beğenmeyenler varmış
popülizm peşindesin
uza

Bir de argümansız savınız varsa zahmet edip konuya yazmayın.

Bunca insanın belli konularda tepki koymasını "yaşamadan, bilmeden, hayal dahi edemeden", "kolaycılık" olarak nitelendiren arkadaşım falan olup bunu yüzüme söylese ağzına ederdim, yaşamadığınız sadece dışardan gördüğünüz konular hakkında ne hakla böyle ahkam kesebiliyorsunuz? Süreçlerin belirli zaman dilimleri ve yaşanmışlıkların sonucu olduğunu idrak edecek mantık da yok anlaşılan.

Evet öyle riskleri var

Benim bir arkadaş vardı o diyordu firmalarla anlaştıktan sonra uzun zamandır onlarla çalışıyor,hatta sigortasını felanda yatırıyorlar ekstra.Dediğine göre tek imza için o mesela 2,5 alıyor ama daha fazla alanlarda varmış

2,5 alayım orada çalışayım diyormuş adamlar kabul etmiyormuş :asd:

Metrekare arttıkça risk artıyor risk artıkça alınan para artıyor. Benim 5 6 bin civarı alan arkadaşlarım oldu kuzenim düzenli olarak her ay bin lira alıyor mesela bir yıldır. Benim imza verdiğim yer ufak bi yerdi tanıdık vasıtasıyla iyi bile bi para aldım. İmza alan bütün şirketlere Cv, numara ne gerekiyosa bıraktım ama işte tanıdık olmadan bağlantı olmadan olmuyor.

Valla ben bu ülkeden, insanlarından öyle bir bezdim ki, bu saatten sonra nereye gidersem gideyim mutlu olma şansım yok.

O "mutsuzluk çipi" bana takıldı bir kere.

En temizi bu ülkede doğmadan, hiç bir bağlantın olmadan yaşayıp gitmekti ama maalesef artık yapacak bir şey yok.

Arkadaslar. Yapi Denetimlere imza atip havadan para almak yerine kendinizi gelistirsenize..
Insaat muhendisleri.. kaynak muhendisligi sertifikasi alin.. iskele muhendisligi diye bisey var duydunuz mu bilmiyorum.. Giydirme cephe isinde turk firmalari inanilmaz yerlere geldiler hemen hemen hepsinin Ingiltere de Fransa da ABD de isleri ve ofisleri var. Gidin CV birakin 6 ay asgari ucretle calisin bakalim 4 yillik diplomadan daha degerli oluyor mu olmuyor mu. Ulan 10 yil once biri bana bunlari dicekti aah ahhh... 4 yil okul okudumla olmuyor artik..

1 aylığına Türkiye'ye tatile geldim, hayretler içinde kaldım. Bildiğin avrupanın 50 yıl gerisinde. İnsanlar saygısız, kimse kimseye karşı hoşgörülü değil, trafiği berbat, frafikte kavga etmemek büyük olgunluk! Herşey ateş pahalısı olmuş. Dilenci veya seyyar satıcılar olmadan iki adım gidemiyorsun. Bir tatil köyüne gittik, o sıcakta ufak çocuğun birisi su satıyordu, yanıma geldi, su filan derken ne kadar dedik, 2tl dedi. Ulan biz yardım edelim diye alalım dedik, çocuk bizi enayi yerine koyacaktı. Allah'ın suyunu 2tl ye satacak. Burda konu para değil, insanların vicdanlarının suistimal edilmesi. Kim kime geçirirse.

Uzun lafın kısası, fakir ile zengin arasında ki fark daha da açılmış. Yaşanacak gibi değil. Durumu biraz iyi olan artistlik peşinde.

Kaçın kendinizi kurtarın. Ama gittiğiniz ülkelerde çalışmayıp oturduğunuz yerden para kazanmayı beklerseniz Türkiye'yi ararsınız.

Allah herkesin yardımcısı olsun.

Üst Alt