UEFA Kupası Final | Arsenal (1) 0-0 (4) Galatasaray | 17 Mayıs 2000 - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
10 kişi kalana kadar oyun bizim kontrolümüzde ki o arsenal takımı,arsenal tarihinin en iyi takımı.....

Bundan 1 sezon sonra oynanan 3-2'lik real madrid maçını da izledim..Real madrid ilk yarı sadece iki kere kaleye geliyor maç boyu orta sahayı geçemiyo neredeyse...Hele maçın 2.yarısı büyük takımın ligde zayıf anadolu takımına yaptığı muameleyi yapmışız..Tek kale maç,sayısız pozisyonlar ve orta sahayı geçemeyen real madrid..

Gerçekten o dönemki takım gibi bir takım bir daha gelmez....

Ayrıca elediğimiz takım arsenal o dönem premier ligin united ile beraber en iyi takımı...

Yarı finalde elediğimiz leeds ertesi yıl ş.liginde yarı final oynadı..

Çeyrek finalde elediğimiz mallorca ertesi yıl ispanya ligini 3.tamamlayıp şampiyonlar ligine gitti

4.tur da elediğimiz dortmund 2 sezon öncesinin şampiyonlar ligi şampiyonu...

Gerçekten o dönem uefa kupası şimdikinden kat kat daha zor bir organizasyondu...

10 kişi kalana kadar oyun bizim kontrolümüzde ki o arsenal takımı,arsenal tarihinin en iyi takımı.....

Bundan 1 sezon sonra oynanan 3-2'lik real madrid maçını da izledim..Real madrid ilk yarı sadece iki kere kaleye geliyor maç boyu orta sahayı geçemiyo neredeyse...Hele maçın 2.yarısı büyük takımın ligde zayıf anadolu takımına yaptığı muameleyi yapmışız..Tek kale maç,sayısız pozisyonlar ve orta sahayı geçemeyen real madrid..

Gerçekten o dönemki takım gibi bir takım bir daha gelmez....

Ayrıca elediğimiz takım arsenal o dönem premier ligin united ile beraber en iyi takımı...

Yarı finalde elediğimiz leeds ertesi yıl ş.liginde yarı final oynadı..

Çeyrek finalde elediğimiz mallorca ertesi yıl ispanya ligini 3.tamamlayıp şampiyonlar ligine gitti

4.tur da elediğimiz dortmund 2 sezon öncesinin şampiyonlar ligi şampiyonu...

Gerçekten o dönem uefa kupası şimdikinden kat kat daha zor bir organizasyondu...

Bu takımları yendikten sonra biz de 2000 yılı içinde dünya kulüpler sıralamasında 1.sıraya kadar yükseldik ;)

Yendiğimiz Kadroya bakın

Seaman
Viera
Petit
Overmars
Bergkamp
Henry
Suker

Bizim elimizde de tarihim en versatil kadrosu.

Taffarel
Capone
Fatih
Bülent
Popescu
Ergün
H.Ünsal
Ümit
Okan
Emre
Suat
Hasan
Hagi
Hakan
Arif
Marcio

Şu kadroya bak.

Sağ bek, sol bek alternatifleri, orta saha rotasyonu,hucüm hattı.

Ciddi söylüyorum şu kadro devam etse başında Terim olsa ve sadece 1-2 takviye yapılsa CL’yi de alırdık o dönem.

Hayatımda ağladığım ender anlardan biriydi maç sonu.En güzeliydi ama.20 sene geçmiş hala aynı günkü gibi heyecanla izliyorum videoları.Çok büyük iş başarmışız o zaman.Şimdi belki bu kupaya ulaşmak daha zor olabilir daha güçlü takımlar oluyo playofftan sonra ancak o dönem Avrupa çok ötemizdeydi kalite olarak ve eşiği bu kupayla aşarak Avrupada adımızı duyurmaya başlamıştık.Emeği geçen herkese tekrardan teşekkürler.Hiç bir zaman unutulmayacak bu başarı.
İçimde büyük ukde kaldı,Fatih Terim ve Hakan Şükür o sezon takımdan ayrılmayıp 2-3 takviye yapsaydık neler olurdu kim bilir.

Üst Alt