UEFA Merkezine Şok Baskın! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Merkezine Şok Baskın!

UEFA ofisi Infantino hakkında çıkan Panama Belgeleri nedeniyle İsviçre Polisi tarafından basıldı.

uefa_ffp_kriterlerine_uymayan_3_kulube_1_yil_men_cezasi_verdi_h35522.jpg

Polisler Panama Belgeleri'ndeki bilgiler ışığında Cross Trading şirketiyle ilişkileri ortaya çıkan UEFA'nın Nyon'da bulunan merkezinde arama gerçekleştiriyor.

İsviçre polisi Panama Belgeleri’ndeki bilgiler ışığında Cross Trading şirketiyle ilişkileri ortaya çıkan UEFA’nın merkezine girdi.

Dünyayı sallayan Panama Belgeleri’nde 2006 yılında gerçekleşen bir ihale dikkat çekti. UEFA’nın rüşvetle aranan iki isim olan Hugo Jinkis ve Mariano Jinkis’e yayın haklarını sattığı ifade edildi. Bu iki ismin aldıkları yayın haklarını 3 katı fiyatına elden çıkardığı belirtildi. 2006’daki ihalede şu anki FIFA Başkanı Gianni Infantino’nun da imzası olduğu belirtiliyor.

Panama Belgeleri’nde yaklaşık 11 milyon dosya ortaya çıkarıldı. Hugo ve Mariano Jinkis adlı iş adamları Arjantin ve Amerika Birleşik Devletleri’nde suçlu olarak aranıyorlar.

Bu iki ismin futbolun yüksek kademelerine rüşvet vererek, yayın dağıtım hakkından kar elde etme amacı güttüğü iddia ediliyor.

Vergi kaçırmak amacıyla Panama'da offshore şirketi kurduğu iddia edilen UEFA Başkanı Michel Platini ise bütün mal varlığının İsviçre'de kayıt altında bulunduğunu belirtti.

Radyospor

Son düzenleme:
INFANTINO: "BENİM YANLIŞ YAPTIĞIMIN KANITI YOK"

Infantino da iddiaları reddederek yaptığı yazılı açıklamada, "Kişisel olarak Cross Trading ve şirket sahipleriyle hiç temas kurmadım. UEFA'nın ve benim yanlış bir şey yaptığını gösteren bir kanıt yok" dedi.

Üst Alt