GSC Haber - UEFA Para Ödüllerini Açıkladı: Galatasaray 24 Milyon 736 Bin Euro'yu Kasasına Koydu - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber UEFA Para Ödüllerini Açıkladı: Galatasaray 24 Milyon 736 Bin Euro'yu Kasasına Koydu

Fener'in 5 yıldızla maça çıkmasının sonuçları için UEFA kurallarını incelerken kötü bir habere rastladım. Daha önce 10 yıllık UEFA puanından gelecek paranın 14 küsür milyon euro olduğunu söylemiştim ama öyle değilmiş. UEFA 5 yıllık puanı Haziran'da güncellemişken, 10 yıllık puanı 2022'den beri güncellememiş niyeyse.

1690660864418.png

1690660731120.png

Ben de UEFA'ya güvenerek hesaplama yaptım. Güncelleme yaptıkları taktirde çeyrek final oynadığımız 12-13'ün puanı silinecek ve Avrupa'ya gidemediğimiz geçen sezonun puanları eklenecek. O zaman da bayağı bir kulübün gerisine düşüyoruz. Şu anda 10 yıllık puandan gelecek para 8 milyon euro civarı maalesef. Lig yolundan gelecek 2 takımın PSV, Marsilya ve Braga olmaması ve Şampiyonlar yolundan gelen 4 takımdan ikisinin Kopenhag ve Zagreb olmaması lazım. O zaman alacağımız para yükselir.

UEFA 10 yıllık puanı güncellediğinde böyle olacak:

1690661420146.png

Yanılttığım renktaşlarımızdan özür dilerim

Fener'in 5 yıldızla maça çıkmasının sonuçları için UEFA kurallarını incelerken kötü bir habere rastladım. Daha önce 10 yıllık UEFA puanından gelecek paranın 14 küsür milyon euro olduğunu söylemiştim ama öyle değilmiş. UEFA 5 yıllık puanı Haziran'da güncellemişken, 10 yıllık puanı 2022'den beri güncellememiş niyeyse.

Ekli dosyayı görüntüle 212764

Ekli dosyayı görüntüle 212761

Ben de UEFA'ya güvenerek hesaplama yaptım. Güncelleme yaptıkları taktirde çeyrek final oynadığımız 12-13'ün puanı silinecek ve Avrupa'ya gidemediğimiz geçen sezonun puanları eklenecek. O zaman da bayağı bir kulübün gerisine düşüyoruz. Şu anda 10 yıllık puandan gelecek para 8 milyon euro civarı maalesef. Lig yolundan gelecek 2 takımın PSV, Marsilya ve Braga olmaması ve Şampiyonlar yolundan gelen 4 takımdan ikisinin Kopenhag ve Zagreb olmaması lazım. O zaman alacağımız para yükselir.

Ekli dosyayı görüntüle 212765

Affı namümkün olan bir hata

Ekli dosyayı görüntüle 212764

Ekli dosyayı görüntüle 212761

Ekli dosyayı görüntüle 212765

10 yıllık fiyaskoyu bu seneden itibaren toparlamak lazım artık.

Zagrep elendi
Marsilya elendi
PSV Rangers biri elenecek
Braga - Son anda 2 - 1 oldu ama iki takim da cok kacirdi. Ozellikle AEK cok net kacirdi. Braga da elenebilir
Kopengag elenmez gibi

Maalesef bizim takımda şampiyonluktan kopunca ligi tamamen bırakma psikolojisi var. Avrupa kupalarına katılma hedefinin önemini şimdi daha iyi anlıyoruz.

Kesin önde olduklarımız:

RC Lens
Kızılyıldız
R. Sociedad
Union Berlin
Newcastle
Young Boys(Maccabi)
Antwerp(AEK)

Eşleşmeye bağlı boldlu olanlar altımızda

G. Rangers-PSV (2-2)
Rakow-Kopenhag (0-1)
Braga-Panathinaikos (2-1)

Pana, Rakow ve Rangers turu geçerse aynı anda (10 Hisse)

23. Galatasaray 11.370.000 Euro

Üçünden ikisi turu geçerse (9 Hisse)

24. Galatasaray 10.233.000 Euro

Üçünden biri turu geçerse (8 Hisse)

25. Galatasaray 9.096.000 Euro

Üçü de elenirse (7 Hisse)

26. Galatasaray 7.959.000 Euro

Yani yaklaşık 8-11 Milyon Euro arası bir gelir elde edeceğiz. Daha fazlası mümkün değil.

Sarı kırmızılılar Şampiyonlar Ligi'nden giriş parası olarak 15 milyon 640 bin euro'yu kasasına koymayı garantiledi.

Aslan'ın son 10 yıllık UEFA Kulüpler sıralamasına göre kazanacağı katsayı parası ise 9 milyon 96 bin euro olarak hesaplandı. Toplamda ise gruplara kalarak daha sahaya çıkmadan 24 milyon 736 bin euroyu kasasına koydu.

Üst Alt