UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi

Cevap: UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi

TRT'nin Teletexinden okudum bu haberi. Bana da sanki bu konuda UEFA'nın TFF'nin kararına karışmayacağı, olayın uluslararası maçlara yansıması halinde devreye gireceklerine dair bir beyanat gibi geldi.

Kısaca bu açıklama TFF'yi rahatlattı diye düşünüyorum.

Angut forumda şu şekilde açılmış bu konu

UEFA: Müdahale etmeyeceğiz. (Konu Başlığı)

Türkiye´de yürütülen şike davasıyla ilgili açıklama yaptı: TFF‚ şike davasıyla ilgili alacağı kararlardan kendisini sorumludur. UEFA´nın ulusal federasyonlarını içişlerine karışması söz konusu değildir. UEFA istek olması halinde içişlerine karışmadan tavsiyede bulunabilir. TFF´nin bu ciddi konuyla ilgili gerekli yaptırımları uygulayacağına inanıyoruz.

ayrintilar geliyormus hurriyetin son dakika haberi

Bir çeşit insan tipi vardır ki mesela , odasında yangın çıksa " ne yangını yaa öyle bir şey yok ki , her şey çok güzel " der ve bir süre sonra , oda yanmaya devam ederken , bu söylediğine kendi de inanır .

Bu insanlardan Antu'da binlerce var .

Antudaki insanların beyinlerinin 1gr çalıştığına inanmıyorum.

Şimdi düşünelim, federasyonun en büyük derdi nedir şu anda... Yayın gelirleri ve düşmesi planlanan kulüplerin ekonomik olarak belli bir dengeye gelmesi... Bunun için de hepimizin malumu ve medyaya yansıdığı kadarıyla Aydınlar Platini'den zor da olsa sezon sonuna kadar izni kopartmış.

Peki sezon sonuna kadar bir yandan fener taraftarının ilgisini devam ettirip fenere ekonomik kaynak sağlamayı, aynı zamanda da lige ilgilnin azalmadan devam etmesini dolayısıyla da yayın gelirlerini korumanın yolu nedir arkadaşlar... Hem nalına hem mıhına vurmak... :)

Düşünsenize, fenerin düşmesini garantileyen bir açıklama yada UEFA'dan açıkça bir tehdit zaten yapılan bütün planları alt üst eder. Adamların da anlaştığı mevzu bu zaten... Şu yayın gelirleri için play-off gibi 5. sınıf ülkelerde uygulanan bir sistemi bile literatürümüze sokmaktan çekinmeyen federasyonun bunları yapmasını da gayet normal karşılıyorum, şaşırılacak veya ''komplo bunlar'' deyilecek bir durum değil.

Sezon sonuna gelecek olursak; UEFA'nın aba altından gösterdiği sopaya, sürekli sıfır tolerans vurgusu yapmasına, geçmişte defalarca tecrübe edinilen olaylardan gördüğümüz şu ki türk futbol tarihi ilkleri yaşayacak. Sezon bitiminde seri bir şekilde akıllarda soru işareti bırakmayan net kararların verildiğini her beraber göreceğiz. :)

Cezanın bu sezon için puan düşürme şeklinde uygulanacağına dair söylentiler var. (Çakar da son programında belirtmişti.)

Bu durumda zaten her türlü şampiyon olacağımız bir sezonda sözde bize yaranmak için fb'yi eksi puana çekecekler ki biz rahat şampiyon olalım! Sonra da yıllarca bu şampiyonluk size peşkeş çekildi diye ortalarda gezer bunlar! Yönetimin bu tuzağa düşmemesi lazım, biz bu sene bu takımla ve bu havayla şampiyon olamayacaksak zaten yazıklar olsun!

tek cumleyle:

Benim sorumluluk alanim degil, benim sorumluluk alanima da sokmayin.

Üst Alt