ulusal kanallarda yayınlanan spor karşılaşmaları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ulusal kanallarda yayınlanan spor karşılaşmaları

özellikle 2010 öncesi dekoder ve internet kültürü ülkemizde pek yaygın olmadığı için çoğu spor ligi ulusal kanallarda yayınlanıyordu. Üstelik o dönem 7'den 70'e herkesin izlediği televizyonda ve ulusal kanallarda. Ülkemizde bu kadar yoğun futbol sevgisinin nedeni de aslında o dönemlerde her içeriği ülkenin her kesiminin izleyebilmesiydi

o zaman aklıma gelenleri yazayım:

fox tv - ingiltere premier ligi: foxtv, tgrt'nin frekansını alıp türkiye'ye giriş yapmıştı ve ilk yılında kanalın tanıtımı için her kanalın yaptığı gibi bir futbol ligi almıştı. Premier ligi yanlış hatırlamıyorsam 2007-08 sezonunda fox tv'de izledik. O dönem tuncay'ın maçlarını yayınlamak chelsea, liverpool gibi takımların maçlarını yayınlamıyordu ve zaman zaman tepki çekiyordu

kanal a - fransa ligi: ankara merkezli ve sanırım muhafazakar içerikli bir kanaldı. 3-4 sene boyunca fransa ligini yayınladılar diye hatırlıyorum. O dönem lyon fırtınası vardı fransa liginde

atv - türkiye basketbol ligi: evet yanlış duymadınız, atv basketbol ligini yayınlıyordu bir zamanlar. Sene 2004-05 olması lazım. Çok net hatırlıyorum. Ali kırca ile ana haber öncesi basketbol maçları vardı

trt - süper lig: sene yine 2004-05. O dönem anadolu maçları canlı yayınlanmıyordu. Federasyon da her hafta 3 büyükler dışı bir takımın maçını trt1'den yayınlama kararı almıştı. Yılmaz vural'ın effa'yı dövdüğü agücü-sakarya maçı da trt'den yayınlanmıştı mesela

kanald - efes cup: yine bir zamanlar efes pilsen'in antalya'da devre arası düzenlediği turnuva vardı. Genelde alman takımları olurdu. Schalke, Dortmund, Bremen, Leverkusen'i hatırlıyorum. 2011'de içki reklamları yasaklanınca bu turnuva da yok oldu haliyle. Artık böyle takımlar da gelmiyor pek antalya'ya zaten

24 - almanya ligi: 24 kanalı da yeni kurulduğu zamanlarda futbol yayınlayarak reklamını yapmaya çalışmıştı. Wolfsburg'un şampiyon olduğu sezon 2008-09, 24 kanalında yayınlanmıştı. Ümit özat'ın kalp sorunu yaşadığı maçı da bu kanalda izlemiştik

daha böyle çok sayılır ama özetle 90-2000'lerde çocuk olanların spor özellikle futbol sevgisi bu içerikleri izlemesiyle başladı. İnsanlar spor izlemekten uzaklaşıyor diyorlar mesela ama ana sebebi tamamen bu. Özellikle dar kesimin çocuklarının futbol izleme neredeyse yok.

Kanal D’nin NBA maçları verdiği zamanlar vardı. Gece kalkıp izlerdim Utah maçı varsa özellikle izlerdim Karl Malone reisi. 20 sene falan öncesi yalnız belki bazılarınız bilmiyordur.

NTV 2008lerde River-Boca maçlarını yayınlardı özel maç diye muhtemelen.

TV8 Brezilya Ligi’ni verirdi 2005lerde.

Kanal D’nin NBA maçları verdiği zamanlar vardı. Gece kalkıp izlerdim Utah maçı varsa özellikle izlerdim Karl Malone reisi. 20 sene falan öncesi yalnız belki bazılarınız bilmiyordur.

NTV 2008lerde River-Boca maçlarını yayınlardı özel maç diye muhtemelen.

TV8 Brezilya Ligi’ni verirdi 2005lerde.
Zaten Ntv gelene kadar hep Kanal D verirdi galiba.

Üst Alt