Ünal Aysal Dönemini Başarılı Buluyor musunuz? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal Dönemini Başarılı Buluyor musunuz?

İlk donemi basarili ama kerameti sadece kendinde sanip ali durust, albayrak, adnan ozturku falan gonderince batirdi. Hele mancini donemi transfer donemi falan inanilmaz skandal.

5 verdim.İyi giden düzenin bozulmasına sebep kendisi değil Galatasaray üzerine oynanan oyunların bir parçası olup Demirören yönetime imza atan efsane hocamizdir.Ayrica Galatasaray bir spor kulübüdür gerçeğinin tezahürüdür.Kisacasi vizyondur.En ihtiyacımız olan bölgeye bile Gedson'u alamayıp 4,5 milyar borçlu rakibe kaptiran yönetimlerin olduğu yerde Ünal Aysal başkanla diğerleri arasında resmen sıklet farkı var.

Maddi anlamda kulübün içine etmiştir.
Onu göz ardı etmeyelim.

Ona 5 milyon euro maaş, buna 10 milyon euro maaş ile yürümez gemi.

Bu şekilde Messi’yi de getirebilirsin elbette.

Fakat fenere, federasyona karşı duruşı güzeldi. Fenere her fırsatta şikeci demesi, azize kontrolünü kaybetmiş zat demesi, hakkımızın göz göre göre çalınmasına sessiz kalmayarak erkek basketbol takımını son maça çıkarmaması takdire şayandı.

Maddi anlamda kulübün içine etmiştir.
Onu göz ardı etmeyelim.

Ona 5 milyon euro maaş, buna 10 milyon euro maaş ile yürümez gemi.

Bu şekilde Messi’yi de getirebilirsin elbette.

Fakat fenere, federasyona karşı duruşı güzeldi. Fenere her fırsatta şikeci demesi, azize kontrolünü kaybetmiş zat demesi, hakkımızın göz göre göre çalınmasına sessiz kalmayarak erkek basketbol takımını son maça çıkarmaması takdire şayandı.

Kağıt üstünde doğru bakış açısı para harcama konusunda fakat hatırladığım kadarıyla mantık şuydu : maaş yüksek olan kadro başarılı olur , avrupadan gelir sağlar kendi giderini amorti eder ve kalanı kar olarak kalır. Bu başarı ile gelecek stad , store satışları vs gibi gelirler işin kaymağını oluşturur ve sponsor açısından opsiyon arttırır.

Mantıkta kafaya yatıyor ama realitede gerçekleşmemişti. Birde Euro şimdi 16-17 lerde diye bakmamak lazım. Zaten şimdi istensede o maaşları vermek imkansız , öyle transferler yapmak daha da imkansız.

Kendini Perez zannetti, koca bir enkaz bıraktı giderken. Dolaylı yoldan da Dursun'u başımıza saran isimdir. Temsil gücü yüksekti ama, hakkını yemeyeyim. Kendisinden sonra Galatasaray'ın hakkını savunabilen bir başkan olmadı. İlk dönemi 5. Baskın seçim sonrası 0. Kanaatle 3 veririm.

Örnek başkan prototipi oldu. Her kulüp kendi Ünal Aysal'ını aradı yıllarca ancak büyük hüsran yaşadılar. Sadece para sahibi olmak böyle bir yönetim kabiliyetine haiz olmaya yetmiyor.

Sn başkana tek kırgınlığımız haklı yanları da olsa görevi bırakmasıdır, bu güne kadar sürmüş kesintisiz bir Aysal dönemi topyekün Türk futbolunu bambaşka noktalara taşırdı.

Kağıt üstünde doğru bakış açısı para harcama konusunda fakat hatırladığım kadarıyla mantık şuydu : maaş yüksek olan kadro başarılı olur , avrupadan gelir sağlar kendi giderini amorti eder ve kalanı kar olarak kalır. Bu başarı ile gelecek stad , store satışları vs gibi gelirler işin kaymağını oluşturur ve sponsor açısından opsiyon arttırır.

Mantıkta kafaya yatıyor ama realitede gerçekleşmemişti. Birde Euro şimdi 16-17 lerde diye bakmamak lazım. Zaten şimdi istensede o maaşları vermek imkansız , öyle transferler yapmak daha da imkansız.

Onu yapmak için CL’de final falan oynamak lazım.

Elbette önemli ama euronun o zaman 3 şu anda 17 olması da bu konuda zannettiğiniz kadar belirleyici değil. Temel gelirler zaten dolar endeksli. Avrupa geliri, yayın geliri. Forma satışı, gişe hasılatları ve store geliri TL bazlı.

Bir de ben parayı vereyim Avrupa’daki başarıyla tolare ederim demek son derece yanlış. Garantisi var mı başarının? Sen parayı basıp Drogba’yı getirip gruptan çıkamayabilirsin de. O zaman batıyorsun işte.

Onu yapmak için CL’de final falan oynamak lazım.

Elbette önemli ama euronun o zaman 3 şu anda 17 olması da bu konuda zannettiğiniz kadar belirleyici değil. Temel gelirler zaten dolar endeksli. Avrupa geliri, yayın geliri. Forma satışı, gişe hasılatları ve store geliri TL bazlı.

Bir de ben parayı vereyim Avrupa’daki başarıyla tolare ederim demek son derece yanlış. Garantisi var mı başarının? Sen parayı basıp Drogba’yı getirip gruptan çıkamayabilirsin de. O zaman batıyorsun işte.

Savunmuyorum bakış açısını zaten sadece kafa yapısı biraz öyleydi diye yorumluyorum.

Biraz da taraftarı mutlu etmek için ekstra bir külfetti - Drogba tuttu mutlu etti, Cengiz dönemindeki Falcao elde atom bombası gibi patladı misal.

CL'de final değil yav genede o zamanlar gruba katıldığında 15mi 18mi M avro alıyordun gene az buz değildi (bütün futbolcu maaşları demiyorum , külfet görünenlerin eksi etkisini kapatır anlamında diyorum)

ama tabi kesinlikle hele hele böyle bir dönemde doğru bakış açısı değil. ben 10 yıl öncesini yorumladım. Yoksa karşımızda örneği var adı beşiktaş.
Adamlar CL diye kadroya yağdırdı , şimdi indirim diye yırtınıyorlar.

Üst Alt