United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici

Cevap: United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici

2 forvette cok zorlariz rakibi, umut-burak olmali kesinlikle, selcuk-hamit-melo nun paslari burak ve umutu costurur

523834_Galatasaray_SK.jpg

Ekli dosyalar

• GS.png
    GS.png
    3.4 KB · Görüntüleme: 116

Savunmadan açık vermeden hücum presi yapılmalı. Kanatlar ve forvet oyuncuları devamlı basmalı, Melo orta sahayı ekstra bir kuvvetle süpürmeli. Adamlar Selçuk'u çok tanımadığı için forvetler devamlı koşmalı. Durmadan koşmalı, savunma arkasına adam kaçmalı.

Maç temposu yavaş, izlerken uyuyakalınan maçlardan birini yaşamalıyız. Yan toplara dikkat, şanslı ol, tempo düşür, bulduğunu at 3 puanı bile kap.

Fazla gaza gelmeyelim. Yenilirsek oyuncu asmalar, küfürler havada uçuşur, güzel giden hava bozulur.

Normal şartlarda yenilmemizde anormal bir şey yok. Fakat, Galatasaray bu sağı solu belli olmuyor. Özellikle İngiliz takımlarına karşı.

''İnanmak başarmanın yarısıdır'' yeter ki oyuncularımız bizden üstünleri kabul etmemeli bu kafa yapısıyla profesyonel futbolda da,halısahada da karşı rakibi yenmem mümkün değil,psikolojik üstünlüğün sporda en büyük avantaj olduğuna inananlardanım.Karşımızdaki iyi takım mı çok iyi takım ama Kagawa,Welbeck,Andersonlar oynuyor yav,sistemlerine sadıklar çok esktra özellikleri yok.

Şimdiden temkinli havayı solumaya başladım ve aklımı bu maça odaklamaya başladım.Fatih Hoca'nın dediği gibi "Mağlup olmakdan korkmayan bir takımız".Galibiyet-beraberlik hatta şerefli mağlubiyetler de alabiliriz hiç önemli değil.Önemli olan 11 neferin sahaya çıkıp Galatasaray'ın ruhunu ve büyüklüğünü ortaya koymalarıdır.Aslanım sen rahat ol,seni sevenler olarak daima PEŞİNDEYİZ....

YÜRÜYEDUR GALATASARAY...

Kadro konusunda Imparatorun isi gercektende cok zor...

Oku sonunda seninde kafan karismazsa bende bu isten anlamiyorum :D 50 cesit secenek var kardesim, hangi biri tutacak... InsaAllah Fatih Terim Allahin izniyel dogru secenegi secerde 3 puanla baslariz Old Traffordda :tiphat:

Simi...

1. Nani = Hakan

Nani Hakanin tarafini Robbenli Hollandanin Hamitin tarafini yaptigi gibi yapar diye dusunuyorum... Bu yuzden ona yakin olarak (Hollandacasi Rugdekking Turkcesini bilmiyorum) eger Hakani gecerse yani hemen arkasinda Dany/ Semih / Cris biri cikmali yani... Surati nedeniyle icimden Dany oynasin Semihin yerine diye geciyor ama Beynim Semih bu mactanda yuzunun akiyla cikar Allahin izniyle diyor ve Semihi oynatmak istiyorum... Yada Dany-Semih ikiliside olur ama tecrubesizlikten basimiz arirmiki diye dusunmektende edemiyorum... Sag kanatta Eboueye guveniyorum...

2. Taktigimiz ne olacak... Topu bizdemi tutacagiz/ tutmaya calisacagiz... Oyunun kontrolunu ele alip oyunu bizmi yapacagiz yada oyunu biraz geridemi kabul edip kontrayami cikacagiz... Eger Kontraya cikacaksak TEK forvet oneririmki buda 500% Burak olur... Yok Imparatorun dedigi gibi kazanmaya oynayacagiz, oyunu biz yapacagiz felan diyorsa Cift forvet oynanir... Cift Forvet oynarsada Umut - Elmander ikilisi daha agir basiyor cunku Imparator ileride baski kurup Manu nun oyun kurmasina izin vermemek isteyecektir.. Burakin pres gucu diger iki forvetimize gore dusuk olur...

3. Hamitmi... Emremi... Enginmi... Aydinmi... Sag ic mi oynanacak yoksa 4-3-3 un ileri sag kanadimi yada 4-4-2 nin sag tarafimi... Amrabatin oynayacagina kesin gozuyle bakarsak sol kanatta ister 442 nin isterde 433 un ileri 3lusunde...

Arkadaslar sanki Aydin ilk 11 baslayacak gibi... Aydin Selcuk Amrabat Engin... Olmadi Ebouenin onune defansif yonu saglam olan Hamiti koyar orayi kilitler...

Ne demek istedigimi anlamisinizdir IMPARATORUN isi gercekten cok zor dedigimde... Gercekten yerinde olmak istemezdim... Ama Simdi Hamit bide hastalandiya onu bahane ederek belki yedek soyundurur diyecegim ama Hamitte Tecrube... Topu tutalim desek Engini oynatsak veya Emreyi Slecugun yaninda... Bence Aydinin dribbling ozelligi ve topu alip cok cabuk ileri cikmasindan faydalanacak Fatih Terim ve bunu bu mac denedi... Topu kaptimmi ileri ucalim diye, bu yuzden Aydin Selcugun oralarda oynadi gibi sanki, ne dersiniz ?

Kagawa kim yahu ? Van Persie'yi bir şekilde tutarsak yeneriz.. Ezik gibi oynamayalım da varsın yenilelim iyi başlamak önemli tabi ki.

kesinlikle defans yapmaya denemiyelim

beceremeyiz

biz bildigimizi okuyalim yeter

sogukkanli sekilde adamlara rahat vermeden oyniyalim

burak forvet oynasin arkasinda emre colak

bol bol serbest vurus aliriz

emre kivrak oldugundan

selcuk reis yada burak yazar serbest vurustan

Cift forvet oynamaliyiz, Burak ya da Elmander mi onu bilemem. Ama sistemimizden dönmememiz gerek.

Fatih Terim'in futbol felsefesi tempolu ve dikine oyun ama bu maç için tempo tehlikeli olabilir zira rakip bizden çok daha tecrübeli ve bu oyuna alışkın.O yüzden bence bu maç kontrollü bir şekilde, ayağa pas yaparak,tempoyu fazla yükseltmeyerek oynamalıyız.

Bizim futbolcular en az Manchester kadar koşmalı.. Pas trafiğini doğru yaparsak Manchesterle baş edebiliriz.

Toplu hücum toplu savunma şart.. Sahada mücadele etmeyen futbolcu olmamalı.

Orta sahada Selçuk-Melo-Hamit-Emre Çolak oynamalı.

Santraforlar da Elmander ve Burak olmalı.

Umut daha çok ceza sahası topçusu. Bu maçta snatraforlar orta sahaya kadar sık sık gelmeli.

Burak ve Elmander daha doğru tercih olur.

Bizim futbolcular en az Manchester kadar koşmalı.. Pas trafiğini doğru yaparsak Manchesterle baş edebiliriz.

Toplu hücum toplu savunma şart.. Sahada mücadele etmeyen futbolcu olmamalı.

Orta sahada Selçuk-Melo-Hamit-Emre Çolak oynamalı.

Santraforlar da Elmander ve Burak olmalı.

Umut daha çok ceza sahası topçusu. Bu maçta snatraforlar orta sahaya kadar sık sık gelmeli.

Burak ve Elmander daha doğru tercih olur.

Toplu $ikiş toplu defans :b5:

Üst Alt