United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici - Sayfa 22 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici

Cevap: United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici

ben olsam söyle bir kadro cikarirdim

_____________Muslera____________

Eboue____Semih______Cris____Hakan

_________ Melo__Selcuk___________

Hamit________Emre________Amrabat

____________Elmander____________

klasik taktik kalabalık ortasaha melo ve selçuk un uzun toplarına güven

------------melo---------

yekta(hamit)--------selçuk

yada

---------ceyhun---------

melo---------------selçuk

ortasaha göbeği olmalı kanatlarda burak amrabat forvet umut veya elmander

defansta bütün takım topun arkasına geç kalabalık ortasaha hucumda selcuk ve melonun hatta yekta nın uzun toplarıyla kontra

klasik taktik kalabalık ortasaha melo ve selçuk un uzun toplarına güven

------------melo---------

yekta(hamit)--------selçuk

yada

---------ceyhun---------

melo---------------selçuk

ortasaha göbeği olmalı kanatlarda burak amrabat forvet umut veya elmander

defansta bütün takım topun arkasına geç kalabalık ortasaha hucumda selcuk ve melonun hatta yekta nın uzun toplarıyla kontra

ceyhun ?

çapa olarak iyi iş yapar zaten defanstan top çıkarıcak melo ve selçuk olucak aynı zamanda stoper kökenli olması ve uzun boyuyla manu yan toplarında kanat akınlarında cezasahasında güvenligi saglardı

kağıt üzerinde yapar bunları o atmosferde ceyhun bocalar ki zaten maç temposuda yok oynamadı takımda

Ceyhun'u severim ama bu maç için imkansız. 3lü orta saha ile oynayacaksak şu kombinasyonlar olabilir

Melo--Selçuk

---Emre-----

---Melo---

Yekta-Selçuk

----Melo

Hamit-Selçuk

Bence en üstte yazdığım şekilde 4-2-3-1 dizilişiyle çıksak fena olmaz. Veya 2. sıradaki şekilde 4-5-1 de olabilir.

emre her türlü oynar hamit duruma göre oynayabilir amrabat sonradan dahil olabilir efenime söyliyim keza ilerde umut-elmander kesin oynar defans dörtlüsü değişmez

----umut----melo--elmander-----

umut-hamit--selçuk--emre-elmander

-----------umut-elmander----------

valdes

d.alves----pique----puyol-----j.alba

busquets

xavi---------iniesta

pedro-------------david villa

messi

Ceyhun'u severim ama bu maç için imkansız. 3lü orta saha ile oynayacaksak şu kombinasyonlar olabilir

Melo--Selçuk

---Emre-----

---Melo---

Yekta-Selçuk

----Melo

Hamit-Selçuk

Bence en üstte yazdığım şekilde 4-2-3-1 dizilişiyle çıksak fena olmaz. Veya 2. sıradaki şekilde 4-5-1 de olabilir.

hazır olup olmamasını pekte irdelemem sonuç olarak asla gerçekleşmeyecek bir fikir ama bu tip maçlarda 4-5-1 içerisinde ceyhun tipindeki fizikli ''çapa'' diye tabir edilen adamlar size puan getirebilir

Taktik diziliş olarak hiç macera aramaya gerek yok.

Takımın 1 senedir başarılı olduğu ve alışkın olduğu bir sistem var, bu yüzden yine 4-4-2 olacaktır.

Önemli olan bu dizilişte rakibe göre kimler açıkları en iyi kapatır, en iyi performansı gösterir, buna bakmak lazım bence.

Bu sene fazla izlemişliğim yok ama ManU kanat organizasyonları çok iyi olduğu söyleniyor, bu nedenle kanatları konuşmak en doğrusu, takımımızın geri kalanı da zaten belli.

Solda Amrabat mı, Emre mi?

Sağda Hamit mi, Aydın mı?

İleride Elmander mi, Burak mı?

bunlardan hangileriyle başlayacak, soru bu bence.

bence mençıstırı fazla abartmaya gerek yok. bizim takım uzun bir aradan sonra ilk defa bu kadar iyi.

uefa yı kazandığımızda fatih terim, bu bir projenin eseri demişti. hedef koymalı ve sadece bunu düşünmeliyiz. ben ümitvarım bu sene.

Önce durdurup sonra vurmalıyız ilk yarım saat çok önemli, ilk dakikalarda bir 2 pozisyon verip üzerimizde baskı kurmalarından kaçınmalıyız,kontrol oyunu yapıp ilk yarım saat onların hızını kesersek problem kalmaz puan alırız...

Umut bu maçta da muhakkak posizyonlar bulacaktır,atarsa tutunuruz yoksa kaybederiz..Maçın Şifresi;Umut..

Antalya maçı kadrosu Aydın-Engin değişikliğiyle direkt çıkabilir bu maça. Tabi Engin'in form durumu çok mühim.

İlk dakikalarda heyecan yapmazsak orta saha kontrolünü alırsak şansımız var Amrabat ve sağ kanatda kim oynuycaksa onlarında defansa yardım etmesi ve hücumda da etkili olması gerekir.Ben en çok Hakan Balta nın kanadını merak ediyorum.Hakan Balta çok ilginç bir futbolcu Türkiye liginde kötü oynuyor milli takım ve avrupa maçlarımızda çok iyi oynuyor.Naniyle Hakan ın karşılaşmasını merak ediyorum.

Üst Alt