Van Gaal'den yeşil ışık! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Van Gaal'den yeşil ışık!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Adnan Polat, Van Gaal ile buluşacak !

Bunlar hepsi ballon haberler renktas Louis van Gaal bu senne AZ'le Sampiyon oldu ve Sampiyonlar ligi oyniyacak.

AZ Alkmaar ile Sampiyonlar Ligi oynamak bisey degil.

Sen yönetim olarak Van Gaal´in projesine uygun hareket edersen, Alkmaar yerine Galatasaray´a kosa kosa gelir, 1 sene Uefa´da oynamayi göze alir.

Gercekten Van Gaal, Galatasaray icin piyasadaki her Teknik Direktör arasinda en iyi secim olur.

Ben düsünmeden 10 senelik kontrat teklif ederim.Van Gaal benim futbol bilgime göre futbol piyasasindaki en iyi 4 Teknik Direktörden birisidir.

Yok Van Gaal´i ikna edemiyorsan Fatih Terim´i getiririm.Tabi Federasyonu ikna edebilirsek.

Yanlis anlamayin, Bülent Korkmaz´i severim.Ama arzuladigimiz basariyi Bülent Korkmaz ile yakalamayacagimiz cok acik.Ben 1 sene daha kaybetmek istemiyorum.Galiba hicbirimiz Galatasaray´in büyüklügünün farkinda degiliz.

Galatasaray herzaman en iyisini almak zorunda.

Dünya futbolunda Bülent Korkmaz´in bir agirligi yok, dolayisiyla Galatasaray´imiza uymayan bir teknik direktör.

Ben böyle düsünüyorum.Van Gaal´i alabiliyorsak eger, öyle bir ihtimal varsa eger, saniye düsünülmemesi gerekir.

Simdi Fatih Terim geldiginde bir agirligi varmiydi diyenler cikabilir.

Unutmayin ki, Galatasaray´in o yillarda hicbir agirligi yoktu dünya futbolunda.Gercek bu.

Hedef varsa, en iyisiyle calismak zorundasin.Büyük düsünmek zorundasin.

Ben her mac 1-0, 2-1 izlemek zorunda degilim.Kalp kirizi riski yasamak zorunda degilim.Böyle olmaz.

Umarim Van Gaal´in gelme olasiligi dogrudur

Frikik atacak adammi vardi takimda? Sabri'mi atacakti? Sen futbol oynadin mi? Oynadiysan frikik atmanin hoca ile bir alakasinin olmadigini da bilirsin, tamamiyle bireysel yetenek ve kabiliyet isidir frikik atma. Savunma yapma da, gol vuruslarin da etki edemedimi? Gol vuruslarin o kadar kotuyse nasil Fenere 5 caktin? Savunman o kadar kotuyse nasil oluyoda Hagi doneminde deplasmanlarda o sezonun en az gol yiyen takimiydin? Hakan Yakin'i Hagi mi aldirdi? Kadrosuna zorla sokulan bir adami oynatmamak bir teknik direktorun en buyuk hakkidir. Bu dupeduz yaptigina saygi duysmamaksizin, isine karismaktir. Islerini karisildigi icin Hagi'den sonra bugun 4. teknik direktorle calisiyoruz. Umit'in ne halt oldugunu o gun bir tek Hagi biliyodu, bugun herkez anladi. Zira Hagi'nin arkasinda durdugu, fakat Adnan Sezgin'in yolladigi ve sizin takimda gormek istemediginiz Necati'de I.B.B.'de 15 gol atmisti.

Benim kasettiğim Juninho gibi direkt kaleye vurup kılçıksız gol atmak değil, duran top organizasyonuyla gol atmak ki en kötü takıma bile öğretilse, çalıştırılsa duran toptan 3-5 maçta 1 tane gol atar mutlaka.Bunu Hagi öğretecekti futbolcuların işi değil bu tamam Hagi oynarken sahanın içinde kumandandı sahanın içini Terim değil o yönetiyordu işler yolunda gitmediğinde üstüne düşen vazifeyi yapıyordu.

Ayrıca sen futbol oynadıysan mutlaka bilirsin her hocanın mutlaka iyi-kötü bir frikikçisi vardır ve her duran topu o değerlendirir.Takımın hocası haftalık kişisel programına mutlaka frikik çalışması koyar.

Laf dönüyor dolaşıyor fenere 5 attıya geliyor yerin dibine batsın 5'te 6'da bunlara göre mi sizin futbola bakış açınız şekilleniyor?Bozuk saat bile günde 2 kere doğruyu gösterir.Oldu ya o gün rakip takımın hocasının formu yok, takımının formu yok, huzursuzluk var takımında senin takımın herzaman ki gibi, anormal birşey yok çıkıyorsun maça 5-6 tane sallıyorsun sonra takımının başındaki hoca hiçbir meziyeti olmadığı halde kral oluyor bir anda bu mu yani?

Hakan Yakın zorla, morla bir şekilde sokuluyorsa bir 10 numara yok diye inim inim inleyen bir takımın kadrosuna hocası oynatmıyorsa bunun adı kapristir.Hakan Yakın gelecek vaad eden bir gençti ve iyi sayılabilecek takımların formasını giymiş bir futbolcuydu.Hagi'nin katır inadının kurbanı oldu.Adam 13 dakika forma girdi sanırım Galatasaray'da.Yani Hagi'nin oynatması için birde Romen olması lazımdı bunu unutmayalım.Sayelerinde dalga konusu olduk Romen amele bırakmadınız diye!Yoldan geçen Romeni alacak istemiyorum uzak kalsın.

Hem Hagi teknik direktör olarak kim ya?Ne yapmış? Hiç koskoca bir sıfır!fiyasko.Birde futbolcu beğenmeyecek paşam.İnat ettî Ümit ve Hakan Yakın'ı o dönem almadı takıma.Ümit'in ne haltmış merak ettim adam o sezondan sonra formunda tavan yaptı haberin yok sanırım!Ve bu sezona kadar iyi performans sergiledi.Necati gelsin isteyenlerdenim ama saha içinde kafa tokuşturacaksa, futbolcuya yakışmayacak hal ve tavırlar gösterecekse İspanya 2.Liginde ya da bir Anadolu takımında devam etsin hiç rahatsız etmesin.

Hagi teknik direktör olarak bir fiyasko, sıfır...

Benim kasettiğim Juninho gibi direkt kaleye vurup kılçıksız gol atmak değil, duran top organizasyonuyla gol atmak ki en kötü takıma bile öğretilse, çalıştırılsa duran toptan 3-5 maçta 1 tane gol atar mutlaka.Bunu Hagi öğretecekti futbolcuların işi değil bu tamam Hagi oynarken sahanın içinde kumandandı sahanın içini Terim değil o yönetiyordu işler yolunda gitmediğinde üstüne düşen vazifeyi yapıyordu.

Ayrıca sen futbol oynadıysan mutlaka bilirsin her hocanın mutlaka iyi-kötü bir frikikçisi vardır ve her duran topu o değerlendirir.Takımın hocası haftalık kişisel programına mutlaka frikik çalışması koyar.

Laf dönüyor dolaşıyor fenere 5 attıya geliyor yerin dibine batsın 5'te 6'da bunlara göre mi sizin futbola bakış açınız şekilleniyor?Bozuk saat bile günde 2 kere doğruyu gösterir.Oldu ya o gün rakip takımın hocasının formu yok, takımının formu yok, huzursuzluk var takımında senin takımın herzaman ki gibi, anormal birşey yok çıkıyorsun maça 5-6 tane sallıyorsun sonra takımının başındaki hoca hiçbir meziyeti olmadığı halde kral oluyor bir anda bu mu yani?

Hakan Yakın zorla, morla bir şekilde sokuluyorsa bir 10 numara yok diye inim inim inleyen bir takımın kadrosuna hocası oynatmıyorsa bunun adı kapristir.Hakan Yakın gelecek vaad eden bir gençti ve iyi sayılabilecek takımların formasını giymiş bir futbolcuydu.Hagi'nin katır inadının kurbanı oldu.Adam 13 dakika forma girdi sanırım Galatasaray'da.Yani Hagi'nin oynatması için birde Romen olması lazımdı bunu unutmayalım.Sayelerinde dalga konusu olduk Romen amele bırakmadınız diye!Yoldan geçen Romeni alacak istemiyorum uzak kalsın.

Hem Hagi teknik direktör olarak kim ya?Ne yapmış? Hiç koskoca bir sıfır!fiyasko.Birde futbolcu beğenmeyecek paşam.İnat ettî Ümit ve Hakan Yakın'ı o dönem almadı takıma.Ümit'in ne haltmış merak ettim adam o sezondan sonra formunda tavan yaptı haberin yok sanırım!Ve bu sezona kadar iyi performans sergiledi.Necati gelsin isteyenlerdenim ama saha içinde kafa tokuşturacaksa, futbolcuya yakışmayacak hal ve tavırlar gösterecekse İspanya 2.Liginde ya da bir Anadolu takımında devam etsin hiç rahatsız etmesin.

Hagi teknik direktör olarak bir fiyasko, sıfır...

Hakan Yakin genc degildi o zamanlar.Tecrübeli bir futbolcuydu.

Ama cok haklisin.Istemedi diye Hakan Yakin´a sans tanimadi.Bize cok faydasi olabilirdi.Hagi nin futbol bilgisi tartisilmaz.Futbolu bilen en iyi adamdir.

Ama cok kaprislidir ve inattir.

Ayrica belirttigim gibi, Galatasaray´in hedefi varsa, paraya kiyacak ve en iyisini almaya calisacak.Bu Hagi degildir.

Hagi gelecekse Bülent Korkmaz da kalabilir.Bi farklari yok bence.

Ben en son Fatih Terim´in 2. döneminde takima cok güvenmistim.Sadece takimin basinda Fatih Terim var diye.

Ondan sonra o heycani yasamadim.Artik güvenecegimiz bir Teknik adamla anlasilmali.

Basarili oluruz yada olmayiz ama bu heycan Bülent Korkmaz ile olmaz

Frikik degilde duran top organizasyonu deseydin ne dedigini daha net anlardim. Kisaca son 3 senedir Galatasarayi duran top basarilimi buldugunumu ima ediyosun? Hagi'nin takimi duran top organizasyonlarinda belki cok iyi degildi, suan cok iyiyiz ya, fakat o sene son senelerin aksine bir iki korner disinda duran toplardan tek bir gol yemedik. Suan'da duran toplarda iyi olmadigimiz gibi birde duran toplarda surekli gol yiyoruz.

Hasan zorla toplarin basina gecmedigi surece duran toplarin cogunlugunu Conceicao kullaniyodu.

Hagi zaten kral olmadi, hoca olarak bile gorulmedi. Iste Hagi'nin de en buyuk dezavantaji buydu, takiminda beraber oynadigi futbolcularin olmasi ve yonetimin gunu kurtarmaya yonelik mentalitesi. Daha oncede dedim, o 5-1'lik mactan sonra tek bir yonetici gidip Hagi'yi kutlamadi.

Hagi'nin takiminda Hasan Sas dahil defanstan forvete sahanin her yerinde pres yapiliyodu. Bundan da tek bir anlam cikiyo, Hagi'nin futbol mentalitesinde kosmayan, pres yapmayan forma sansi bulamaz. Romen oynatiyosa ne olmus? Bu sezon basi Romenler degilmiydi sana iceride disardi sahayi dar eden? Aragones Guiza'yi yerleri yaladigi halde oynatmiyomu? Del Bosque Juan Frani buyuk bir bonservis bedeli ile getirtmedimi? Biri Reali sampiyonlar ligi sampiyonu yapmis, simdide Turkiye'yi iki macta da yenmis Ispanya milli takiminin teknik direktoru, digeri ise Ispanyayi Avrupa sampiyonu yapmis bir hoca. Onlara ne diyceksin? Bu adamlar ulkelerinin futbollarini gayet iyi bilen insanlar ve iyi oldugunu dusundukleri vatandaslarini getirmelerindede irkcilik olmadigi surece hic bir anormallik yok. Suan aman istemiyorum uzak kalsin dedigin Romenlerle senin takimin Avrupada bir yerlere geldi, bunu unutma nankorluk yapma. Birde 27 yasinda bir adam nasil gelecek vaad ediyo bunu bana bir anlatsana.

Umit artistinin gece hayati oldugunu illaki benimmi soylemem lazim? Sanki bilmiyomusun? Disiplinsiz karaktersiz adamin teki. Feldkamp Bolici, Terim Ceyhunu, Daum Yusufu bu yuzen gondermedimi?

Hagi teknik direktor olarak yonetimin arkasinda durmadigi halde Fatih Terim'den aldigi o enkaz kadroyu sampiyonluga oynayacak duzeye getiren hocadir. Simdi sana soru, madem bu kadar hocalik gecmisine takiyosun. Aragones sence ne, kralmi fiyaskomu? Del Bosque? Panzer efsanesi Kurt hoca Feldkamp degilmiydi Leverkusenden 5 yiyen? Ya Tromsoye elenen, iki senede 4 lig Fenere karsi tek bir galibiyeti olmayan, Avrupada Galatasarayi hic bir yere tasiyamayan Gerets? Juande Ramos'un teknik direktorluk kariyeri mi vardi? Simdi ne oldu? Lafim o ki ben daha sayarimda sayarim onun icin o konulara hic girme. Ben sahadaki futbola bakarim ve Hagi'nin oynattigi futbolu 5 senedir daha kimse oynatamadi bu takima. Futbolun f sinden anlayan hic bir kimse bunu inkar edemez.

top oynatamıyor. neden gelsin ki?!! daha iyi hocalara ihtiyacımız var. takımın oyun anlayışını pas üzerine kurmasını lazım yeni gelecek hocanın. Barış Özbek gibi adamlarla bu iş olmayacak.

Van Gaal'mi top oynatamıyor:eek:

AZ Alkmaar'ı izlemediğin için şaşırman normal. Louis Van Gaal, Eredivisie gibi hücum futbolunun ekol olduğu bir ligde, defans oynatarak şampiyon yaptı AZ'yi. AZ Alkmaar'ın bu sezon bir maçını seyretmiş olsan anlayacaksın ne kadar sıkıcı bir futbol oynadıklarını. pas yapmaktan aciz, çirkin bir futbol.

Van Gaal Hollandada çok çok eleştiriliyor sebebi ise Hollanda ekolune ters düşen bir oyun oynattıgı için,yani savunma agırlıklı futbol oynatıyor

AZ Alkmaar'ı izlemediğin için şaşırman normal. Louis Van Gaal, Eredivisie gibi hücum futbolunun ekol olduğu bir ligde, defans oynatarak şampiyon yaptı AZ'yi. AZ Alkmaar'ın bu sezon bir maçını seyretmiş olsan anlayacaksın ne kadar sıkıcı bir futbol oynadıklarını. pas yapmaktan aciz, çirkin bir futbol.

Pas yapmaktan aciz? Lig TV'nin ozet goruntulerinden gidiyo olmayasin?Lucescu da sen ve senin gibi dusunen futbol acizleri sayesinde gonderildi. AZ Alkmaar gibi bir takimi sampiyon yapacak taktigi, sistemi bulup uygulamis ve hedefine eze eze ulasmis bir hoca'yi da elestiriyosan bunun uzerine daha kimse tek bir laf etmez.

Saçmalama lütfen..Tamam defans oynatıyor ama hiç bir zaman 1-0 üstüne yatmıyor..Ayrıca pas yapmaktan aciz demişsin onun için en yakın rakibine puan farkı atarak şampiyonluğu erkenden ilan ettiler değilmi..Merak etme ben Az'yi takip ediyorum hemde imrenerek takip ediyorum..Abarttığın kadar çirkin futbol yok ortada..

Pas yapmaktan aciz? Lig TV'nin ozet goruntulerinden gidiyo olmayasin?Lucescu da sen ve senin gibi dusunen futbol acizleri sayesinde gonderildi. AZ Alkmaar gibi bir takimi sampiyon yapacak taktigi, sistemi bulup uygulamis ve hedefine eze eze ulasmis bir hoca'yi da elestiriyosan bunun uzerine daha kimse tek bir laf etmez.

beleş laflar bunlar. maçları izlemeden yorum yapmışsın.

Aslında cevabı çok güzel bir şekilde vermeişsin keşke yazma gereği duymasaydım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt