Vedat Muriqi Gelmeli mi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vedat Muriqi Gelmeli mi?

Vedat Muriqi Gelmeli mi?

• Kullanılan toplam oy
    100
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Büyük takımdan kasıt biz isek bizde iş yapmayabilir çünkü üzerinde çok baskı olacak. CV de zayıf olduğu için direkt hedef olur taraftar tarafından. Ama bjk, fb gibi düşük profil büyük takımlarda çok iş yapar. Bunu belki 5-6 senedir oyuncuyu takip eden biri olarak söylüyorum Vedat'ın bu çıkışı yapacağı belliydi zaten hep. Ama bize uymayabilir.
CV düşük konusuna katılmıyorum pek açıkçası.

Dünyada bir çok büyük takım piyasada hiç ismi çıkmamış yeni isimlere şans verip dünya starı yapıyorlar. Eskiden daha fazlaydı bu durum belki de. Özelikle manu ve Ferguson çok yapıyordu bu tür işleri.

Ha Vedat mental olarak sayıf dersin büyük takım adına bilmem artık ama öyle kırılgan bir karakter izlenimi hiç bırakmadı bende açıkçası.

Gelmeli

25 yasinda vedat muriqi’de bulunan özeliklerde bir forvet oyuncusunu avrupa liglerinden almaya kalksak daha yüksek ücretler konusulur

Rize baskanina tepkiliyiz dogrudur ama oyuncunun kaliteli bir forvet oldugunu degistirmez bu

CV düşük konusuna katılmıyorum pek açıkçası.

Dünyada bir çok büyük takım piyasada hiç ismi çıkmamış yeni isimlere şans verip dünya starı yapıyorlar. Eskiden daha fazlaydı bu durum belki de. Özelikle manu ve Ferguson çok yapıyordu bu tür işleri.

Ha Vedat mental olarak sayıf dersin büyük takım adına bilmem artık ama öyle kırılgan bir karakter izlenimi hiç bırakmadı bende açıkçası.

E bende aynı görüşteyim ki taraftar böyle bakıyor dedim. Herkes senin benim gibi bakmıyor Rize cv'sine soğuk bakıyorlar yaş 21 olsa da böyle bakacak çok insan var. Bende bu yüzden tüm taraftarın üzerinde uzlaşacağı net bir yabancı santraforun baskı problemini yaşamayacağı için daha mantıklı olabileceğini söylüyorum.

E bende aynı görüşteyim ki taraftar böyle bakıyor dedim. Herkes senin benim gibi bakmıyor Rize cv'sine soğuk bakıyorlar yaş 21 olsa da böyle bakacak çok insan var. Bende bu yüzden tüm taraftarın üzerinde uzlaşacağı net bir yabancı santraforun baskı problemini yaşamayacağı için daha mantıklı olabileceğini söylüyorum.
Bizim taraftara el şeyi lazım kendi gözü önündekini değersiz sanır. Elin yunanı koca yarım sezonda 1 gol attı boş kaleye kurtardı paçayı misal. Vedat yunana göre çok daha efektif oynar onun yarı parasına oynar takım savunmasına katkısı fazladır ama kesmez bizim taraftarı. Bizimkileri el şeyi paklar gavur şeyi datlu gelir

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Oyuncunun sözleşmesi seneye bitiyor ve cidden bu oyuncu için bu kadar inatlaşıp, direttiğimize inanmak istemiyorum. Daha önce yazdığım gibi elinde öyle ya da böyle gol kralı olmuş Diagne ve Avrupa'da isim yapmış Mitroglou gibi forvetlerin var. Bu isimlerin hala futbolcun olduğunu karşı tarafa hatırlatarak koyarsın masaya taş çatlasa 1 bilemedin 1.5 milyon üstünü isteyene de Vedat'ın sözleşmesi seneye bitiyor devre arası sözleşmemizi yapar bedavaya alırız dersin. Vedat'a da imza parası verirsin. Satarsa satar satmazsa da masadan kalkarsın ne hali varsa görsün. Galatasaray gibi bir camia, ağzından salyalar akıtarak konuşan, hakemi vururdum diyen bir adamın ağzına bakmaz, bakmamalı. Vedat bu kadar gelmek istiyorsa o da çeker restini devre arası imzayı atar seneye de bonservissiz gelir ya da diğer takımların tekliflerini değerlendirir.
:hat:

Muriç h.o artık kaçış yok. Bence bu yaz gelecek.

Muriç-Elmander benzetmesi çok yapılıyor ama tam olarak aynı oyuncu değiller. Elmander daha orta saha vari meziyetleri olan bir adamdı. Fm diliyle tam olarak Defansif forvet idi. Muriç de pres ve takım savunmasına yardım yapar ama özellik itibariyle pivot ve komple forvete daha yakındır. Çift forvet de iki santraforlu düzende de oynar. Ezcümle Vedat, Elmander'den ziyade daha çok bana göre Hakan Şükür'e benziyor.
Akrobatik vuruş, Ceza alanı dışından şut, Ceza alanı içi ve altıpastan gol tamamlama, Fiziksel mücadele, Normal düzeyde bitiricilik, Normal düzeyde teknik ve pas becerileri, Yüksek Hava gücü ve boyuna göre aşırı hantal olmaması öne çıkan özellikleri.
Defolarına gelirsek Psikolojik açıdan uzun süreli düşüşler yaşayabiliyor. Giresun da çok iyi giderken lig sonuna yakın son 5-6 hafta sert bir düşüş yaşamıştı Konya ile anlaştı ve kulüple sorunları vardı. Giresun Vedat'ın Konya talebini kabul etmeyip 500 bine Gençlerbirliği'ne verdi. Tabi bizle de adı geçiyordu o dönem. Keşke o zaman 500 bin'e filan alıp deneseydik.
Gençlerbirliği'nin kontra düzenine dayalı kabız oyunu ona pek uymadı bir hayli zaman kaybetti orada. Vedat profil olarak büyük takımlara aslında daha uygun bir oyuncu. Çünkü geniş alanda koşu atmak sağa sola deplase olmak gibi meziyetleri yok. Yani Adamın fazla gol atmıyor göründüğüne aldanmamak lazım üşenmedim gittim baktım veriler doğruysa Hakan Şükür de Bursa ve Sakarya'da 10 golü geçememiş. Bu biraz oyuncu profili ve takımın sistemiyle alakalı bir konu.

Yerli konusuna gelirsek TFF'nin garip tanımlamaları nedeniyle Türk vatandaşı olmasına rağmen şuan yerli görünmüyor. Kural değiştiğinde ama muhtemelen yerli oyuncu sayılacaktır. Bu da ne zaman olacak bilinmez.

Bence baskı problemini aşarsa as forvet olup olmayacağı konuşulabilir ama şuan için alternatif forvet olması daha uygun bir beklenti gibi duruyor. Çünkü bizim gibi büyük takımların taraftarları daima daha iyisini talep eder. Ön yargıları kırması çok net bir performans ortaya koyması gerekecek.

Şuan Vedat yabancı statüsünde oynuyor eğer seneye yerli olarak olacaksa gelmeli. Yabancı olarak gelecekse gerek yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt